Vynálezce plynu blaženosti středem zájmu gangsterů i tajných služeb. Francouzská komedie (1967).
Evžen Ballanchon žije v domku na předměstí Paříže společně se svými rodiči. Otec s matkou se hádají snad každý den a snad úplně o všechno. Raději vytopí celé podlaží, než aby se dohodli, kdo z nich nechal otevřený kohoutek. Oč je Evžen geniálnější, o to víc žije skromnějším životem. Do práce jezdí na mopedu, o ženy se příliš nestará. To, co se děje doma, mu úplně stačí. Skromný Evžen pracuje ve významné vědecké laboratoři, kde se pokouší vynalézt jakýsi "plyn pravdy". Bylo to dílo náhody a Evženovy geniality, že vznikl "plyn blaženosti", při kterém mizí jakákoliv protivenství, lidé jsou mnohem upřímnější a vstřícnější. Ale kdyby tak Evžen věděl, kolik popela z jeho cigarety mu do právě připravovaného roztoku vlastně spadlo? O neznámý plyn, který existuje zatím jen v malém množství, má zájem vláda, tajné služby i cizí špióni. Po více než pětatřiceti letech si tak připomínáme vynikající komedii, která kdysi sklízela velké úspěchy i v našich kinech. (oficiální text distributora)

PetrPan2

V tomhle filmu je všechno co si od filmu můžete přát... geniální vědec, krásná špionka, zlí gauneři, kovbojové, indiáni, rázovitý tatínek, nějaký ten ministr atd... bohužel to celé na mě působilo dost přeplácaně a zoufale nevtipně a ani Jean Lefebvre v hlavní roli to nezachránil :o( ()

klúčik

Na tento film si pamätám, ako chlapec som ho videl. Bol som nadšený, komédia, naháňačky, strelba, zloduchovia. No minule som ho videl a bol som nemilo prekvapený, ale v detských očiach ostalo...75%. ()

crha

Slabota, kterou pár vydařených vtipů nemůže zachránit. No a vůbec jsem nepochopil proč se děj přelinul do nějákýho country-western skanzenu. Třeba by mi to nepřišlo tak násilný kdybych u toho dokázal udržet pozornost. Jean Lefebvre se tady bitkuje a snaží se být dokonce i drsnej, což je celý špatně. ()

gombarix

Pamatuju si akorát gag s parkovacím místem pro skútr a nedlouho poté mě to pithivoření nějak přestalo bavit a vypnul jsem to. ()

Pitryx

Příjemný návrat do mládí a skoro dětství. Po letech prostě milá vzpomínka. Velmi dobrá rodinná podívaná s naprosto skvělým hereckým obsazením. Dá se vytknout jen jistá naivita příběhu. ()

nanamarak1

Píčovina. Děj je zajímavý, ale absolutně nevyužitý po komediální stránce. Přitom režisér vyložený babrák neni. Špatní nejsou ani herci. Český dabing taky dobrý. Ale i přesto jsem se tasmál jen jednou. Proč dávám 3 hvězdy? Protože z těhle starejch filmů vyzařuje určité kouzlo. Prostě nostalgie, takže jim lze leccos odpustit. To u moderních filmů necítím. 50% ()

dogrose

Je to nesourodé, přeskakující, ač o motivy není nouze, jakoby se tvůrci nedokázali rozhodnout, kudy povede hlavní dějová linka. Evžen je pro mne takový nedůvěryhodný hrdina, protože se pořád usmívá, bere nastalé až zřeštěné situace se stoickým klidem a zvládá je jako James Bond. Závěrečná scéna ve westernovém městečku vypadá jak přidaná z úplně jiného filmu. Humor se někam vytratil... Dvě hvězdičky za herecké obsazení a původní český dabing s Vladimírem Hrubým v hlavní roli. ()

PauloGrane

Když sem uviděl, jak tak geniálně napsané postavy (vědec, špioni, nemotorná ochranka, šílení rodiče) sů na plátně vláčeny bahnem a režisér plýtvá s jejich potenciálem neměl sem slov. 60%. ()

bjh

Zbožňuju Jeana Lefebvrea. Je skvělý ve všech filmech, i tady. Ale ten děj je fakt katastrofa + podařené legrace je tam minimum. ()