Tragický pokus jachtaře Donalda Crowhursta zvítězit v závodě Golden Globe v roce 1968 končí jeho šokujícím popisem osamělé cesty oceánem kolem světa. (Filmbox)

Torgal

Najväčšou devízou filmu je to, že tento neuveriteľný príbeh sa skutočne stal, vďaka čomu som s otvorenými ústami sledoval toho blázna vydávajúceho sa na cestu okolo sveta na nedokončenom katamarane. Herecky nie je o čom, Firth sa úlohy zhostil veľmi dobre a je až bolestné sledovať ako sa jeho sebavedomie mení na zúfalstvo po tom, čo sám seba zahnal do slepej uličky tým, že na túto výpravu vsadil celý svoj majetok. Bohužiaľ, po vyplávaní na more sa film rýchlo začne točiť v kruhoch a ukáže len veľmi málo z problémov s ktorými sa musel potýkať osamelý dobrodruh (asi aj preto, že sa o nich vie len veľmi málo). Odčerpávanie vody a zožieranie sa pocitom viny spestrí len jedna búrka a návšteva Argentíny. Záver sa ale vydaril a reč Rachel Weisz k novinárom bola skutočne silná. 6-/10 ()

Trixinka

Neznaje reálné předlohy, už od začátku bylo jasné, že tento podnik nemůže dopadnout dobře. Nebýt mého oblíbeného Colina, asi bych film ani nedokoukala. Celkem zajímavý námět, a nakonec docela nuda. 3* pouze za hlavního představitele. ()

hazdrova

Po dopozeraní filmu ma trošku prekvapilo tunajšie slabé hodnotenie /aktuálne 56%/. Mne sa to celkovo dosť páčilo, čo sa týka hereckých výkonov to bolo všetko v poriadku. Príbeh som nepoznala a film som si pustila nevediac o čom bude. Práve tým ma prekvapilo celkové rozuzlenie, keďže som myslela, že pôjde o akčnôstku s vlnami, búrkami a bojom o život. Dostala som pravý opak a more hralo skôr rolu posledného svedka osudu Donalda (Colin Firth). Na sobotný večer si to pozriem s rodičmi určite znovu. 4* ()

subic

Colin Firth a Rachel Weisz, to byl důvod, proč jsem to chtěl vidět. Toto je film o muži, který měl až přehnané ambice. A vedle toho ho až ukrutně žralo svědomí, takže to vyřešil tak jak to vyřešil, přestože řešení mohla být i jiná. Jako dobrý, ale je to strašně utahané, klidně to mohlo být o 30 minut kratší. 5/10 ()

Saxos

Zhodnocení jednoduché. Bezemoční zpracování emočních událostí neúspěchu. Zatím co se u nás proháněli rusácké tanky, po světových oceánech a mořích se pro změnu pár jednotlivců snažilo obeplout svět na svých jachtách. Závěr: těžilo se asi z lodních deníků s obsahem spíš k posouzení lékařského konzilia. Závěr: k nudnému dni, nudný film. ()

Richard768

Film bol dobrý, no ťažko sa pozeral, lebo už od začiatku sa všetko kazilo a dalo sa očakávať, ako to asi dopadne. Pre sponzorov boli - ako inak - peniaze dôležitejšie než osud človeka. ()

Marrakech86

Hezký dobrodružný film, kterému prostě něco chybělo, možná dobrý konec, zde bohužel podle skutečné události. Muselo to být hrozný, zklamat sám sebe, svojí rodinu.... ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson