poster

Kubo a kouzelný meč

 • USA

  Kubo and the Two Strings

 • Slovensko

  Kubo a kúzelný meč

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA, 2016, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  ***

  Dospelacky pojaty animak. To znamena bez humoru. Okoreneny aziou. Asi to bude trochu v style Miyazakiho filmov. Neviem, videl som od neho iba jeden film, ale nudil ma rovnako ako pri Kubo. Evidentne toto nie je môj styl. Radsej mam roztomile animaky plne humoru. Co dokazem ocenit aj ja je absolutne uchvatny vizual. Pritom to stalo polovicu toho, co stoji bezny animak a ovela menej ako CGI komixy, ktore vyzeraju ovela horsie. Mna Kubov pribeh nezaujal, ale fanusikovia serioznejsich animakov pravdepodobne budu spokojni. 5/10.(18.2.2018)

 • Xmilden
  ***

  Moc se omlouvám Laice, jejich filmy jsou vypiplané až z toho mrazí, kolik práce musí ti lidé podstoupit aby se dostavil výsledek. Nicméně, já tyhle modelářské filmy nikdy zase tolik nemusel :( Tedy pro mě film určitě není, nicméně vyšší kvality mu velmi rád přiznám, protože japonský neuspěchaný styl je velmi pěkně zachycen. Potěší i známé hlasy Theron nebo McConaugheyho. 60%(21.11.2016)

 • alchac
  *****

  Laičím filmům asi budu moci napříště napálit pětku, aniž bych je viděl. Krom toho, že jde (jako u produktů zmíněného studia ostatně vždy) o nesmírně zábavnou a zejména oku lahodící záležitost, nemohu rovněž výslovně nezdůraznit, že Laika opět dokazuje, že poctivě udělaná loutka si jakýkoliv v počítači spatlaný třidé pásový produkt namaže na chleba levou zadní.(9.12.2016)

 • VanTom
  *****

  Nebojácný jednooký klučina a jeho (zvířecí) společníci nás vezmou na úchvatný, ba přímo kouzelný "quest" za bájnou zbrojí, přičemž nás provedou neodolatelným orientálním (duchařským, až hororovým) světem s vlastními pravidly. Který ožívá v nádherné (ruční!) animaci studia Laika. Samotná jednoduchá (ale značně temná a dospělá) kostra příběhu má k dokonalosti daleko, nicméně díky své poetice, myšlenkám a báječným postavám (jež jsou zdrojem půvabného, nevlezlého humoru i upřímných citů) mne stejně vyprávění doslova pohltilo. Snad kromě nutného závěrečného souboje s polodigitálním drakem, aspoň hezky dořešeného. I po něm však nadšení přetrvalo.(30.11.2016)

 • Jirka_Šč
  ****

  Super animace, ze které jsem cítil, že občas používali i trochu víc, než jen běžnou animaci. Na druhé straně méně super scénář. Jako kdyby měli v úvodu myšlenku, pak ji nechali rozpliznout a následně nevěděli, jak tomu dát srozumitelnost, logičnost a formu. Možná by bývalo bylo lepší vytvořit znovu scénář úplně od začátku. Dávám 4*, protože super nápady s origami a od samotného začátku mě zaujalo, jak velmi japonské to je.(9.5.2017)

 • - Režisér Travis Knight sa nechal počuť, že film je poctou Akiry Kurosawa a Hayao Miyazaki (obaja boli inšpiráciou pre vznik snímky) a britskej kapely The Beatles, pre osobné hudobné spomienky jeho rodiny. Navyše pieseň, ktorá zaznie pri záverečných titulkoch, zložil člen kapely, gitarista a skladateľ George Harrison a objavila sa v roku 1968 na dvojalbume The Beatles (tiež známom ako "Biely album"). (Casador)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace