Sněží, sněží...

Let It Snow

Komedie / Romantický

USA, 2019, 93 min

• Aljak

Popis k filmu znel zaujímavo, a ani koncept snehu a Štedrého dňa nebol na zahodenie. Ale napokon sa z toho vykľula úplne bežná teenage comedy so všetkými tými zaužívanými klišé, ktoré boli dávkované po maličkých dieloch, postupne vytvárajúcich celkovú mozaiku. Celkovo však nič extra, no aspoň zopár svetlých momentov sa tu dalo nájsť. Tá snaha vytvoriť koncept viacerých príbehov, ktoré sa navzájom preplietajú, je tu silno citeľná. Ale rozhodne nečakajte žiadne zázraky (inými slovami, od Love Actually a podobných filmov s takýmto konceptom to výrazne zaostáva). Takže slabota! Btw. Aj vy ste čakali, že sa na konci dozvieme odpoveď na otázku, že prečo mala teta pluhárka tie alobaly?(11.11.2019)

Neřekla bych, že je to nějak extra vánoční film. Prostě tam dost sněžilo. Pouštěla jsem si to jen s malým očekáváním, chtěla jsem jen oddechovku a vánoce jsou pro mě vždycky plus. Líbil se mi příběh zpěváka a obyčejné holky, holka s mobilem, i ty lesbičky. Konec byl tak nechutně sladkej, že ač musím uznat, že jsem se většinu stopáže příjemně bavila, tak čtyři hvězdičky tomu prostě nedám. 3,5*(10.11.2019)

• Streeper

Četla jsem i předlohu k filmu, která také není zrovna nic moc, ale rozhodně je to lepší než film. Bohužel to takhle bývá skoro vždy. Mrzelo mě, že tvůrci zaměnili pohlaví některých postav, vzali tomu veškeré kouzlo z té knihy, dokonce i zaměnili jejich povolání, úplně vynechali Sturbucks, což je velká podstata filmu. Hodně tam toho chybělo a bohužel jsem nemohla srovnání s knihou nedělat.Trochu mi na filmu nevyhovovalo, jak to přeskakovalo z jednoho na druhého, měla jsem trochu potíže zorientovat se kdo je kdo a kdo se s kým co. Za mě je to velké zklamání.(15.12.2019)

• estik97

Spousta lidí to označuje jako nové Love Actually, pro mě to absolutně není nic podobného. Očekávání jsem měla málo, ale bohužel to dopadlo ještě hůř než jsem čekala.. Spíše taková slaďárna pro teenagery, nemá to moc charakteru, vyloženě oddychovka u které děláte spoustu dalších věcí.. škoda, těšila jsem se na Kiernan a vlastně z toho moc nebylo..(27.11.2019)

Tenhle film má jednu, ale zcela zásadní chybu - knihu v něm hledat můžeme, ale pravděpodobně nenajdeme. Je to jako kdyby někdo vytrhal všechny její stránky, některé přeházel, jiné zmačkal a vyhodil a na místo toho přidal nové z úplné jiné knihy. A zrovna u příběhů, jako jsou tyto, je to taková škoda!!! Pamatuji si na ten nefalšovaně vánoční pocit, který mě při čtení doprovázel. Ta originalita příběhů spočívala v těch nejdrobnějších detailech a dělala je jedinečnými. A přesně ty detaily tady chybí, KOMPLETNĚ! U filmových adaptací na knihy se to dá často chápat a tak trochu se s tím i počítá, ale u něčeho tak 'jednoduchého' a 'prostého', jako je vánoční love story, si jen říkáte PROČ. Film sám za sebe špatný není, je milým společníkem na předvánoční večer, ale je to jen takový lepší průměr. Kdyby se skutečně držel příběhů, jak byly, bylo by z toho vánoční mistrovské dílo. Škoda.(11.11.2019)