Kubo a kouzelný meč

• USA Kubo and the Two Strings (více)

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (Cinemart)

Dawydov

Velmi příjemné, imaginativní, ovšem dějově nic extra. Spíše pocitové, než dějové. Vizuálně ale ohromující, už jen proto by to asi stálo za to po čase vidět znovu. Škoda, že hudebně jen dobré, ne skvělé. Jinak by to bylo zpracováním úžasné. ()

Deeus

Nádhera, dokonalost, dialogy, měkký vtip i krásně ucelený příběh... OH MY Absolutně si neumím představit to šílené množství práce za tím, ale je to vypiplané, promyšlené... a mě osobně to zvládlo překvapovat až do konce. Když připočtu zlaté nápady (magie origami), perfektně zvládnutou a plynulou animaci s pro mě opravdu úžasnou mimikou a gestkulací, záběrování... Ne, nepřišla jsem na nic, co bych vytkla, všechno mi zapadá do sebe v neuvěřitelné harmonii. Možná je to vkusem, ale Kubo se mi vážně trefil a teď budu nešťastná z toho, jak je podceněný... Na tomhle dělali machři, všechna čest! ()

LencaN

Kubo a jeho kouzelný meč vás uvrhne přímo doprostřed nějaké staré legendy o Měsíčním králi, o kouzlech i o lásce, ale hlavně o jednom malém chlapci, který se dostane do nebezpečí a musí najít prastarou kouzelnou zbroj. Sice je to všechno takové rozvláčné, přesně v japonském stylu (vůbec bych neodhadovala, že to natočili Američani), ale je to často hodně úsměvné a dojemné. Nejvíc jsem si oblíbila opici a když se do děje přidal ještě ten brouk-bojovník, bylo o další pošťuchování postaráno, super. U animace není co hodnotit, je hezká, poctivá, precizní a originální. Vůbec bych se nedivila, kdyby Kubo některou z oscarových nominaci proměnil. A i kdyby ne, tak pořád bude svěžím závanem v animáčkovém žánru. ()

Ronkar

Od teď fandím studiu Laika! Kubo je moc fajn pohádka, která mi trochu připomněla díla japonského mistra Miyazakiho a je spíš pro kluky než holky. Hlavní hrdina je chlapec s páskou přes oko, kterému koluje v žilách krev hodně mocných předků. Jsou tu epické souboje meči, občas překvapivě temné momenty (Tetičky) a symbolická cesta hrdiny, který musí poznat sám sebe, aby se mohl utkat s tím největším zlem. Nádherná loutková animace, krásná hudba, místy zajímavě poetické a oproti Disneymu umírněné v emocích a otravných písničkách. Kubo je možná pro trošku odrostlejší ratolest, ale o to víc si ho užijí i dospěláci. Ne tak vtipné jako Hollywoodský mainstream, ale přitom jde obsahově o inteligentní příběh s hezkým sdělením (láska k rodičům). Pro mě pohádka roku, která zválcovala i digitálně vypiplanou a vtipnou Moanu. Btw: Překladatelům názvu bych do budoucna doporučil nejdřív se na film podívat a až pak vymýšlet název! ()

HellsAngel

Kubo a kúzelný meč je jednoducho...kúzelný. Prekrásny dojímavý príbeh o putovaní jedného malého chlapca je privedený k životu nádhernou animáciou, poskytujúcou tomuto dielu značnú dávku originality a možnosť odlíšiť sa od tradičnej animovanej produkcie. Ďalšou vecou je aj nie úplne tradičný prístup k príbehu - nájdeme tu sem a tam nejaký ten vtípek, no alfou a omegou je hra na city, dojemnosť a výpravnosť dobrodružného putovania spolu s osudmi jednotlivých postáv. Škoda len, že príbeh nie je trochu viac sofistikovaný a jednotlivé scény tvoria len kulisu pre emocionálne vypäté situácie. Nebyť toho, dal by som bez mrknutia oka 5*, no bohužiaľ. Ale aby som bol férový, práve na poli emócii to boduje na plnej čiare a ja som si to aj napriek všetkému náramne vychutnal. Niečo podobné som naposledy cítil pri Ceste do fantázie, a aj keď to samozrejme nedosahuje rovnakej úrovne, už len samotné prirovnanie k tejto legende je známkou nespornej kvality. ()

kolly13

Nadprůměrné cílená pohádka s krásným příběhem a pro děti více než strašidelnou atmosférou. Dávám tři hvězdy, protože mě iritovala animace postav, nemůžu si pomoct. ()

Ignitus.C

Tenhle film, mě normálně nadchnul. Bylo to milý, vtipný, hezky animovaný, nápaditý, dobře i Česky, i relativně Anglicky dabovaný. Konečně taky nějakej o Japonsku. A vážně tam byli relativně propracovaný, a vtipný vtipy. Takhle dobrej animovanej film, jsem už dlouho neviděl. Kam se hrabe Miyazaki normálně. ()

bonovox

Krása! Od úvodu až po záverečné titulky. Štýlová animácia ale hlavne dojímavý príbeh malého chlapca, ktorý dokázal prekonať všetky útrapy na svojej ceste. Nielen Pixar dokáže byť top. Podľa mňa aj napriek niekoľkým strašidelnych scénok je to perfektný animák pre celú rodinu. ()

Tomas_PO

Napriek skvelým hodnoteniam sa mi to ani na tretí pokus nepodarilo dopozerať. Úplne iná kultúra, nepovedal by som, že je to US produkcia. ()

RoseThrone

Občas si říkám, že podle komentářů a hodnocení musím zaručeně koukat na jiný film, než všichni ostatní. Humor i příběh mě vcelku minuli, i když začátek to mělo slušný, po první půl hodině to šlo bohužel z kopce. Animací to ovšem nebylo, tu naopak musím vyzdvihnout. Japonsky laděné animáky přenechávám stále v rukou Miyazakiho. ()

misiaq

Velmi ma prekvapilo aku kvalitu nam Travis Knight naserviroval v tomto animaku. Pribehovo velmi dobre zladene s postavami i zapletkou, povodne som si myslel, ze tento animak pochadza s azie a veru ani znami tvorcovia z japonska by sa nemuseli za taketo dielo hanbit. ()

Radek273

Pečlivě vypracované animace, s jejichž tvorbou nás v konečných titulcích tvůrci seznámí, budí nemalý obdiv. Nicméně velká dřina nemusí vždy znamenat úspěch. Tento bezesporu originálně pojatý, barevně pestrý a tajemný animovaný snímek se však potýká s mnoha nedokonalostmi. Prvně animace, která sice zabrala hrozně času, ale ta plynulost jako u pixarovských, disneyovských nebo japonských-anime tu prostě není, a divák to pozná okamžitě. A pak je tu to napětí. Ve výsledku jste spíš zvědaví, co se stane, než že byste se báli, aby se hlavním postavám něco nestalo. O to víc překvapuje Oscarová nominace. ()

tabu

Poutavé zpracování, zajímavé postavy, krásná grafika. V dnešní záplavě disneyovek a pixarovek odvážný projekt, který se vyplatil a udělal mi radost. Být trochu jiného konce, napálím plné hodnocení. ()

Mangano

Je to milé, možná malinko dějově povrchní ale na první pohled elegantní cosi, co nejsem schopen správně identifikovat. Animace příjemná, hudba bohužel na takovýto typ filmu naprosto nevýrazná - 3/5. ()

PTuranyi

Napriek tomu, že ide o americký animák a názov v slovenskom prostredí evokuje ľudovú rozprávku, Kubo a dve struny vychádza z japonského kontextu. Striedma, ale kvalitná animácia sprevádza takmer strašidelný príbeh Kuba na ceste za čarovnou zbrojou, aby sa ubránil proti svojmu starému otcovi - Mesačnému kráľovi. Na začiatku príbehu polosirota, uprostred sirota s talentom skladať mysľou origami a oživovať ich, sa musí postaviť skutočne desivým príšerám, aby nakoniec zvíťazil vďaka spomienkam. Hoci sa snažili tvorcovia príbeh odľahčiť humorom, Kung fu panda to nie je. Temnota a smútok sa nestráca z atmosféry. To je také japonské, rovnako ako kúzla, ktoré príbeh sprevádzajú. Na to aby dosiahol úroveň Cesty do fantázie mu však chýba určitý jemnocit a možno aj to, že to nie je anime. 75% ()

Bumblebee má novou kámošku

Bumblebee má novou kámošku

02.06.2017

Transformeři se (po vzoru mnoha jiných sérií) rozrůstají do filmového vesmíru. Už za pár týdnů uvidíme klasickou pětku, v níž Michael Bay nakopne nové mytologické podtóny, a pak už přijde spin-off s… (více)

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska