Kubo a kouzelný meč

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA, 2016, 101 min

,,HANZO BYL MOCNÝ SAMURAJ, ALE BYL SÁM. PŘIPRAVILI HO O RODINU, JEHO KRÁLOVSTVÍ BYLO V TROSKÁCH A JEHO ARMÁDU ZNIČIL OBÁVANÝ MĚSÍČNÍ KRÁL...“ /// Jednovokej, bystrej klučina na hrdinský výpravě za mocným brněním. Parťáky mu dělaj vopičák (bílej) a panáček (papírovej). Taky vobří brouk, co prej bejval samuraj… Ftipnej je vopičák, brouk má taky záblesky (hlavně když se ti dva špičkujou)… prostě je to takovej jinej animák s dušičkově šťastným a drsňáckým příběhem o vyvraždění rodiny. K tomu by se asi Dysnyho animace nehodila… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Se starým se poznala při souboji. 2.) Dědek chce, abych byl chladnej, tvrdej a slepej k lidskosti. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(19.3.2017)

• Eleanor05

Nechápu, co by bylo špatného na doslovném překladu názvu, který by navíc dával daleko větší smysl. No, ale to je spíš detail. Co už detail není, je fakt, že Kubo a dvě struny je poměrně nudný, a magií bez pravidel, kterou lze odůvodnit úplně všechno, oplývající snímek. Možná s hezčími postavičkami, lépe propracovaným dějem a hlubší myšlenkou by to byl vcelku dobrý film. Nebo ještě lepší by bylo vyprávět příběh Hanza a Kubovy matky z minulosti a ne brouka a opice. Nevím, co víc napsat, snad jen, že skvělý hlas Matthewa McConaugheye by se dal poslouchat daleko déle, než pokud sahá stopáž, naneštěstí na příběh samotný je stopáž dlouhá až příliš.(23.12.2016)

Skvělý námět, parádní provedení. Ačkoliv toto tvrzení jeden z uživatelů zde psal, já jej musím zopakovat: za tuto dokonalost by se nestyděl ani velmistr Miyazaki - jedná se totiž o brilantní fantastickou kombinaci Miyazakiho, ale i del Tora a skvělou poctu Beatles. A i přes to, že má snímek vcelku neucelený scénář, jeho osobitý magický styl, který se nesl napříč celým dějem, mě jednoduše uhranul a uchvátil tak, že musím tento jedinečný animák ohodnotit plnou palbou.(1.5.2018)

Inspirace Mijakazim se tu nezapře, ale jinak je to takovej film na jedno podívání. Čemu ale hlavně nerozumím je opět ten mix různejch žánrů. Nevím, proč musí bejt jinak docela hezkej fantasy animák úplně nutně "vtipnej", resp. proč se má o ten vtip vůbec snažit. Moc se mu to totiž nevede a ty rádoby vtipný hlášky celkovej děj akorát narušujou. Takhle to je opět otřepaná klasika – film ani pro dospělý, ani pro děti.(5.11.2017)

Překrásná animace a fascinující mytologie velice inspirovaná Asií. Moc se mi líbil poetický příběh, sympatická osobnost malého Kuba a jeho dobrodružná cesta, na které ho doprovázejí dva originální společníci. A líbilo se mi, že ústředním tématem filmu je rodina - ne romance nebo boj dobra se zlem (i když i tyto prvky tu najdete). Všimněte si taky detailů, kterými tvůrci nešetřili (například kolik postav má zraněné oko). Měla bych ovšem výtku ke konci filmu, který je trochu uspěchaný a nemá dostatečný emocionální dopad. Jinak ale spolu se Zootopií a Your Name je tohle jeden z nejlepších animáků roku 2016.(19.1.2017)

• - Kubov (Art Parkinson) hudobný nástroj je tradičný japonský trojstrunový nástroj s názvom šamisen. (Astonko)

• - Až 19 mesiacov trvalo natočiť časť filmu odohrávajúcu sa na lodi. (Astonko)

• - Film pozostáva minimálne zo 145 000 fotografií, ktoré boli následne premenené do stop-motion animácií. (Astonko)