Trenér týmu Texaské univerzity Darrel Royale vzpomíná jako starý pán v rozhovoru pro mladičkou reportérku na hvězdu jeho Longhorns Freddieho Steinmarka. Kamera jej zachycuje v jeho klukovských začátcích v Denveru, z něhož se svou rychlou a tvrdou hrou amerického fotbalu propracoval až do univerzitního mančaftu v Austinu v roce 1967. Jeho velkou zásluhou šel tým od vítězství k vítězství. Byl důležitým hráčem, který Texaské univerzitě pomohl ve finále 1969 porazit Arkansas. A to v době, kdy už jeho tělo bojovalo s nepřítelem daleko nebezpečnějším - rakovinou. Ta mu byla záhy po zápase diagnostikována a lékaři mu amputovali nohu. Přesto přišel podpořit svůj tým o berlích na další duel. Souboj se zhoubným nepřítelem prohrál 6. 6. 1971 a jeho památku dodnes uctívají hráči Univerzity of Texas při vstupu na stadion, přestože nikdy nebyl součástí All American týmu. Film dokumentuje nejen fyzickou náročnost amerického fotbalu, zdůrazňuje bojového a týmového ducha, ale připomíná i další americké hodnoty - zázemí rodiny a romantickou lásku. (PP66)

Karlos8

Cancer. Jedno slovo, které vám změní život od základu. Najednou zjistíte, že všechno, co jste budovali nebo chtěli v životě dosáhnout, tak je nenávratně pryč. Příliš předbíhám tomuto snímku, který mě v první polovině prakticky ničím nezaujal, ale ve druhé polovině mě doslova přikoval. Velmi silný příběh jenž vypovídá o příběhu kluka, který se stal inspirací pro spoustu lidí. Není tajemstvím, že jeho boj se zákeřnou nemocí změnil myšlení celé americké vlády, včetně tehdejšího prezidenta Nixona. Důstojné uctění památky. ()

Blazis34

Hezké a dojemné drama ze sportovního prostředí. Cesta životem mladého Freddieho stoupala jen a jen vzhůru, byl úspěšný ve všech oblastech, než se mu objevila rakovina v stehenní kosti. Je to strašlivý zásah do mnoha životů a vůbec si to nedovedu a ani nechci představit, jak hrozné musí být slyšet tento strašlivý verdikt. Vraťme se ale k filmu. Docela se mi líbilo, že se ona událost nestala už na začátku filmu a děj by bylpak ponurý a smutný. Takhle mohl divák ochutnat život úspěšného a sympatického fotbalisty a těšit se chvíli s ním. I když asi každý věděl, co se stane, přišlo to až na konec a byto to nesmírně dojemné. Mám rád silné příběhy o odvaze a vnitřní síle a lidi co se nezdávají za žádných okolností. Angelo Pizzo nám jeden takový skvěle zrežíroval a já mu za to dávám skvělých 80% - čtyři hvězdy. ()

Hiruma

Stratiť skoro všetko v najdôležitejšom okamihu života a predsa sa nevzdať, to je presne to, čo z vás urobí legendu. Nevzdávať sa, bojovať a žiť. ()

zvolsi

Angelo Pizzo z vás chce díky silnému životnímu příběhu vyždímat úplně všechno, ale tak nějak se mu to nepovedlo. ()

TheLegendLH

Mám pocit, že nálepka "Podle skutečné události" je u každého druhého filmu, co vychází a ne vždy jde o tak slavné počiny a stejně tak se často použije jen část skutečného příběhu, ale pak se story nafoukne do nereálných věcí. Ze začátku jsem byl skeptický ohledně tohoto filmu. Vše začalo zprávou kamaráda, který mi napsal "Lukes, musíš to vidět.", ale kvůli pracovnímu vytížení jsem neměl prostor se k tomu dostat. Zhruba týden na to píše další kamarád "Viděl jsem to a skvělý. Lukes, máš rád americký fotbal a podle mě se Ti to bude líbit.", tak jsem si film sehnal, ale nezapnul. Ovšem nátlaku třetího kamaráda jsem už neodolal a zapnul. Ano, bylo zmíněno, že jsem fanoušek amerického fotbalu a myslel jsem, že hlavně o něm tento film bude. Ale ne. Tenhle film je o vášni, touze, lásce a odhodlání neobyčejného člověka! Bylo velmi těžké neprožívat veškeré chvíle emotivně s hlavní postavou nebo se vcítit do bolesti jeho rodičů, kteří se snaží zůstat silní. Pro mě jeden z nejlepších filmů, co v roce 2015 vyšly. ()

CHYREN

Mám rád příběhy, které nejsou vycucané z prstu. A tento byl udělaný skvěle. Jedna celá hvězda je za hudbu. A každý, kdo má jen trochu soudnosti ví, že nikdo neumí lépe podat podobné příběhy, jako USmovies. Skutečná pocta sportovci, který toho za svou krátkou kariéru dokázal víc, než mnoho jiných "dlouhožijících" legend. Bravo. ()

Raziel811

Není to nijak vyjímečně natočený film a je pravda, že snímků dle skutečnosti z amerického fotbalu tu bylo mraky, ale velmi oceňuji dramatickou změnu v druhé půli. Aniž bych spoileroval, dejte tomuto kousku šanci. ()

KraLuban

Krásný film...patos stříká proudem, a u tohohle filmu mi to fakt nevadilo. Sportovec, rozený vítěz, který musí bojovat mimo hřiště svůj nejtěžší zápas ze všech. ()

Talita1

Žil tak krátko, ale stihol si získať srdcia mnohých. Svojím charakterom, silnou vôľou a správnym prístupom k druhým. Pravdivý príbeh o mladom športovcovi Freddie Steinmarkovi, ktorý bol oporou svojho tímu v americkom futbale. Scenár je pútavý, mladý Finn Wittrock hraje výborne a veľmi sa mi páčil aj Aaron Eckhart v postave trénera. Bolo to dojemné, smutné ale nie depresívne. ()

hujerita

Mám rád filmy zo športu a všetky tie emócie a pátosy a vyhraté zápasy okolo toho, ale vlastne toto bol film dráma zo športového prostredia, keďže tu nebol obsah, tak som nevedel kam sa to bude uberať, a ono to prekvapilo. Príjemný film a v rámci žánru a možností pozerateľný. ()

Konev

Nejsem sportovní typ a americkému fotbalu vůbec nerozumím. Do poloviny filmu jsem se chystal dát 1*, ale pak se to rozjelo a jen jsem v duchu přidával.... Takové filmy mám rád: moc od nich nečekáte, ale jste rádi, že jste se tak mýlili. ()

drovi

Nie je hanba spadnúť, je hanba ostať ležať. Freddie Steinmark bol silný človek a jeho odkaz znie: Nikdy sa nevzdávaj. ()

Lasllye

No nemám příliš v lásce filmy se sportovní tématikou a už vůbec americké dojaky. Ale herecké výkony jsou moc fajn a konec mě i dojal. ()

Opeth

Ano, jasně, doják jako prase, kýč a tak. Ale funguje to, toho kluka není možný mít nerad. A pro mě jedna z nejdůležitějších scén byla už kolem 10 minuty, díky které jsem si film začal opravdu užívat - myslím tím pozvání na rande a hlavně chování té dívčiny, to bylo neskutečně roztomilý, možná nejroztomilejší reakce na pozvání, co jsem kdy ve filmu viděl. ()

Danylo

Film jsem si pustil až po nekonečném naléhání kamaráda, že to prostě musím vidět a měl pravdu ! Sympatické postavy, skvělé tempo a hlavně silný příběh o skvělém člověku, který v jedné chvíli měl vše a ve druhé nic. Nejúžasnější na tom všem je, že nejvíce emocí překvapivě není v závěrečné scéně, ale je to rozloženo do celé poslední půlhodinky, kdy jsem vlastně nezastavitelně ronil slzy... Film si už asi nikdy nepustím, nechci se okrádat o ten jediný skvělý zážitek, ale vzpomínky zůstanou ! Hlavně na Freddieho Stenmarka ! ()

viax

Moc se mi to líbilo, asi proto, že prostě mám ráda lidi, co jim o něco jde, co se snaží, co nejvíc můžou, umějí pořádně máknout a když jim docházejí síly, tak ještě trochu přidaj. ()

Sejkorka

4,5* , téměř 5, ale na tom nesejde. Je to sice z prostředí amerického fotbalu (a asi natočené velmi věrohodně), ale hlavně je to o lidské vůli a touze jít si za svým cílem. Freddie Steinmark je skutečná postava, co se týče sportu, určitě to tak bylo. Velmi mě překvapil Aaron Eckhart v roli kouče .  Z mého pohledu nejlepší role. Až z titulků jsem seznal, že Freddieho matku hraje Robin Tunney. Je jí zde 42 roků,tudíž je v reálu jen o 12 let starší, než  Finn Wittrock v roli jejího syna. ()