Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek Bleed For This vypráví neuvěřitelný skutečný příběh o jednom z nejinspirativnějších a nejpřekvapivějších návratů na výsluní v dějinách sportu. Miles Teller exceluje v roli Vinnyho Pazienzy, boxera z Providence přezdívaného "Pazmánský čert," který se katapultoval ke slávě dvojnásobným vítězstvím v soubojích o světový titul. Při téměř smrtelné autonehodě si však Vinny přerazil páteř a bylo mu řečeno, že už možná nikdy nebude znovu chodit. Navzdory všem očekáváním a nařízením lékařů přistoupil proslulý trenér Kevin Rooney (Aaron Eckhart) na to, že Vinnymu pomůže vrátit se pouhý rok po nehodě zpátky do ringu na možná poslední zápas v životě. (Cinemax)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (80)

campix 

všechny recenze uživatele

Poměrně nenápadné sportovní drama inspirované skutečnými událostmi a boxerem Vinniem Pazienzou, který i po autonehodě, kdy se nevědělo zda bude vůbec ještě někdy chodit boxuje o světový titul s Robertem Duránem. Veskrze hodně tradiční žánrovka, která ale nic zbytečně nenatahuje a působí docela svižně. Herecky je seběvědomě zahrána a i když nezanechá žádný wow dojem, tak se nemůžu ubránit dojmu, že takhle by se sportovní dramata měla vlastně točit. Dvojice Teller - Eckhart je herecká jistotu a podle toho to také vypadá. ()

Redi 

všechny recenze uživatele

Bleed for This je nejbolestivější boxerský film, aniž by musel být boxer v ringu. Stačí, když vysedá z auta. Škoda, že samotné zápasy jsou NUDA. To ale tolik nevadí, výsledek je jasný "True story" a jde především o tu omáčku kolem. Nefalšovaný box si můžu pustit na youtube kdykoliv. Překvapil Eckhart, kterého jinak nemusím, a chvíli mi trvalo, než jsem ho poznal (o obsazení vedlejších rolí jsem neměl šajn). Nejen kvůli umělé pleši a panďeru, ale i ten výkon byl jinde, než od něj znám a dost mě kupodivu bavil. Příběh opravdu neuvěřitelný, jak párkrát zazní v samotném filmu. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tisícátý první boxérský příběh na tisícátý první způsob. Boxérská dramata jsou si nekonečně podobná, ale pokaždé přijdou s nějakou minimální vsuvkou, kterou se od jiných filmů dokáží odlišit. V tomto případě to jsou herci. Především Miles Teller, který mě baví snad zatím všude, kde se ukáže a Aaron Eckhart, kterého bych na první dobrou pomalu ani nepoznal. Jeho převtělení v trenéra alkoholika je naprosto ultimátní a vodí si to od první minuty filmu. I díky těmto dvěma hereckým výkonům jsem neměl obtíž film dokoukat. A to i přesto, že mi bylo jasné, co se bude dít a kam celý příběh bude směřovat. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Mám rád boxerské filmy, tohle je druh filmů, který mě nudit nebude nikdy ovšem poslední dobou je konkurence velká a lepší ( Creed,Bojovník) bylo o úroveň výše. Samotný příběh je docela citlivý a dojemný, Miles Teller slušně buduje kariéru a patří mezi ty nadějnější young herce, ale samotné souboje v ringu nejsou příliš výrazné a intenzivní, tedy spíše koukatelná jednohubka, na kterou si brzy nevzpomenu, ale pro fanoušky podobných filmů neurazí. 65% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelný sportovní comeback legendy boxu, v němž nezlomná vůle dostává větší prostor než tvrdé pěsti v ringu. Měl italské kořeny, byl slavným boxerem na konci osmdesátých let minulého století, ale nejmenoval se Rocky Balboa, neměl ani jeho charisma. Jmenoval se Vinny Pazienza, který se vypracoval až do střední váhy a jeho kariéru přerušila vážná autonehoda, při níž si zlomil krk. A patrně jste o něm, jeho osudu a nezlomné touze postavit se ještě jednou mezi provazy ringu nikdy neslyšeli. A ve sklepě jeho domu se rodil malý (sportovní) zázrak, kde se pod vedením svého trenéra Kevina připravoval na (možná) posledních 12 kol. Ben Younger, který film pro kina dělal naposledy v roce 2005, komedie Prime s Meryl Streep, nám předkládá jeho příběh tak, jak ho sepsal a zrežíroval na reálném základu za doprovodu smyšleností, které jsou pro dramatické účely filmu určitou nezbytností. Do hlavní role byl obsazen Milles Teller, který je už dostatečně etablovaným na poli náročnějších rolí. Většinu filmu odehrál s kovovým postrojem přimontovaným na jeho hlavě, jednalo se o fixaci zlomeného krku, za jejíž návrh by se nestyděla ani horor série Saw. Moc svému reálnému předobrazu podobný nebyl, až na rozpláclý nos, ke všemu měl iritující knírek, ale herecká kreace snaživá. Z herců bych ještě vypíchl Aarona Eckharta, jehož plešatý a pupkatý trenér měl reálný rozměr. Škoda, že je boxu pomálu, na začátku a na konci, prostřední část je zasvěcena léčbě, rekonvalescenci a tréninkům. Film se nijak nekasá, že by byl okázalý a vyloženě atraktivní. Nízký rozpočet pokryl dobovou výpravu, zaplatily se výlohy za pronájem lokací po městě, prostě žádné velké hýření se nekonalo. Závěrečný zápas určitě mohl mít větší náboj a intenzitu. Co chybělo zápasům, doháněl početný rodinný klan, který mladého muže nenechal padnout. Takže dojemných citových scén nebylo zrovna málo. Zarazilo mě, že Vinny sotva vytáhl paty z baráku, přesto se pokaždé blýskl novou a ještě atraktivnější přítelkyní. No jo, slavným ty holčiny skáčou do postele šipky. Dvě hodiny mně na tohle téma přišly přehnané, určitě bych některé méně podstatné pasáže zkrátil, neřkuli vypustil, aby to bylo svižnější. Přidal bych i více boxerských zápasů. Film naštěstí nevyznívá podbízivě a informace o sportovci, který se nevzdává, podával akceptovatelně. Takže tohle sportovní drama obstálo. 7/10 ()

Galerie (49)

Zajímavosti (4)

  • Mezi závěrečnými titulky je možné vidět záběry se skutečným Vincenzem Edwardem Pazienzou. (MATADOR)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v amer. štáte Rhode Island. (MikaelSVK)
  • Zápas proti Rogerovi Mayweatherovi sa v skutočnosti odohral 7. 11. 1988. Zápas proti Gilbert Dele bol 1. 10. 1991. Po ňom mal hlavný hrdina autonehodu. Zápas proti Roberto Duranovi sa odohral až 25. 6. 1994 s verdiktom rozhodcov 117-113, 117-112, 117-112. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama