VOD (1)

O chladném Štědrém večeru zasáhne malé městečko sněhová bouře, která ovlivní přátelství, vztahy a budoucnost několika středoškoláků. (Netflix)

Trailer

chrispe

Neřekla bych, že je to nějak extra vánoční film. Prostě tam dost sněžilo. Pouštěla jsem si to jen s malým očekáváním, chtěla jsem jen oddechovku a vánoce jsou pro mě vždycky plus. Líbil se mi příběh zpěváka a obyčejné holky, holka s mobilem, i ty lesbičky. Konec byl tak nechutně sladkej, že ač musím uznat, že jsem se většinu stopáže příjemně bavila, tak čtyři hvězdičky tomu prostě nedám. 3,5* ()

silentname

"Let It Snow" bude jednoznačne najslabším článkom medzi adaptáciami kníh Johna Greena. Viac menej ide o veľmi jednoduchý koncept, kde máme veľmi jednoduché príbehy. Obohatené o čaro Vianoc, čo im dokáže niečo pridať, no nemôžem povedať, že moc. Je to veľká dávka klišé a všetky tieto príbehy už poznáme a vieme ako budú pokračovať. No chceme reálne s týmito postavami aj tráviť čas? Myslím si, že sú tu lepšie postavy a niektoré príbehy majú svoje momentky. Najlepšie časti filmu sú vtedy, keď sa do filmu dostáva komédia. Vtedy sa film dvíha. Ako napríklad návrat rodičov, vyhodený telefón alebo finálne stretnutie s agresívnymi bratmi. To ma dokázalo celkom príjemne pobaviť. Vizuálne je film okey, herecky je to zvládnuté okey. Soundtrack je miestami lepší, miestami slabší. Nemôžem povedať, že sú tam hrozné skladby, no sú tam také, ktoré úplne nefungujú. Atmosféra je príjemne vianočná a jednotlivé vzťahy celkom fungujú. Neviem čo viac mám o tom ani povedať. Je to proste všetko film, ktorý spadá do kategórie okey. Je to celkovo pozerateľné, no nič reálne zaujímavé alebo inovatívne v tom nie je. Neviem čo viac o tom povedať. Hodnotenie: C+ ()

Supremit

Zvláštne... Absolútne nerozumiem neopodstatnenému prirovnaniu daného snímku k Love actually. Korelácia javov v daných filmoch je v tomto prípade značne nadcenená a bezpredmetná. Z môjho pohľadu je Let it snow limitovaný svojou kvalitou a značne zaostáva za niekoľkonásobne vyššou triedou akosti britskej produkcie. Pútavý dej, atmosféra v neposlednom rade dômyselný scenár a interesantný herecký výkon hrá v prospech Love actually. O nejakej komparácii dvoch spomínaných kinematografických počinov môžeme ihneď zabudnúť. Celkovo je to taká klasická Netflix klišé teen komediálna dráma, avšak žiadnu antipatiu u mňa nečakajte. Opantaný vianočnou náladou a naivnými radami pozitívneho myslenia z motivačných diárov si dovolím dať za dve hviezdičky. Prehnané? Myslím, že nie... P.S. Snáď moje slová nepohoršia skupinu ľudí každodenne zdieľajúcich motivačný citát s nádejou, že im to zabezpečí úspešnú budúcnosť. Nemusíte sa obávať, nijak vám to nepomôže. ()

ryccoly

Klasicky přeslazené teenagerovské "drama" s bohužel hodně nereálnými milostnými příběhy. Ale když si k tomu přidáte tu úžasnou vánoční atmosféru a celkem příjemný soundtrack, dá se to vnímat trochu pohádkově. Příjemně mě překvapilo herecké obsazení, hlavně úžasná Joan Cusack. Od předlohy se příběhy sice celkem liší (srdce mi trhá hlavně destrukce příběhu Stuarta a Julie), ale film zachovává hlavní myšlenku knihy. A to je moc dobře. Je to vlastně celkem milá vánoční oddychovka k hrnku kakaa a talíři cukroví. ()

JohnnyD

7/10 Ja to teda zaokrúhlim nahor, lebo som mal z toho fakt super pocit a bola to ideálna oddychovka kombinujúca sympatický casting, skvelú zimnú atmosféru a cukríkový príbeh v rozprávkovom malomeste. Síce je škoda, že sa toho nechytilo lepšie štúdio ako Netflix a nevenovalo tomu náležitú pozornosť, aj tak mám dojem, že to má potenciál na budúcu zimnú klasiku, minimálne malého rozmeru ako Snow Day, ktorý mi to zo všetkého najviac pripomínalo. ()

• Carla, auto, kterým jezdí Tobin (Mitchel Hope), je Ford LTD Country Squire z roku 1976. (J.F.B.)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (Zix.)
  • Natáčení probíhalo od 1. února 2019 do 29. března 2019 v Toronotu, Ontariu a v Millbrook. (SONY_)