Kubo a kouzelný meč

Kubo and the Two Strings

Kubo a kúzelný meč

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA, 2016, 101 min

Opravdu překrásná originální animace, při které jsem velice často myslel na tvorbu mistra japonských animovaných filmů - pana Mijazakiho. Hezký, napínavý příběh chytře doplněný Origami papírovými postavičkami. Ději trvá celkem dlouho, než se rozjede, ale pak mě naprosto vtáhl a já si jej užil až do konce. Moc hezký kouzelný animovaný film ač je americké tvorby, dýchat na vás bude ze všech stran Dálný východ.(15.11.2016)

Laičím filmům asi budu moci napříště napálit pětku, aniž bych je viděl. Krom toho, že jde (jako u produktů zmíněného studia ostatně vždy) o nesmírně zábavnou a zejména oku lahodící záležitost, nemohu rovněž výslovně nezdůraznit, že Laika opět dokazuje, že poctivě udělaná loutka si jakýkoliv v počítači spatlaný třidé pásový produkt namaže na chleba levou zadní.(9.12.2016)

Výborný příběh, který nedocení ani tak děti jako dospělí. Tvůrci tohoto dobrodružného loutkového majstrštyku se odvážili toho, co mnozí ve svých filmech pro děti ne. Nechat umírat kladné hrdiny, čímž jistě způsobí mnohým ratolestem příjemné a poučné trauma, které pak budou rodiče spravovat zmrzlinami v blízkém cukrářství. Já jako dospělý si po konci dopřál nějaký likér na posílenou a po následném dalším přípitku tvůrcům, jsem se musel na celek znovu podívat ještě jednou, abych si potvrdil, že ony kvality si nevyplodila má mysl během snění pod stolem. A opravdu ne, je to výborný film!!! Ano, ve výsledku ona honba za zlatým brněním, mečem a přilbicí byla k ničemu, ale i přesto ono závěrečné vyznění a vůbec celý ten příběh si zaslouží maximální poklonu a je určitě jeden z favoritů na Oscara za nejlepší animovaný film v uplynulém roce. Páté slunce uniklo jen o chlup. 80%(4.2.2017)

Režisér tohoto Kubíka nebude úplný břídil, ale začínám si myslet, že nikdy nedokáže vdechnout svému dílu zajímavější duši. Jeho předchozí Škatuláci byli hodně zajímaví, vtipní, ale nakonec žádná pecka. Kubo má snad ještě lepší scénář, humor opět neschází, animace je parádní, ale v silnějších momentech filmu jsem si pořád říkal, že jinde bych u něčeho takového bulel nebo žasl jak malej Jarda.(18.6.2017)

,,HANZO BYL MOCNÝ SAMURAJ, ALE BYL SÁM. PŘIPRAVILI HO O RODINU, JEHO KRÁLOVSTVÍ BYLO V TROSKÁCH A JEHO ARMÁDU ZNIČIL OBÁVANÝ MĚSÍČNÍ KRÁL...“ /// Jednovokej, bystrej klučina na hrdinský výpravě za mocným brněním. Parťáky mu dělaj vopičák (bílej) a panáček (papírovej). Taky vobří brouk, co prej bejval samuraj… Ftipnej je vopičák, brouk má taky záblesky (hlavně když se ti dva špičkujou)… prostě je to takovej jinej animák s dušičkově šťastným a drsňáckým příběhem o vyvraždění rodiny. K tomu by se asi Dysnyho animace nehodila… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Se starým se poznala při souboji. 2.) Dědek chce, abych byl chladnej, tvrdej a slepej k lidskosti. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(19.3.2017)

• - Režisér Travis Knight sa nechal počuť, že film je poctou Akiry Kurosawa a Hayao Miyazaki (obaja boli inšpiráciou pre vznik snímky) a britskej kapely The Beatles, pre osobné hudobné spomienky jeho rodiny. Navyše pieseň, ktorá zaznie pri záverečných titulkoch, zložil člen kapely, gitarista a skladateľ George Harrison a objavila sa v roku 1968 na dvojalbume The Beatles (tiež známom ako "Biely album"). (Casador)