Mozek v plamenech

• Kanada Brain on Fire (více)

Biografické drama vycházející z příběhu a stejnojmenné knihy Susannah Cahalanové, mladé novinářky, kterou postihlo zřídkavé neurologické onemocnění... Susannah Cahalanové je 21 let a má před sebou slibnou novinářskou kariéru v New York Post. Najednou začne trpět záhadnou nemocí. Mívá časté záchvaty, slyší hlasy a její stav se blíží k šílenství. Jak ubíhají týdny, záchvaty se stupňují, nevysvětlitelně přechází od vzteku a násilí do stavu katatonie a lékaři nejsou schopni stanovit správnou diagnózu. Po dlouhodobém pobytu v nemocnici se konečně najde lékař, který doslova na poslední chvíli objeví skutečnou příčinu nemoci. Pomůže jí krůček po krůčku vyléčit se a začít znovu žít jako plnohodnotný člověk. (JOJ Cinema)

Saxos

V současné době se díky jakýmkoliv multimédiím stále učíme. Kdo něco věděl o této nemoci, kterou trpí jen několik stovek lidí na celém světě. Oni ty NMDA receptory jsou pěkná sviňa. V každém případě jsem si myslel, že i Chloë Grace Moretz byla diagnostikována stejnou chorobou, jinak by snad nebyla schopná se tak do své role opřít. Určitě její nejlepší herecký výkon bráno ze všeho co jsem s ní viděl. Film se pro mě přesunul přes hranici průměru. ()

Ace.A.T.L.

Chloë mě baví čím dál víc a tohle je jeden z filmů, co hraje na jinou vlnu, než v jaký jsme na ní zvyklí. Je dobře, že dokáže zahrát i něco, co je podle skutečnosti a má to spíš vážnou myšlenku, než aby se to pokoušelo o cokoliv jinýho. Příběh je hodně zajímavej a celkově to působí dost kompaktně. Neni to kdo ví jakej mega trhák, ale na druhou stranu to vůbec nenudí a neurazí. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

allegria

Mám ráda skutečné příběhy, protože jsou poučné - a poznat je bývá užitečné právě proto, že nejsou vymyšlené. Ale tento film má i hodnotu navíc: neuvěřitelně dokonale zahranou hlavní roli, před herečkou smekám. Tento film (= tento příběh) by se měl promítat povinně lékařům, nemocným i zdravým lidem, zkrátka všem, protože nikdo z nás nikdy neví, jestli se někdy neocitne "na druhé straně". ()

Heywood

V mnoha směrech výborné. Hlavní role v podání Chloë Grace Moretz zvládnutá na jedničku, ostatní obdobně. Příběh výborně vystavěn, film diváka vtáhne, protože je jasné, že hledání příčin se změní v detektivku, kdy čas hraje proti. Navíc je tu ukázka, jak důležitá je podpora rodiny a tým lékařů, který neúnavně hledá a hledá a zkoumá a nakonec vítězí. Nikdo nic nepřehání, nepřehrává, herecké výkony jakoby civilní o to více umocňují divácký zážitek protože víme, že se příběh stal. Pro milovníky tohoto typu filmů nepochybně zážitek. ()

taibrek

Mladá baba, ktorá má šťastie, že jej rodičia to nevzdali a bojovali za jej život. Páčil sa mi ten postupný vývoj ochorenia. Niekoho to pravé pre toto nemusí baviť. možno to bude aj v tom, že pracujem v zdravotníctve. ()

PTuranyi

Seriózna dráma príbehu neobvyklej diagnózy Susannah Cahalanovej. Keďže ide o osobný príbeh, hlavnou úlohou produkcie je správne zostaviť obrazy príbehu a vytvoriť adekvátnu atmosféru čo sa jej celkom podarilo. Nečakajte však Dr. Housea, pretože tu sa vôbec nevtipkuje a Chloë Grace Moretz nie celkom zapadá do mojich predstáv o hlavnej hrdinke hoci je celkom presvedčivá. 70% ()

De Large

Scenár jednoduchý, ale scény psychózy, záchvatov, delíria zahraté skvele. Keďže ide o životopisný film, chápem, že veľa sa so scenárom robiť nedalo, aby to nebol horor, alebo komédia. ()

J3STER

Hodně podobné filmu „Diagnóza : Šampion” je to ten typ filmu u kterého si člověk vyhledá tu „pointu“ a tím se vlastně šíří povědomí o těchto nemocích, které nejsou až tak známé. Tento film se mi opravdu libíl a Chloë v hlavní roli je pro mě úplně ideální. Chvílemi to bylo opravdu šílené ale naštestí si tento příběh našel šťasný konec.100% ()

Ayax

Absolútne sfušované... Ale absolútne.... Do 90 minút nasekať niečo, čo z 3/4 knihy chýba... Odfláknuté, rýchlo spravené... Hlavne že Titanic a ďalšie kktny mali 3 hodniny... škoda, veľká škoda.... Prečítajte si knihu. ()

Pythonator

Chloë Grace Moretz. To je tak asi všechno, co se dá o tomto filmu napsat. Jako vzácná diagnóza je to zajímavé, ale jako film to moc chytlavé není. Snad jen ta Grace... ()

Mates Hradecky

Pokud jste viděli včechny série Doktora House a na nočním stolku máte krom zubů ve skleničce taky knihu Olivera Sackse: Muž, který si pletl manželku s kloboukem, pak toto je určitě film pro vás. Neurologická detektivka sepsaná a osobně prožitá americkou novinářkou. Mladá hvězdička Moretzová ukázala, co umí a dovolila nám celý příběh do mrtě prožít. ()

draxxi

Jako tata si neco takovyho neumim a ani nechci predstavovat. Muselo to byt strasny. A co se tyce filmariny, je to dobra, poctiva, avsak nijak nadprumerna prace. Moje oblibena Moretz se ale tehle tezke role zhostila vazne na vybornou. 8/4/2023 70% ()

Thalin

Já chápu, že takový příběh se nedá zrovna odvykládat s velikou grácií a akcí. Ale bohužel mě to vůbec nebavilo. Dobrou polovinu filmu koukáme na to, jak Chloe pomalu propadá svému domnělému šílenství způsobené neodhalenou nemocí, vybuchuje vzteky nebo jen nepřítomně hledí do blba. A to zkrátka na děj nestačí. To zpracování je na můj vkus prostě utahané, nijaké.  Navíc, Chloe vypadá ještě mladší než ve skutečnosti je (a i tady jí navíc bylo méně než 21) a měla jsem problém ji vidět, jako dospělou ženu žijící v dospělém světě. I když všelijaké výrazy a projevy u nemoci zvládala dobře, seděla by ta role spíš někomu staršímu. ()

darkchipmunk

Jako filmový zážitek nic moc, ale jako osvěta o "encefalitidě s protilátkami proti nmda receptorům" je to asi efektivní. Zvlášť pro nás, co máme někdy pocit, že máme mozek v plamenech. Fajn herci, procítěná Ch. Grace Moretz. ()

Keywee

Za mě to Chloe prostě umí. Líbila se mi i v Zůstaň se mnou a její výkon tady mi přišel také dost důvěryhodný. Kapitolu z Hause to opravdu připomínalo, místy to bylo zdlouhavé, ale stejně dávám 4*. ()