Kubo a kouzelný meč

Kubo and the Two Strings

Kubo a kúzelný meč

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA, 2016, 101 min

Nebojácný jednooký klučina a jeho (zvířecí) společníci nás vezmou na úchvatný, ba přímo kouzelný "quest" za bájnou zbrojí, přičemž nás provedou neodolatelným orientálním (duchařským, až hororovým) světem s vlastními pravidly. Který ožívá v nádherné (ruční!) animaci studia Laika. Samotná jednoduchá (ale značně temná a dospělá) kostra příběhu má k dokonalosti daleko, nicméně díky své poetice, myšlenkám a báječným postavám (jež jsou zdrojem půvabného, nevlezlého humoru i upřímných citů) mne stejně vyprávění doslova pohltilo. Snad kromě nutného závěrečného souboje s polodigitálním drakem, aspoň hezky dořešeného. I po něm však nadšení přetrvalo.(30.11.2016)

Kubo a kouzelný meč nabízí neokoukanou animaci, vcelku konzistentní a originální příběh a nemálo bizarních charakterů. Rozhodně nejde o pohádku pro nejmenší diváky, což není na škodu - mně se onen místy dosti ponurý nádech vážně líbil. Vlastně už jen samotná myšlenka příbuzných bažících po oku malého chlapce není pro děti to pravé ořechové. Z postav mě nejvíce zaujala oprsklá Opice, potrhlý Brouk a duo krvelačných tet. Rovněž musím ocenit netradiční zakončení v rámci tohoto žánru. Zkrátka solidně odvedená práce, která si zaslouží diváckou pozornost i uznání.(17.2.2017)

Animace se mi moc nelíbila, u jiných animáků bývá mnohem lepší. Příběh byl však velmi hezký a bavil mě, tedy až do doby, než tam nastoupily ty dvě čarodejnice, pak už to tak zajímavé nebylo. Ale byly tam fajn scény, např. jak Kubo dokázal tou „kytarou“ ovládat papír, vytvářet origami a k tomu vyprávět hezké příběhy. Ale byly tam i nesmyslné scény, např. když jedli syrové ryby nebo měli loď z listí.(22.2.2018)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $48,023,088Tržby Celosvetovo $69,929,545Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ výborné, tento štýl animákov ma vždy potešil a nadchol, či už svojou grafikou, príbehom ale i tou drsnosťou, nechýba aj dávka humoru /80%/(27.12.2016)

Solidně odsýpající příběh, který je provázán s neobvyklou, ale na pohled krásnou animací. Kubo and the Two Strings okrem tohoto obsahuje i slušně dávkovaný humor a citový přesah, který pohladí po duši. Musím zde zmínit i povedené akční sekvence, které bych u snímku tohoto ražení neočekával, přičemž přidávají snímku na divácké atraktivitě. Korunu tomuto všemu nasazuje výborný dabing postav, z nichž nejvíce vyčnívá Matthew McConaughey a jeho hláškující Brouk. Skvělá práce! „If you must blink, do it now.“(8.11.2016)

• - Režisér Travis Knight sa nechal počuť, že film je poctou Akiry Kurosawa a Hayao Miyazaki (obaja boli inšpiráciou pre vznik snímky) a britskej kapely The Beatles, pre osobné hudobné spomienky jeho rodiny. Navyše pieseň, ktorá zaznie pri záverečných titulkoch, zložil člen kapely, gitarista a skladateľ George Harrison a objavila sa v roku 1968 na dvojalbume The Beatles (tiež známom ako "Biely album"). (Casador)