Sněží, sněží...

Scénografie:

Toby Corbett

Kostýmy:

Mary Claire Hannan

Tenhle film má jednu, ale zcela zásadní chybu - knihu v něm hledat můžeme, ale pravděpodobně nenajdeme. Je to jako kdyby někdo vytrhal všechny její stránky, některé přeházel, jiné zmačkal a vyhodil a na místo toho přidal nové z úplné jiné knihy. A zrovna u příběhů, jako jsou tyto, je to taková škoda!!! Pamatuji si na ten nefalšovaně vánoční pocit, který mě při čtení doprovázel. Ta originalita příběhů spočívala v těch nejdrobnějších detailech a dělala je jedinečnými. A přesně ty detaily tady chybí, KOMPLETNĚ! U filmových adaptací na knihy se to dá často chápat a tak trochu se s tím i počítá, ale u něčeho tak 'jednoduchého' a 'prostého', jako je vánoční love story, si jen říkáte PROČ. Film sám za sebe špatný není, je milým společníkem na předvánoční večer, ale je to jen takový lepší průměr. Kdyby se skutečně držel příběhů, jak byly, bylo by z toho vánoční mistrovské dílo. Škoda.(11.11.2019)

Klasicky přeslazené teenagerovské "drama" s bohužel hodně nereálnými milostnými příběhy. Ale když si k tomu přidáte tu úžasnou vánoční atmosféru a celkem příjemný soundtrack, dá se to vnímat trochu pohádkově. Příjemně mě překvapilo herecké obsazení, hlavně úžasná Joan Cusack. Od předlohy se příběhy sice celkem liší (srdce mi trhá hlavně destrukce příběhu Stuarta a Julie), ale film zachovává hlavní myšlenku knihy. A to je moc dobře. Je to vlastně celkem milá vánoční oddychovka k hrnku kakaa a talíři cukroví.(12.11.2019)

Několik párů, několik příběhů o lásce, samozřejmě je vše vzájemně propleteno... co mi to jen připomíná...? Jo, je to nová Love Actually. Vylepšená o lesbický vztah a zaměřená na puberťáky. Všechny dějové linky jsou od začátku hrozně předvídatelné. Nic vás nepřekvapí. Ale i přes to všechno... se mi film líbil :) tak 3-4 hvezdičky :)(8.11.2019)

"Let It Snow" bude jednoznačne najslabším článkom medzi adaptáciami kníh Johna Greena. Viac menej ide o veľmi jednoduchý koncept, kde máme veľmi jednoduché príbehy. Obohatené o čaro Vianoc, čo im dokáže niečo pridať, no nemôžem povedať, že moc. Je to veľká dávka klišé a všetky tieto príbehy už poznáme a vieme ako budú pokračovať. No chceme reálne s týmito postavami aj tráviť čas? Myslím si, že sú tu lepšie postavy a niektoré príbehy majú svoje momentky. Najlepšie časti filmu sú vtedy, keď sa do filmu dostáva komédia. Vtedy sa film dvíha. Ako napríklad návrat rodičov, vyhodený telefón alebo finálne stretnutie s agresívnymi bratmi. To ma dokázalo celkom príjemne pobaviť. Vizuálne je film okey, herecky je to zvládnuté okey. Soundtrack je miestami lepší, miestami slabší. Nemôžem povedať, že sú tam hrozné skladby, no sú tam také, ktoré úplne nefungujú. Atmosféra je príjemne vianočná a jednotlivé vzťahy celkom fungujú. Neviem čo viac mám o tom ani povedať. Je to proste všetko film, ktorý spadá do kategórie okey. Je to celkovo pozerateľné, no nič reálne zaujímavé alebo inovatívne v tom nie je. Neviem čo viac o tom povedať. Hodnotenie: C+(8.11.2019)

• gegina31

Podle vykecávání na začátku a na konci a prolínání několika příběhu to vypadá, že tu byla snaha o napodobeninu Lásky nebeské ve světě omladiny. Nepovedlo se. Neskutečná hovadina. Stupidní dialogy, nezajímavé příběhy, rádoby snaha o dojemné scény. Poslední dobou jdou romantické komedie Netflixu do hajzlu. Hlavně že nám poslal do háje topserialy 😁(12.11.2019)