Obrovské herecké osobnosti svádějící souboj o životy lidí a zemi....naši zemi. Nezapomenutelná a nadčasová hra Karla Čapka došla velmi důstojného filmového zpodobnění, avšak svět se stále nepoučil... A i tady musím říct, že do některých věcí již netřeba zasahovat neb dokonalost sama jsou. Díky doktoru Martinovi (jenž přinesl do filmu i dvě nové silné scény) nemá Bílá Nemoc i přes závěrečný monolog Mistra Štěpánka takovou sílu jako původní verze a nelze mi dát jinak skvělému zpracování plný počet...80%.(17.5.2007)

Neskutečně strhující drama. Velmi poučný a dojemný příběh o lidské hlouposti a síle fanatismu. Při posledních 20 minutách filmu, kdy děj graduje, je člověk najednou plný zloby a bolesti.. a bezmoci. Skvělé dílo Karla Čapka je tu do posledního detailu vylíčeno a zanechá v divákovi opravdu silný dojem. Závěrečná řeč maršála je pak velmi dojemná ve srovnání s tím, co celou předchozí dobu prosazoval. Výborný snímek z české tvorby. 95%(21.12.2009)

Neuvěřitelné, jakou emoční a uměleckou sílu může mít film i po takřka sedmdesáti letech od natočení. Předvedený herecký výkon Huga Haase se dle mého (naprosto subjektivního) názoru dá zařadit mezi to nejlepší, co jsme kdy v českém filmu mohli vidět. Kromě toho mě vždy dostane perfektní znázornění Maršálovy touhy po moci, poblouznění válkou jeho příznivců nebo naopak Galénovy dychtivosti po lepším světě. Právě celý ten veskrze dojemný souboj dobráckého, leč neoblomného doktora Galéna se zbytkem národa spolehlivě vyvolává emoce, i když už třeba napodruhé víte jak to celé dopadne. Bez přehánění úžasný snímek, který si v budoucnu jistě ještě několikrát pustím. Ale abych jen bezmezně nechválil, konec má podle mě o něco lepší původní Čapkovo dílo (i když samozřejmě rozumím důvodům pro tu dosti razantní změnu).(9.12.2015)

Stále si nedokážu utřídit, co v tuto chvíli hodnotím, jestli film nebo samotné dílo Čapka. Bílou nemoc jsem četla skoro jako malá holka a dodnes mám tuto knížku v živé paměti, vryla se mi pod kůži jako snad žádná jiná a o to je mé hodnocení složitější. Většinou je to jasné, knížka se s filmem shoduje nebo ne a člověk má hned jasno. Ale tady se přeci jen nedokážu zbavit určitého dalšího významu, který s sebou knížka přináší a v přeneseném slova smyslu právě i film, a proto nemůžu jinak než nejvyšší hodnocení.(1.1.2014)

Mne sa na Bielej nemoci páči najmä fakt, že sa jedná o dystopické sci-fi a divák si tak môže veľmi voľne predstavovať svet, v ktorom sa príbeh odohráva. Zmienky o susedných krajinách vlastne iba navodzujú dojem, že sa odohráva na nejakej malej cudzej planéte. Ako podobenstvo o prichádzajúcom nacizme (a minulosti) to možno nemá ani zmysel spomínať a zámer to rozhodne nebol, mňa to ale celkom fascinuje. Možno je to na dnešnú dobu už trochu naivne podané, ale stačí sa pozrieť na rok vzniku a človeka až zamrazí. Divadelnosť je očividná v každom zábere, povedal by som, že je v tomto prípade oprávnená najmä kvôli sponmenutému rozpumpovaniu divákovej fantázie. Možno aj tie bojové zábery sú trochu nadbytočné. Nechce nejaké slovenské divadlo túto hru uviesť namiesto priblblých muzikálov?(2.1.2014)

• - Až na dve exteriérové ​​scény boli všetky ostatné natočené v ateliéri. (Raccoon.city)

• - Filmový kuriér z 18. novembra 1938 uviedol, že Ministerstvo vnútra zakázalo s okamžitou platnosťou verejné predvádzanie tohto filmu. Rovnako tak dopadla snímka Svět kde se žebrá (1938). (Raccoon.city)

• - Keďže je Karel Čapek veľmi dobrý priateľ s Hugom Haasom, napísal mu rolu doktora Galéna priamo na telo. (Raccoon.city)