An Inspector Calls

神探驾到

Akční / Komedie

Hong Kong / Čína, 2015

• KNTRFKT

To je takový ten životní přešlap, kdy jsem do teď stál nohama pevně na zemi, jenže potom jsem si omylem pustil špatnou verzi An inspector calls a ještě teď (půl hodiny po shlédnutí) se mi ježí vlasy, hodnota krevního tlaku lítá jak sinusoida a já se jen psychoticky klepu v agónii v rohu pokoje, doufajíc, že to na mně nezanechá trvalé následky. Něco tak odporně přehraného, kýčovitého, barvičkovitého a pekelně nevkusného jsem snad v životě neviděl, to bych radši shlídnul celou ságu Tisíc a jedna moč od začátku do konce a od konce do začátku, vychutnávajíc si krásu tureckých šachových partií zakončených Sebevražedným gambitem, nebo hru v socky, teda vlastně kostky.(15.1.2016)

• Grimaldi

Jsem smutný. Čekal jsem hodně,ale něco tak špatného ne. Zas tak často se mi nestává aby mě film hodně nudil,natož komedie. Osobně mám rád čínský humor,takže v tom problém není. Ten je zakopán v absenci humoru celkově a jeho nahrazení trapností která nezná konce. Pomyslným hřebíkem do rakve pro mě je,že se jedná o adaptaci divadelní hry,jejíž filmová verze z roku 1954,u nás téměř nikým nespatřená,je až tak moc dobrá . Malé cameo Donnieho Yena ani tento film vykoupit v mých očích nedokázalo.(28.2.2019)