Kubo a kouzelný meč

Kubo and the Two Strings

Kubo a kúzelný meč

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Akční / Rodinný

USA, 2016, 101 min

Animace bere dech (voda, sníh, příroda, prostě všechno), určitě jeden z vrcholů roku. Bohužel když přijde řeč na příběh tak to začne být už docela nuda. Celá řada nepochopitelných zvratů (viz nepozná hlas vlastní matky), stupidních dialogů či monologů to dost sráží. Stojí za vidění, ale Inside Out nebo Zootopia to prostě není (obrazově ano, příběhově ani zdaleka - mysterioznost a nápaditost Miyazakiho to fakt nemá).(24.12.2016)

Solidně odsýpající příběh, který je provázán s neobvyklou, ale na pohled krásnou animací. Kubo and the Two Strings okrem tohoto obsahuje i slušně dávkovaný humor a citový přesah, který pohladí po duši. Musím zde zmínit i povedené akční sekvence, které bych u snímku tohoto ražení neočekával, přičemž přidávají snímku na divácké atraktivitě. Korunu tomuto všemu nasazuje výborný dabing postav, z nichž nejvíce vyčnívá Matthew McConaughey a jeho hláškující Brouk. Skvělá práce! „If you must blink, do it now.“(8.11.2016)

Super animace, ze které jsem cítil, že občas používali i trochu víc, než jen běžnou animaci. Na druhé straně méně super scénář. Jako kdyby měli v úvodu myšlenku, pak ji nechali rozpliznout a následně nevěděli, jak tomu dát srozumitelnost, logičnost a formu. Možná by bývalo bylo lepší vytvořit znovu scénář úplně od začátku. Dávám 4*, protože super nápady s origami a od samotného začátku mě zaujalo, jak velmi japonské to je.(9.5.2017)

Laičím filmům asi budu moci napříště napálit pětku, aniž bych je viděl. Krom toho, že jde (jako u produktů zmíněného studia ostatně vždy) o nesmírně zábavnou a zejména oku lahodící záležitost, nemohu rovněž výslovně nezdůraznit, že Laika opět dokazuje, že poctivě udělaná loutka si jakýkoliv v počítači spatlaný třidé pásový produkt namaže na chleba levou zadní.(9.12.2016)

Opravdu překrásná originální animace, při které jsem velice často myslel na tvorbu mistra japonských animovaných filmů - pana Mijazakiho. Hezký, napínavý příběh chytře doplněný Origami papírovými postavičkami. Ději trvá celkem dlouho, než se rozjede, ale pak mě naprosto vtáhl a já si jej užil až do konce. Moc hezký kouzelný animovaný film ač je americké tvorby, dýchat na vás bude ze všech stran Dálný východ.(15.11.2016)

• - Režisér Travis Knight sa nechal počuť, že film je poctou Akiry Kurosawa a Hayao Miyazaki (obaja boli inšpiráciou pre vznik snímky) a britskej kapely The Beatles, pre osobné hudobné spomienky jeho rodiny. Navyše pieseň, ktorá zaznie pri záverečných titulkoch, zložil člen kapely, gitarista a skladateľ George Harrison a objavila sa v roku 1968 na dvojalbume The Beatles (tiež známom ako "Biely album"). (Casador)