Stejně tak jiný jako já

• Austrálie

USA, 2017, 119 min

• Lacike

Tento film to bude mat tazke. Urcite to od vela ludi schyta ako nabozensko-dobrocinna agitka. Citlivejsim pravidelnym divackam produkcie od TV Hallmark to pravdepodobne pohladi srdiecko a utvrdi ich v tom, ze s laskou clovek dalej zajde a zivot bude krajsi. Ako myslienka filmu je pekna a ani ten vyrazny nabozensky podton by mi nevadil, ale je to podane tak extremne sladko, ze som sa skoro zakuckal. Mieru znesitelnosti to prekrocilo niekolkonasobne a uz som len cakal, kedy si tam vsetci zborovo zatlieskaju. Hlavne kvôli myslienke film neodstrelim, ale spracovanie je narocne jak ciernobiely nemy art o bengalskych chovateloch zakernych myvalov. P.S. Cas je k zenam riadne kruty. Po 18tich rokoch sa znova vo filme stretli Renée Zellweger a Greg Kinnear. Kinnear nahodil jemny sedivy odtien vlasov, ale inak v xichte vyzera stale rovnako. Renée vyzera jak matka tej pôvodnej roztomilej Renée na ktoru sa len velmi vzdialene podoba. Vlastne som ju spoznal len po hlase. Smutne. 3/10.(2.3.2018)

Ak budu v najbližšej dobe natáčať nejaký zombie film,René bymala byť jasna volba.To je hrozná zrúda.Fim je plný otrepaných klišé.A áno je to opäť duchovná cesta pre bohatých,aby našli zmysel svojho komfortného bezvýznamného života. Už ani neviem kedy som videl naposledy niečo s Johnom Voightom a nemal chuť mu rozbiť hubu.Hnusáci mu teda idú dobre.(24.10.2018)

• eLeR

Dať manželstvu druhú šancu je obdivuhodné. Pomáhať bezdomovcom je pekné. Zdolávať chorobu a tráviť posledné chvíle života v kruhu rodiny a priateľov je fajn. Vytvoriť si priateľský vzťah s bezdomovcom a upevňovať ho celý život je skvelé. Napísať o tom knihu a chodiť o všetkom kade-tade rozprávať .. no nech sa páči. Len film bol nemastný-neslaný a totálne bez iskry .. akejkoľvek. Katastrofálne dialógy. A prečo tam nehrala tá Renée?(16.7.2018)

• Malarkey

Během sledování filmu jsem si říkal, že Renée Zellweger je tu vysloveně k nepoznání. Den na to mi internet inteligentně nadhodil bulvární článek o Renée, kde jsem zjistil, že po plastikách je v podstatě opravdu k nepoznání. Je to ale jediný bod, který mi během filmu utkvěl v paměti. Lidská dramata se dají totiž natočit dvěma způsoby. Upřímně a lidsky nebo s církevní agitkou. No a tenhle je ten druhý případě. A odpustit si to opravdu mohli...(27.5.2018)

Na konci "Same Kind Of Different As Me" som ostal spokojný. Myslím si, že životných príbehov podobných je síce veľa a človek sa neubráni tomu jemnému kresťanskému podtónu filmu, ale nejako ma to neiritovalo. Sú v ňom povedané dobré myšlienky, ktoré si z neho môže človek vziať, sú v ňom dobré herecké výkony a má určité momentky, ktoré ma skutočne dostali. Neviem ako to bude vnímať väčšina sveta, ale celkovo mi tie odkazy a myšlienky sedeli a dali dobré pocity. Takže za seba hovorím, že nemám moc čo vytknúť. Jediné, čo ma dráždilo bolo, že som absolútne nevedel zaradiť ten film, čo sa týkalo času. Film nám nepovedal, v akom horizonte sa nachádzame a tak som musel hľadať. Pochopil som, že to budú asi niekedy 90-te roky a mal som pravdu. Stretnutie Rona s Denverom sa udialo v roku 1998. Takže Vám ušetrím čas, aby ste toto nemuseli hľadať. Ostatné je celkom funkčné. Nie sú tu scénky, ktoré by ma iritovali, má to dobrý spád a tempo a uplynie to v podstate samo. Neviem či ho môžem odporúčať, lebo je dosť možné, že niektoré veci iných divákov budú frustrovať, ale za mňa hovorím, že som s filmom spokojný. Hodnotenie: B(6.3.2018)

• - Združenie amerických hudobníkov zažalovalo filmovú spoločnosť Paramount Pictures za to, že hudbu k filmu nechalo nahrať na Slovensku. Štúdio tak údajne porušilo ustanovenie kolektívnej zmluvy, podľa ktorej hudbu k filmom produkovaným v USA alebo v Kanade, musí Paramount nahrať v týchto štátoch. (Demigod)