Kubo a kouzelný meč

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA, 2016, 101 min

Laičím filmům asi budu moci napříště napálit pětku, aniž bych je viděl. Krom toho, že jde (jako u produktů zmíněného studia ostatně vždy) o nesmírně zábavnou a zejména oku lahodící záležitost, nemohu rovněž výslovně nezdůraznit, že Laika opět dokazuje, že poctivě udělaná loutka si jakýkoliv v počítači spatlaný třidé pásový produkt namaže na chleba levou zadní.(9.12.2016)

První film a hned kvalitka. Travis Knight má pěkně našlápnuto, film překvapí pěknou a zajímavou animací, propracovanými postavami i několika zvraty, které se v animovaných filmech již tolik neobjevují. Velkým plusem je tu také humor, který se skvěle střídá s temnějšími scénami. Nedivím se, že se filmu dostalo takového ohlasu, panu Knightovi pak přeji úspěšnou budoucnost. Zasloužených 85%(28.7.2018)

Je nejspíš vzácné vidět americký animák, který tak moc čerpá z asijského vyprávění. Tenhle příběh, který se dotýká nesmrtelnosti, je opravdu vizuální nádhera, takže jsem kolikrát místo příběhu koukal na různé detaily krajiny a všeho nepodstatného. Začátek je temný a smutný, ale jak se ke Kubovi připojí jeho společníci, přichází na řadu i vtípky. Dobře, že se citově nevydíralo a nebrnkalo jen na dětskou strunu, takhle jsem si pochutnal i já.(13.11.2016)

Opravdu překrásná originální animace, při které jsem velice často myslel na tvorbu mistra japonských animovaných filmů - pana Mijazakiho. Hezký, napínavý příběh chytře doplněný Origami papírovými postavičkami. Ději trvá celkem dlouho, než se rozjede, ale pak mě naprosto vtáhl a já si jej užil až do konce. Moc hezký kouzelný animovaný film ač je americké tvorby, dýchat na vás bude ze všech stran Dálný východ.(15.11.2016)

Film se velice pomalu rozjíždí a nikdy nedosáhne nějakého strhujícího tempa, což je škoda. Některé věci v ději působí pěkně, ale prostě na zívačku. Postavičky a jejich přátelství, láska je fajn, ale opět vše na půl plynu. Animace je velice zvláštní, připomíná loutkové scény, skloubené s prvotřídním malůvkami. Tam, kde se něco děje je opravdu slast sledovat a především akce jsou maximálně povedené. Jako celek mě to bohužel nenadchlo a tentokrát s hodnocením nepřivírám oko.......6/10(9.10.2016)

• - Až 19 mesiacov trvalo natočiť časť filmu odohrávajúcu sa na lodi. (Astonko)

• - Kubov (Art Parkinson) hudobný nástroj je tradičný japonský trojstrunový nástroj s názvom šamisen. (Astonko)

• - Režisér Travis Knight sa nechal počuť, že film je poctou Akiry Kurosawa a Hayao Miyazaki (obaja boli inšpiráciou pre vznik snímky) a britskej kapely The Beatles, pre osobné hudobné spomienky jeho rodiny. Navyše pieseň, ktorá zaznie pri záverečných titulkoch, zložil člen kapely, gitarista a skladateľ George Harrison a objavila sa v roku 1968 na dvojalbume The Beatles (tiež známom ako "Biely album"). (Casador)