Reklama

Reklama

Kubo a kouzelný meč

  • USA Kubo and the Two Strings (více)
Trailer 15

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (CinemArt)

(více)

Videa (21)

Trailer 15

Recenze (274)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $60miliónovTržby USA $48,023,088Tržby Celosvetovo $69,929,545Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,555,985Tržby za predaj DVD v USA $4,377,235║ Výborné, tento štýl animákov ma vždy potešil a nadchol, či už svojou grafikou, príbehom ale i tou drsnosťou, nechýba aj dávka humoru. /80%/ ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Vizuálně pěkná animovaná pohádka z Japonské kultury. Příběh je fajn, Bossové poměrně velkolepí, brouk samuraj velmi vtipný a celkově se na to dost hezky dívá. Ve finále tvůrci překvapí jedním plot twistem, ale zároveň to na pohádku končí velmi smutně, ale za neokoukanost slabší 4 hvězdy udělím. 7/10. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,HANZO BYL MOCNÝ SAMURAJ, ALE BYL SÁM. PŘIPRAVILI HO O RODINU, JEHO KRÁLOVSTVÍ BYLO V TROSKÁCH A JEHO ARMÁDU ZNIČIL OBÁVANÝ MĚSÍČNÍ KRÁL...“ /// Jednovokej, bystrej klučina na hrdinský výpravě za mocným brněním. Parťáky mu dělaj vopičák (bílej) a panáček (papírovej). Taky vobří brouk, co prej bejval samuraj… Ftipnej je vopičák, brouk má taky záblesky (hlavně když se ti dva špičkujou)… prostě je to takovej jinej animák s dušičkově šťastným a drsňáckým příběhem o vyvraždění rodiny. K tomu by se asi Dysnyho animace nehodila… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Se starým se poznala při souboji. 2.) Dědek chce, abych byl chladnej, tvrdej a slepej k lidskosti. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ * ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Nádherná orientální podívaná, která mě zprvu překvapila svou svižnou a neotřelou animací a v druhé řadě ohromila řadou tak moc zajímavých postav, že je mi až líto, že jsem Kuba tak dlouho odkládal. Na rodinný film je to sice o nějakých 10 minut delší a pár hluchých míst se najde, po vzoru Malého prince mě to ale velice mile překvapilo...8/10 ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem velmi dobrou podívanou a nejsem zklamán. Rozjezd byl sice trochu pomalejší, ale už v momentě, kdy se objevily tetičky a na plátně zavládla temná atmosféra jsme pochopil, že se dívám na něco hodně dobrého. Příběh byl slušný, líbily se mi jednotlivé zvraty i když některá překvapení, třeba jak je to s "obtížným samurajským hmyzem", jsem si domyslel velmi rychle. Líbil se mi i konec, který byl pro mě docela nečekaný a v podstatě mnohem lepší, než kdyby to zakončili tak, jak pohádky pro děti obvykle končí. Asi největší požitek jsem ale měl z animace. Ten styl se mi hodně líbil, nápady, které si páni autoři vymysleli a všechna ta stvoření ať již skutečná, nebo jen z papíru mě doslova nadchla. Akční pasáže byly dynamické a vizuálně hodně povedené, především v těchto částech jsem si film skvěle užíval. Musím pochválit i pěkné závěrečné titulky a obzvlášť pak pasáž, která nám trochu ukázala, jak se film vlastně vyráběl. Kubo a dvě struny (nebo "a kouzelný meč", jak si to pojmenovali tuzemští distributoři, i když ten meč tam v podstatě nikterak extrémně výraznou roli nakonec nehraje) je zkrátka hodně zajímavá a originální fantasy, která velmi dobře pracuje s atmosférou i emocemi. 8,5/10 ()

Galerie (51)

Zajímavosti (6)

  • Až 19 mesiacov trvalo natočiť časť filmu odohrávajúcu sa na lodi. (Astonko)
  • Režisér Travis Knight sa nechal počuť, že film je poctou Akiry Kurosawa a Hayao Miyazaki (obaja boli inšpiráciou pre vznik snímky) a britskej kapely The Beatles, pre osobné hudobné spomienky jeho rodiny. Navyše pieseň, ktorá zaznie pri záverečných titulkoch, zložil člen kapely, gitarista a skladateľ George Harrison a objavila sa v roku 1968 na dvojalbume The Beatles (tiež známom ako "Biely album"). (Casador)
  • Film pozostáva minimálne zo 145 000 fotografií, ktoré boli následne premenené do stop-motion animácií. (Astonko)

Související novinky

Bumblebee má novou kámošku

Bumblebee má novou kámošku

02.06.2017

Transformeři se (po vzoru mnoha jiných sérií) rozrůstají do filmového vesmíru. Už za pár týdnů uvidíme klasickou pětku, v níž Michael Bay nakopne nové mytologické podtóny, a pak už přijde spin-off s…

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou…

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

26.12.2014

Studio LAIKA, jež se soustředí na mizící umění stop-motion animace, nám zatím nadělilo tři celovečeráky. Koralína, Norman a duchové i Škatuláci měli úspěch u diváků i u kritiků, není tedy divu, že v…

Reklama

Reklama