Kubo a kouzelný meč

Kubo and the Two Strings

Kubo a kúzelný meč

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA, 2016, 101 min

Tak toto je ten preslávený animák, ktorý všetci ospevovali? Ja som akosi od Travisa Knighta nečakal žiadne zázraky, obzvlášť po jeho predchádzajúcich dvoch kúskoch (ParaNorman a The Boxtrolls), ktoré ma akosi nezaujali. Kubo bol síce oproti tomu výraznejší posun vpred, ale aj tak žiadna revolúcia. Scenár bol ako tak originálny, nechýbal tomu ani tzv. moment prekvapenia, dokonca aj pointa bola veľmi pekná, ale tá vizualizácia s mnohými akčnými vsuvkami ma proste nebavila. Po všetkých tých chválach som jednoducho čakal niečo ohromujúce, a to malo od toho veru dosť ďaleko.(17.11.2016)

I když východní tematika není zrovna můj šálek čaje, tak musím uznat, že pohádka "Kubo a kouzelný meč" se nad očekávání povedla.. Jednak chválím super skvělé vizuální zpracování, celkově režie byla povedená a tempo filmu krásně načasované.. Legenda zajímavá, postavičky sympatické a humor opravdu sedl.. Už dlouho jsem se takhle příjemně nad animovanou pohádkou nebavila.. Rozhodně doporučuji dětem i dospělým :-)(8.2.2017)

Rozhodně jeden z nejlepších animovaných filmů tohoto roku. Překvapivě kvalitní americké zpracování asijské mytologie. Místy i hodně epické a rozhodně oku lahodící. Animace je zajímavá, ale nemůžeme říct, že by byla nějakým směrem ošklivá. Děj je zajímavý, stále se něco děje a skvěle se zde snoubí všechny hravé i vážné aspekty filmu, tak aby si v něm každý něco našel. Od těch nejmenších až po dospělé. Finální šťávu všemu dodává dabing známých hollywoodských herců. Skromný a malý animovaný film, který ale dokáže působit hodně velkolepě, a který mě poměrně překvapil a překonal animované leadery tohoto roku.(11.1.2017)

Myslím, že se tohle spojení západu a východu moc povedlo. Líbilo se mi, že pohádka obsahovala lásku, vtip, ale i napínavé až temné scény. Tak to má být. Žádní směšní a trapní záporáci ala Troška a tetičky, rozhodně směšné nebyly. Ba právě naopak. Animace působila skvělé, i hudba nebyla špatná. Mé sedmileté dceři se to líbilo, i když byla trochu vystrašená, mně se to líbilo hodně, takže jednoznačně palec nahoru. Navíc konec není kupodivu žádný happyend a má v sobě i určitě poselství pro dospělé. Za mě tedy rozhodně doporučuji k zhlédnutí.(9.10.2016)

Animace se mi moc nelíbila, u jiných animáků bývá mnohem lepší. Příběh byl však velmi hezký a bavil mě, tedy až do doby, než tam nastoupily ty dvě čarodejnice, pak už to tak zajímavé nebylo. Ale byly tam fajn scény, např. jak Kubo dokázal tou „kytarou“ ovládat papír, vytvářet origami a k tomu vyprávět hezké příběhy. Ale byly tam i nesmyslné scény, např. když jedli syrové ryby nebo měli loď z listí.(22.2.2018)

• - Režisér Travis Knight sa nechal počuť, že film je poctou Akiry Kurosawa a Hayao Miyazaki (obaja boli inšpiráciou pre vznik snímky) a britskej kapely The Beatles, pre osobné hudobné spomienky jeho rodiny. Navyše pieseň, ktorá zaznie pri záverečných titulkoch, zložil člen kapely, gitarista a skladateľ George Harrison a objavila sa v roku 1968 na dvojalbume The Beatles (tiež známom ako "Biely album"). (Casador)