Láska není v ceně

• slovenský

Lásku si nekúpiš

Komedie / Romantický

USA, 1987, 94 min

80. léta teenagerovským příběhům velmi přála a i tento snímek navíc šmrncnutý romantickou linkou je toho důkazem. Už během počátečních titulků, kdy se rozezvučí známá hudební pecka ´Can't Buy Me Love´ od světoznámé kapely The Beatles je nadmíru jasné, že tohle nuda rozhodně nebude. Rivalita mezi soukmenovci dodávající na síle mužnosti a popularity a podle toho se chovající děvčata bylo tématicky vždy dějově vděčné a platí to do dnešních dnů. A tady jde o jednoho přehlíženého, který se touží dostat mezi tu vrchní vrstvu. Povede se mu to? Děj má spád, je bujarý a nenachází se tu jediná nudná vteřina. Velmi povedený scénář o soukolí života mezi mladými si sebou dokonce nese jistou myšlenku, která je pronesena na konci a která je rozhodně k zamyšlení. Už tady je na vývoji děje a vůbec všech událostí na první pohled vidět použití velmi známé šablony, ale to na kvalitě vůbec neubírá. Naopak. Ve výsledku to má šťávu a vlivem toho by si nejeden přál zase omládnout a prožít to co hrdinové tohoto velmi povedeného příběhu.(21.2.2016)

ale jó ... ono to jde, když se chce ... popravdě, ačkoliv je sociální struktura střední americké školy trošku zveličená, tak to filmu, ani nápadu, neubírá ... viděl jsem na dovolené v Holandsku v angličtině bez titulek a myslím si, že to mému zížitku jen přidalo ... nepředpokládaně nadprůměrných 75 %(27.8.2009)

Absolútne klasická osemdesiatková sračička. Ale pekná. Len od toho netreba očakávať nič originálne a realite je tiež dosť vzdialená. Keď pre niečo stojí zato ju vidieť, tak pre mladučkú Amandu Peterson v úlohe ústredného dievčaťa od vedľa. Roztomilá herečka, hlavne keď sa hnevá.Dokonca jedna z mála, u ktorých mi nevadí keď nasilu plačú.Škoda že sa s ňou dajú zohnať len nejaké dva, tri filmy ..(23.2.2013)

Mně se to líbilo. Lepší než valná část současné produkce pro teenagery. Jasně, je to jednoduchý příběh atd. atd., ale Patrick Dempsey byl sympatický už tehdy a stejně jako Olive z Easy A bych se na sekačce klidně svezla. Navíc to dobře vystihuje, jak snadno se lidi nechají oblbnout a jak se věci stávají "cool" jen proto, že je dělá ten správný člověk.(28.7.2013)

• Uškudasket

V kostce se jedná o tvrdé americké studentské poměry 80 let s mírnou nadsázkou.Dříve se žádný rodinný amerikánský film bez morálního poučování jednoduše neobešel a v tomto případě tomu není jinak.Závěr dokáže u některých diváků dostat do kolen, ale to je velmi řídký jev. Stereotypní sračička, nic víc.(9.12.2006)