poster

Kubo a kouzelný meč

 • USA

  Kubo and the Two Strings

 • Slovensko

  Kubo a kúzelný meč

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA, 2016, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stružák
  ***

  Inspirace Mijakazim se tu nezapře, ale jinak je to takovej film na jedno podívání. Čemu ale hlavně nerozumím je opět ten mix různejch žánrů. Nevím, proč musí bejt jinak docela hezkej fantasy animák úplně nutně "vtipnej", resp. proč se má o ten vtip vůbec snažit. Moc se mu to totiž nevede a ty rádoby vtipný hlášky celkovej děj akorát narušujou. Takhle to je opět otřepaná klasika – film ani pro dospělý, ani pro děti.(5.11.2017)

 • Rudinsky
  ****

  Vizuálne dokonalá (laika už praktický nemá konkurenciu v tomto vesmíre), originálna fúzia medzi východom a západom. Všetky digitálne, preplácané, dubstepom prepchaté animáky bez príbehu popri tom vyzerajú ako videoklipy na propagáciu HappyMeal. Vďaka bohu za takéto produkcie a technické možnosti dnešného sveta..(21.11.2016)

 • Anderton
  ***

  Tak tu na linke Japonsko-Spojené štáty- Slovensko niečo zostalo trestuhodne stratené v preklade. Pripúšťam, že je to aj moja vina. Že Japonci nejak poriadne nerozoznávajú medzi živým a mŕtvym svetom viem, ale aby som si vďaka tomu Kuba viac užil, tvrdiť nemôžem. Občas som mal pocit, že práve teraz by som mal byť emocionálne úplne na vetvy, ale nie som. Zase ale veľa k tomu nechýbalo. Ak mi to nejaký japonológ celé vysvetlí, pozriem si to znova a zvýšim hodnotenie. 70%(19.12.2016)

 • zdepapepa
  ****

  Úplně zbytečná změna jména překladem. Když už, tak by to mělo být Kubo a Nezlomitelný Meč a Neprorazitelné Brnění a Nepoškoditelná Helma. Plus díky té změně odpadá symbolika. Zbývá tedy okatá (pun intended) hra s motivy, která ale neruší. Fajn pohádkový příběh, který jako kdyby vypadl z nějaké počítačové hry nebo z dračákové kampaně. Závěrečný "boss" fight jako vystřižený z It's Always Sunny in Philadelphia - Nightman vs Dayman. Anebo z Harry Pottera. Na stop-motion animaci tam byly občas skutečně dechberoucí věci. Vynikající soundtrack přesně odpovídající tomu kde a kdy se film odehrává. Celé to uzavřely kreativní závěrečné titulky, kde jsem se dozvěděl, že film měl skutečně all-star cast v čele s "Rickonem Starkem". Kdo nemá struny, odečtěte si hvězdičku.(15.1.2017)

 • kaylin
  ****

  Krásná animace je první devizou tohoto filmu, ale není jedinou. Je zde ještě nádherná poetika, která se celým filmem prolíná, stejně jako humor, který dovede udeřit v ten správný moment. Do toho všeho je zde ale krásný příběh o hledání sebe sama a o hledání v minulosti, které má překvapivé okamžiky.(22.11.2016)

 • - Režisér Travis Knight sa nechal počuť, že film je poctou Akiry Kurosawa a Hayao Miyazaki (obaja boli inšpiráciou pre vznik snímky) a britskej kapely The Beatles, pre osobné hudobné spomienky jeho rodiny. Navyše pieseň, ktorá zaznie pri záverečných titulkoch, zložil člen kapely, gitarista a skladateľ George Harrison a objavila sa v roku 1968 na dvojalbume The Beatles (tiež známom ako "Biely album"). (Casador)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace