Hvozd

(festivalový název)
  • Velká Británie The Hallow (více)

Adam a Clare sú mladý manželský pár, ktorý sa spoločne so svojím malým dieťatkom rozhodnú presťahovať na írsky vidiek. Chata sídliaca uprostred hôr však prináša viac starostí s rekonštrukciou, než aby vytvárala dojem pokojného domova s rodinnou atmosférou. Obavy z nového, doposiaľ nepoznaného prostredia ešte viac prehĺbi skúsenosť s neznámym návštevníkom, ktorý ich jedného večera nečakane vystraší na smrť. Miestny šerif danú udalosť uzavrie ako "privítanie" od tamojších, inak neškodných výtržníkov. Skutočnou príčinou návštevy je však bytosť omnoho desivejšia, ktorej teritóriom je práve okolie nového mladomanželského príbytku. (*CARNIFEX*)

Rathalos

Velka Britania a jej dalsi hororovy kusok,ktory ma milo prekvapil,atmosfericka,tajomna,desiva a hlavne napinava pecka,z ktorej som mal zimomriavky,prisery boli fakt hrozive,davam plny pocet...:-) ()

Cryptkeeper

První půlka naprostá paráda. Skvělá,děsivá atmosféra,kdy člověk netušil,co že to na ně vlastně v lesích čeká. Druhá už trochu slabší,ale i tak dobrý horor:) ()

gazogazo

Mezi 3-4. Autor viděl ills. Scénář mohl bejt lepší, bez kretenskyho klišovyho jednání postav. Ale +++ cením napětí, monstra, lesy a I vidlaky I když tam jsou hrozně málo ()

KUFI odpad!

Tohle snad ani nestoji za komentar. V momente kdy jsem byl uz po tristaosdmdesatysedmy svedkem naskoceni motoru na posledni zlomek vteriny, tak to slo do kose jenom se po tom zahulilo. Mozna kdyby Bojana vytahla dudy, nebo aspon mela minisukni, tak bych tomu jeden bod dal. Mozna. I kdyz spis ani za to ne. PS: herec mel docela epicky neandrtalsky celo ()

helraiser

V Anglii horory prostě umí a tento kousek je toho jasným důkazem. Tady rovnou zapomeňte na gejzíry krve, tady jde především o atmosféru a ta je přímo brutální. Les, opuštěné stavení a bytosti lesů, kteří se s tím vůbec nemažou. Ano zde jde především o monstra, která vypadají opravdu naprosto výborně a tvůrci si toho jsou vědomi a tak nám je servírujou v hojné míře a tak si divák může opravdu vychutnat naprostou monster přehlídku, která se jen tak nevidí. The Hallow je zábavný, atmosférický a opravdu strašidelný. Divák si tuhle atmosférickou jízdu, kde je naháněna dvojice hlavních hrdinů po lesích monstry rozhodně užije. ()

Kingjiri

Tentokrát bych asi udělal líp, kdybych si přečet spoileroidní "fesťáckej" popisek, možná bych byl míň zklamanej. Čekal jsem totiž, že se bude děj víc točit okolo parazitický houby a s tim související proměny jak po fyzický tak psychický stránce. Biják suprově funguje hlavně ze začátku, kdy "zlo" z lesa zustává převážně skryto (hra se stínama a světlem byla dost efektní) a daří se příkladně zúročit prostředí irskýho pověrčivýho vidlákova, kulisy prastarýho baráku nebo výpravu do lesa. Jenže scénář bohužel vykládá karty na stůl zbytečně brzo a od chvíle, kdy divák tuší o co půjde, zbyde z The Hallow jen sympaticky nakroucená žánrovka. Nevyčerpanej potenciál zamrzí, ale přesto projekce vůbec nelituju. Za atmosféru a filmařinu třetí silná hvězda. ()

Barka88

Občas se bohužel stává, že něco, co vypadá na začátku tak slibně, se pomalu ale jistě promění v úplnou blbost. A to je přesně tento případ. Ke konci už jsem se tomu spíš smála, jak to bylo stupidní. ()

Veronica27

Jediné, co se mi zde líbilo byly lesní příšery ke konci celého filmu a možná na začátku pěkný les.Jinak jedna velká ztracená nuda . ()

billinus

+: * - příroda, * - audiovizuál vč. příšer, * - připomělo to Roberta Holdstocka a jeho mytága , * - celková akčnost, * - zajímavé témata (prodej lesů, houby, "osobní prostory", necronomicon...) -: je to hnané na efekt, sice pěkný, ale nadhozené témata nejdou do děsivější hloubky (viz Holdstock) a režisér se bojí tlačit více napilu, pokulhávající scénář - postavy se chovají občas jak dementi a "hlavní záporák" taky resumé - 3,6* zaokrouhluju na 4, protože nad mnohými pseudohorory v kinech mohutně ční, ale na druhou stranu je škoda, že když už si takhle vypiplali audiovizuál a mytologii, nešli dál. ()

danny_21

Námětově velmi zajímavé, temnou atmosféru ,některé scény kapajícího dehtu, či scéna s půdními padačkách velmi povedené, bohužel, jakmile se věe odtajní, ztrácí příběh kouzlo a skouzne do smyčky - dům, les baf, dům, les, baf. Celá ta lesní poetika mohla být pojata trošku jinak, takhle to trochu vypadalo, jako by se místy k těm Irům dostal ten špatnej Shyamalan. Nakonec ale vcelku dobré, to lepší v podobném žánru - 60 % ()

TomStrom

Les je pro horror prostředím jako ulitým, ale Hardymu se nějak povedlo se s tímto faktem dovedně vypořádat a já jen konstatuju, že tohle je asi první horror z lesa, který neměl špetku napětí a atmosféry. Asi to bude špatným výběrem herců a především scénářem, který by potřeboval zalátat logické chyby a především proškrtat - protože je to totální mišmaš. Nechápu například, proč v tom vůbec byla ta houba, celý by to fungovalo úplně stejně i bez ní... víc psát nebudu, abych nespoiloval. Možná by to fungovalo jako pohádka, jako horror je to moc unylé. Dvě hvězdy jsou až až. ()

Likan7

Já vlastně nevím co bych filmu vyloženě vyčetl. Je to béčko, které nemá moc možností být něčím jiným, je to pořád jen "horor o rodině a pár monstrech", ale ono to funguje často skvěle. První polovina parádní atmosférická podívaná. Akce začne prakticky od nějaké 30. minuty a skončí až s titulky. První kontakty fungují na jedničku, Hardy očividně ví jak atmosféru vytvořit a že se divák bude bát nejvíc toho, co nevidí. Takže tu je plno záběrů, kde něco vidíme, víme, že to je nadpřirozený, ale vlastně vidíme jen siluetu. A ta se při dalším střihu přiblíží, nebo jich je tam najednou 10. Je to nepříjemný a svírající. Hardy si měl možná s monstry samotnými počkat do úplného závěru, protože někde po polovině je vidíme v plný polní a ten nepříjemný pocit trochu opadá. Stejně tak lehce nepovedený je závěr, který díky té hodině akce před nijak nezvyšuje tempo nebo akci. Ve výsledku ale zůstane z Hvozdu velmi pozitivní dojem, protože jsem jednoduše téměř nic nečekal, a dostal jsem toho spoustu. ()

chlebo

Ano, ano, perfektné hodnotenie zase raz na mieste. Neviem, mňa asi príliš ten suchý britský tumor nechytá. Čo mi v poslednej dobe horory robia, mi príde dosť nefér. Aj tentokrát - človek si s kýblom popkornu ako správny hororfanda k tomu zasadne, pripravený obhrýzať namiesto pukancov prsty, čo sa tak bude sústrediť na film, ktorý sa celkom slušne rozbieha, scenár nevyzerá moc obohratý a hlavní herci nie sú banda nepresvedčivých chumajov, dokonca, a to som už rukou začal šmátrať v nohaviciach, to vyzeralo na celkom dobrý príbeh. Ale potom na scénu začnú nenápadne vstupovať Blahoslavení a dovtedy popiči atmosféra sa razom mení na nepopiči hystériu, pobehovanie po lese a búchanie a šuchotanie všetkým možným, do toho sa zbláznia aj herci a asi v dôsledku davovej psychózy, začnú s blahoslavenými pobehovať po lese tiež. Už niekde tu som znechutene vysypal popkorn do hajzla (spolu s atmosférou), nahodil som mne typickú znudenecko - urazeneckú pózu a zo slušnosti som si ešte pozrel všetky možné per mutácie a ešte som zo zvedavosti primrkol blahoslaveným na prsty. Ku koncu som sa dozvedel prečo novomutantorodencov nenechávať zbytočne dlho na ostrom slnku. ()

DavidWebb

Fimfárum Jana Wericha na britsko/"hororový" spôsob bez hlasového doprovodu Jana Wericha. Paralela sa vzťahuje hlavne na "masky", čo sa týka ostatného, Fimfárum je jednoznačný víťaz. 50% ()

Knor

Solidní horor s lesníma příšerkama na jedno podívání. Postavy jsou sympatické a měl jsem o ně celkem strach. Nejděsivější scéna byla u auta, když se ti zmetci objevili ve větším počtu poprvé pak už jsem si z nich tak moc nedělal. Není to žádná pecka, ale na to jedno podívání je to docela dobrý, na můj vkus by to mohlo být krvavější. ()

joelly01

Na me to jako Horror pusobilo prekvapive dobre! Konec ponekud unyly, procez tam tu jednu srazim, ale jinak jsem se u toho v patek v noci docela prijemne bala a nic moc me na tom filmu nejak nesejrilo. No, vidite, i bez roztresene kamery a pruhovaneho "skakaveho" obrazu se da vytvorit prijemny horurek! ()

Brooks

Až do prvého kontaktu veľmi dobrý horor, ktorý desí skôr atmosférou temného lesa, starého domu na samote a duchárskych báchoriek nesympatických vidlákov. Problém je v tom, že talentovaný Corin Hardy si nevie počkať, nevie šponovať atmosféru a karty vykladá na stôl priskoro. Bubáci, inak vizuálne originálne stvárnení a mytologicky zaujímavý, mali zostať skrytí dlhšie. Po ich nástupe sa z atmosferickej lahôdky stáva obyčajný "monster horror". Ústredné manželské duo sympatické a navyše aj herecky slušné. Kopa premrhaného potenciálu, ale ako debut dosť dobré. ()

Miagy

Výborná atmosféra, dosť napínavý dej, v podstate sa vo filme stále niečo dialo. Príšery boli akurát tak dosť desivé. Neviem ani čo filmu vytknúť avšak k 5* nejaká drobnosť chýbala. Možno herecké výkony neboli bohvieaké a hrdinovia neboli 2 razy najsexy, ale desivosť snímku je vo viacerých pasážach obrovská. Zhasni svetlo, buď sám a pozri si The woods.... ()

Shanen29

U mě velké překvapení.Triky a masky na velmi dobré úrovni,technicky povedené monstra a atmosféra která se dá opravdu krájet.Fajnééé. ()

Jak je těžké lapit Vránu

Jak je těžké lapit Vránu