Režie:
John GuillerminKamera:
John WilcoxHudba:
Richard AddinsellHrají:
Peter Sellers, Dany Robin, Margaret Leighton, Cyril Cusack, John Le Mesurier, Catherine Feller, John Fraser, Raymond Huntley, Cardew Robinson, Guy Middleton (více)Obsahy(1)
Když jdou na mužskýho léta, buďto se s nimi smíří, anebo chytne druhou mízu a obrazí jak zjara vrba ořezaná. Generál Leo Fitzjohn (Peter Sellers) i během defilé na počest odchodu do výslužby raději než na svých oficírech okem zálibně spočine ve výstřihu selky, kochající se vší tou mundúrovanou parádou. Vždyť za jeho časů nebylo jediné, která by mu odolala! A jakou to frontu na něj stály! Srdce generálovo ale už před sedmnácti roky na důstojnickém bále zahořelo pro Ghislaine (Dany Robin), jež errr vyslovovala stejně rrroztomile jako každá Francouzska. Přestože jejich city nikdy nedošly fyzického naplnění, ti dva se nepřestali po celá ta léta milovat.
A co teď, teď generála čeká starý zámeček, psaní memoárů v pracovně, dvě otravné nehezké dcerky, a hlavně Emily (Margaret Leighton), jeho protivná hypochondrická žena, jíž u lože častěji navštěvuje lékař Grogan (Cyril Cusack) než manžel. Očekávaný klid netrvá ani den a na dveře už buší Ghislaine, která přijela, aby Emily na základě nezvratných důkazů z nevěry obvinila a Lea k sobě navždy odloudila! (dopitak)
(více)Recenze (5)
Čekal jsem od toho mnohem víc. Na to, že je to půl století starý film, tak to má celkem ucházející tempo, ale chybí tomu buď více humoru, nebo více dramatického napětí a jednání. Za hodinu a třičtvrtě se ve filmu odehraje velmi malé procento děje a řídký anglický humor (místy ovšem nápaditý) to rozhodně neutáhne. Sellers předvedl zbla málo herectví a komiky vůbec. Hezká je hudba R. Addinsella a lokace staré Anglie. Jako divadelní hra to jistě slouží mnohem lépe, než jako situační film bez špetky překpavení. V rámci českého znění se dá pochválit i dabing, přesto se musím hodně přemáhat, abych dal vůbec tři hvězdy. Velký plus filmu je to, že byl natočen na barevný materiál. Škoda, že si ho místo Sellerse nenatočil Funés, mohlo by to dopadnout třeba i lépe. Velmi připomíná např. Pouic-Pouic apod... ()
Dobové komedii v režii Johna Guillermina (dobové nejen starším rokem vzniku, ale i historicko-kostýmním hávem) neschází nadhled i šarm, vtipné dialogy či lahodná atmosféra starých časů. Nečekal jsem od Valčíku toreadorů nic moc a ve výsledku v rámci očekávání nejsem zklamán. Relaxovalo se mi u toho fajn, občasný groteskní humor úspěšně doplňovala v jiných scénách zase poetická nálada v tónech valčíků a celé dění ve filmu úspěšně nesl na svých bedrech úžasný Peter Sellers, se svým příjemným hlasem. Z dnešního pohledu už se ale na této komedii přeci jen silně podepsal zub času, natažená stopáž s rozvláčnějším tempem v protikladě k dost jednoduchému příběhu o svůdnickém generálovi moc nesvědčí. 60% ()
Chtěl bych tenhle film mít v původním dabingu ČST! Peter Sellers natočil hodně lepších filmů. Valčík je hodně nevtipná komedie, tematicky trochu k zamyšlení, se špetkou životního moudra a především prostorem pro Sellerse, jenž tu opět hraje staršího než tehdy sám byl. Flashbacky do minulosti ani moc nefungují, celému tomu chybí víc přirozeného vtipu. Z jednoho plesu se prostě žít nedá. ()
Kvalitní britská říznutá dramatem s nenapodobitelným Peterem Sellersem hrajícím staršího obtloustlého generála.(max.70%) ()
Valčík toreadorů patří ke spoustě komedií z 60.let a 70.let, které Nova s Primou kdysi vysílaly dopoledne, nikdy nereprízovaly a asi nikdy reprízovat nebudou. Pamatuju si z toho, že Sellers hrál roli starého důstojníka a že ho daboval Stanislav Fišer. Zajímavostí je, že na jevišti exceloval ve hře Jeana Anouilha, podle které je film natočen, jiný slavný komik - Louis de Funés. ()
Galerie (8)
Photo © J. Arthur Rank Film Distributors
Reklama