Babysitter's Black Book (TV film)

Arrangement, The

(neoficiální název)

Pestúnka pre dospelých

USA, 2015, 88 min

Zajímalo by mě, jestli to tak opravdu chodí, ať už v Americe nebo třeba taky u nás v Kocourkově. Že si mladý holky řeknou, že vydělávat peníze prací je nebaví nebo výše gáže pokulhává za očekáváním, a tak jednoduše lezou do postele s chlápkama středního věku a nechávají si za to platit. A pak jednou, až budou mít peněz dost k financování svých ambicí, toho nechají, najdou si normálního kluka, vdají se a zapomenou. Docela pěkně se podařilo ukázat, že je ve výsledku jedno jak bezvýznamná či ušlechtilá je motivace, všechny dopadly stejně. Trochu jsem nepochopil závěr - k sexu holky nikdo nenutil, ve většině států v USA je věková hranice 16 let a navíc za to byly v podstatě pranýřovaný jen ty holky, a to všechno na základě článku závistivé spolužačky ve škoním časopisu jednoznačně bez přímých důkazů?(2.9.2015)

• Bruce0659

Ashley je krásna 17-ročná študentka s výborným prospechom, ktorá si privyrába ako pestúnka detí Marka a Lindy. Keď má možnosť ďalej študovať na prestížnej univerzite, rodičia jej oznámia, že jej školu nebudú schopní financovať. Ashley dostane lákavú ponuku na získanie potrebných finančných prostriedkov, musí obšťastniť Marka... Jej nádej na splnenie snov sa oživuje, avšak všetko má aj svoje negatívne stránky. Scenár k tomuto filmu nebol najhorší. Hudba, kamera a strih kvalitou zodpovedali nízkemu rozpočtu. A réžia mala na svedomí obyčajný, jednoduchý a nezáživný dej. Herecké výkony priemerné. 25%(12.2.2016)

• Jady

@borsalino K tomu proč ho zavřeli - v USA sice jsou různé hranice od 16 (nevím jestli někde i od 15), jenomže, to je jenom pro "zamilované" a jenom v nějakém rozsahu let od sebe. Navíc je tu zde jedna absurdita amerického práva - sex který je sice dobrovolný - a dokonce i když ta mladší osoba už ho s jinou mladší osobou mít může - tak i přesto všechno, jenom protože ta mladší osoba prostě ještě není "úplně" plnoletá tak se takový akt bere jako znásilnění od osoby starší... Ano je to absurdní, ale to je prostě USA... Pozor na to, u nás jsou některé podobné zákony pro sex 15-18, obzvláště co se týká odměny za tuto činnost - mladiství nesmí dostat ani nepeněžní výhodu za sex s osobou starší - u nás se ale toto a obdobné jiné zákony bere jako "kažení" mládeže, USA tam šuplo rovnou znásilnění... (typicky známé případy, kdy učitelku sbalí žák/žáci, ono se to provalí a jediným viníkem je úča, a s chlapců jsou strašní zneužití chudáčci, i když to v reálu mohlo být naopak)...(14.10.2015)

• Johnny.ARN

Jediné, čo tomu chýbalo bol vyšší rating a režisér, ktorý vie pracovať s napätím a dramatickosťou. Dejovo sa nešlo veľmi do hlbky, ale to od TV filmu asi nikto nečaká. Lebo obsadenie bolo veľmi fajn, prostredie tiež, a keď sa nad tým človek zamyslí, vžije sa aspoň s jednou z postáv, vie ich pochopiť. Doplniť vyššie zmienené nedostatky, mohlo by to kľudne plávať aj v A-čkových vodách. 2 z 5(11.1.2016)

Takový srovnatelný s naší TV produkcí, řemeslně i celkovým dojmem, výplň času, ale pamětihodnej zážitek od toho ani nečekám. "Popel" je zbytečně ctižádostivá a svojí touhu po překonání překážek třeba i nespravedlivýho americkýho vzdělávacího systému si poctivě odskáče, proč těm nanynkám fandit, ale proč se nepodívat.(18.10.2015)