Kubo a kouzelný meč

• USA Kubo and the Two Strings (více)
Trailer 2

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (CinemArt)

Trailer 2

EvilPhoEniX

Vizuálně pěkná animovaná pohádka z Japonské kultury. Příběh je fajn, Bossové poměrně velkolepí, brouk samuraj velmi vtipný a celkově se na to dost hezky dívá. Ve finále tvůrci překvapí jedním plot twistem, ale zároveň to na pohádku končí velmi smutně, ale za neokoukanost slabší 4 hvězdy udělím. 7/10. ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $48,023,088Tržby Celosvetovo $69,929,545Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,555,985Tržby za predaj DVD v USA $4,377,235║ Výborné, tento štýl animákov ma vždy potešil a nadchol, či už svojou grafikou, príbehom ale i tou drsnosťou, nechýba aj dávka humoru. /80%/ ()

Xmilden

Moc se omlouvám Laice, jejich filmy jsou vypiplané až z toho mrazí, kolik práce musí ti lidé podstoupit aby se dostavil výsledek. Nicméně, já tyhle modelářské filmy nikdy zase tolik nemusel :( Tedy pro mě film určitě není, nicméně vyšší kvality mu velmi rád přiznám, protože japonský neuspěchaný styl je velmi pěkně zachycen. Potěší i známé hlasy Theron nebo McConaugheyho. 60% ()

Fr

,,HANZO BYL MOCNÝ SAMURAJ, ALE BYL SÁM. PŘIPRAVILI HO O RODINU, JEHO KRÁLOVSTVÍ BYLO V TROSKÁCH A JEHO ARMÁDU ZNIČIL OBÁVANÝ MĚSÍČNÍ KRÁL...“ /// Jednovokej, bystrej klučina na hrdinský výpravě za mocným brněním. Parťáky mu dělaj vopičák (bílej) a panáček (papírovej). Taky vobří brouk, co prej bejval samuraj… Ftipnej je vopičák, brouk má taky záblesky (hlavně když se ti dva špičkujou)… prostě je to takovej jinej animák s dušičkově šťastným a drsňáckým příběhem o vyvraždění rodiny. K tomu by se asi Dysnyho animace nehodila… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Se starým se poznala při souboji. 2.) Dědek chce, abych byl chladnej, tvrdej a slepej k lidskosti. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ * ()

Spiker01

Nádherná orientální podívaná, která mě zprvu překvapila svou svižnou a neotřelou animací a v druhé řadě ohromila řadou tak moc zajímavých postav, že je mi až líto, že jsem Kuba tak dlouho odkládal. Na rodinný film je to sice o nějakých 10 minut delší a pár hluchých míst se najde, po vzoru Malého prince mě to ale velice mile překvapilo...8/10 ()

• Film pozostáva minimálne zo 145 000 fotografií, ktoré boli následne premenené do stop-motion animácií. (Astonko)
  • Kubov (Art Parkinson) hudobný nástroj je tradičný japonský trojstrunový nástroj s názvom šamisen. (Astonko)
  • Režisér Travis Knight sa nechal počuť, že film je poctou Akiry Kurosawa a Hayao Miyazaki (obaja boli inšpiráciou pre vznik snímky) a britskej kapely The Beatles, pre osobné hudobné spomienky jeho rodiny. Navyše pieseň, ktorá zaznie pri záverečných titulkoch, zložil člen kapely, gitarista a skladateľ George Harrison a objavila sa v roku 1968 na dvojalbume The Beatles (tiež známom ako "Biely album"). (Casador)