Smrtgasmus

• Nový Zéland Deathgasm

Brodieho, který je ve městě nový, rychle sblíží společná láska k metalu s místním outsiderem Zakkem. Když ale tihle dva metaloví nadšenci nevědomky přivolají zlovolné síly, jejich sny o slávě nejspíš budou muset jít stranou. Střední škola je peklo! Metalista Brodie je vyvrhelem v moři sportovců a roztleskávaček, dokud ovšem nepotká spřízněnou duši v dalším metalovém fanouškovi Zakkovi. Když si Brodie se Zakkem založí vlastní metalovou kapelu, jejich odpor k předměstské pustině je zavede k záhadné partituře, která prý poskytne neomezenou moc každému, kdo ji zahraje. Jenže hudba přivolá také prastarého pekelného démona, který ohrožuje samotnou lidskou existenci. Jejich spolužáky i příbuzné posednou démonické síly, které jim vyrvou oči a promění je ve vraždící maniaky... a to je jenom začátek! Brodie, Zakk a jejich partička přátel teď musí zastavit síly čistého zla dřív, než pohltí celé lidstvo. (Cinemax)

Wade

Poslední dobou mě většinou kombinace horor/komedie buď zklamaly nebo nenaplnili svůj potenciál. To, ale není případ Deathgasm obrovské krvavé překvapení, které mě fakt bavilo. Skvělá hudba-krásná Kimberley Crossman-dost vtipu-spoustu gore to je kombinace co si zaslouží plnou palbu 5 hvězd. 100% ()

Tft

Úvodní intro navodí parádní atmosféru a začátek filmu má příjemné tempo, první půlka funguje peckově, pak ale film začne zpomalovat až se závěr zvrhne v klišoidní teenage drama, které zachraňuje pouze fajn gorefest. Jinak celkem vkusný film, který potěší především metalheady a fanoušky gore. Tenhle rok však trůn horror/comedy zůstává neotřesitelně obsazen upíráma z WWDIS. Nic méně Nový Zéland ukázal, že to není jen země kde se točil Pán Prstenů ale i země kde umí udělat parádní filmy. Tři hvězdy jsou tady trošku utažený viděl bych to tak na (65%). ()

Forsberg11

Metal je nádherná hudba. Prepadol som jej už veľmi, veľmi dávno. A tak už len vďaka tomu má u mňa Deathgasm miernu protekciu. Pridali sa k tomu však aj zaujímavé postavy, nejaké to gore a pekná kvôpka humorných situácii. A hoci má tento novozélanský kúsok v niektorých sekvenciách miernu tendenciu nudiť, rozhodne nestojí za zahodenie. Pohodový béčkový komediálny horor, pri ktorom dobre divák vypne a nemusí riešiť kto, kde, s kým, o kom, o čom. Zatiaľ dávam 3* ale pocitovo sú to skôr slabé 4*. Možno neskôr... 65 %!! ()

Corpsegrinder

PRO FANOUŠKY METALU: Čistej žánrovej nářez a tim myslim jak muziku tak film. Celou dobu mi neslezl takovej ten debilní úsměv když jsem chytal všechny ty odkazy ať už na názvy písniček, obaly alb, kapely, Metalocalypse nebo ostatní novozélandský splattery (jedna z postav dokonce nosí tričko Bad Taste). A řekl bych že právě v Jacksonovo dvojici Bad Taste a Braindead si tohle bere největší inspiraci. Humor neni trapnej, hlášky jsou super, muzika vybraná parádně, herci tam sedí, masky démonů super, gore je tam dostatek. Absolutní spokojenost. PRO OSTATNÍ: Nedávejte si to. ()

666Carnage

Já jsem se královsky bavil. Novozélandský Evil dead, kde se místo knížky hraje satanská hymna. Pěkně udělaný efekty. Dobrý soundtrack. 75% ()

Warle

Na tohle zlato jsem narazil naprosto čirou náhodou. Po přečtení obsahu a tagů jsem si říkal, že to prostě bude divný a kurva krutopřísný. Ne špatný. Ne dobrý. Prostě takový skoro jedinečný. Můžu říct s naprostou jistotou, že jsem se nespletl. Sice se nejedná o horor, ale spíše o čistou gore komedii, ale to nevadí. Režisér Jason Lei Howden si zřejmě jednou takhle po večeru pouštěl metlu Novozélandské filmografie, což je podle mě s naprostou jistotou Jacksonovo legendární Braindead (nebo minimálně nejslavnější film z NZ) a rozhodl se v podstatě natočit film, který je jemu podobný, ale zároveň naprosto odlišný. Podle mě se mu povedlo s grácií. Asi jsem prostě strašně sick person, ale nemůžu si pomoci, mně tohle "dílo" prostě nehorázně sedlo. Taková pohodová oddechovka s hromadou krve, vnitřností, metalu a elektrických vibroušů. Jo, skutečně můžete zabít zombie vibrátorem. Skvost. ()

lucijelucije

Rozhodně je to film, který jen tak někde neshlédnete. Většinou se kombinaci komedie versus horor, vyhýbám, ale Smrtgasmus mě z nepochopitelného důvodů upoutal, možná ten metal motiv. Z počátku jsem tomuhle snímku dost fandila, upoutal mě, a způsob natočení byl fakt zábavný, každopádně v závěru se vše zvrtlo a stala se z toho mega velká kravina. Škoda. ()

Blazin

Tak jsem na doporučení jednoho velice dobrého kamaráda také okusil Novozélandskou hororovou komedii. Jako fanoušek metalu jsem se těšil o to víc, jelikož moc filmů o metalu opravdu není :-). A co jsem dostal byl naprosto ulítlý film plný krve, hovadin, démonů a trochu vtipu. Ten film je tak ulítlej až se mi prostě líbil :-). ()

Zombi

Metal, krev, gore, satanismus a trochu nahotinek, jo a metaláci, kteří musí zachránit svět, protože zahráli písničku která přivolá démony na zemi. Docela pobavilo. ()

Israha

Hodně specifický film. Abyste ho plně ocenili, jednak musíte být fanoušek splatteru a mít základní přehled o metalové subkultuře (což ale není nijak vzácná kombinace), a k tomu navíc musíte mít nadhled a nebrat ani ten horror, ani ten metal úplně smrtelně vážně - a to je v obou fandovských obcích leckdy dost problém, proto se nedivím těm rozporuplným ohlasům. Deathgasm je v čistě splatter-comedy ranku maximálně nadprůměr (tedy hodně krve a občas vtipný kill, ale nic převratného), ale právě ta zápletka o metalu, který je zde jednak parodizován sám o sobě, jednak se s ironickou doslovností dělá sranda z pohledu "normálních" lidí na něj a v neposlední řadě je i nadšenecky oslavován, tomu dodává grády. Je to prostě prdel od začátku do konce, a co na tom, že se nejedná o žádnou sofistikovanou legraci, ale spíš o prvoplánovou, záměrně trapnovtipnou šaškárnu. Tohle nemá reformovat žánrová pravidla, tady si prostě pár bláznů do horroru a metalu natočilo béčkový filmík, který by rádi sledovali na svých vlastních chlastakcích. A pak prostě záleží, jestli jste s nimi na stejné vlně zábavy, nebo ne. Já jsem, proto jasných pět hvězd, Deathgasm u mě dokonale splnil účel. Ale hodnocení jednou či dvěma hvězdami se taky nedivím, pro nepolíbené metalem a odmítače komediálních aspektů v horroru tento film mnoho objektivní kvality přinést nemůže. ()

fisus

Být metalista, asi bych si to užil víc, ale takhle jsem se celkem nudil. Pár úsměvných scén, jinak spíš trapné hlášky, spoustu krve a tvrdá muzika. ()

Raziel_cz

Novozélanďani si natočili vlastního Todda and the Book of Pure Evil. A je to kurveskej brutál. Loňský Housebound má sice podstatně vyšší produkční hodnoty, ale Deathgasm dává vzpomenout na začátky Sama Raimiho a Petera Jacksona, a nešetří hláškami, krví a parádní muzikou. Film, ve kterém metalisti mlátěj démony do zubů černými robertky prostě nemůže zklamat. Doporučuje devět z deseti Paulů McCartneyů. ()

kkarx

Tohle je prostě film především pro fanoušky metalu, ostatní mnoho vtipů a narážek vůbec nemůžou pochopit ( ahoj J*A*S*M ). Třeba ty výjevy, kde kapela stojí na skále to je parodie na Manowar a jejich stylizaci desek, nebo ten klip v lese zrcadlí nepovedený amatérský klip Call the Wintermoon od Immortal. Nejvíc mě pobavila asi scéna ze metalového obchodu, kdy se chce Brody zalíbit Zakkovi a omylem šáhne po cd Poison. :)) To garážový hraní bylo taky dost reálný a všichni známe alespoň jednoho šmejdskýho polo-pozéra jako je Zakk. :-D U mě pohodová zábava na odpoledne 7/10. ()

helraiser

Samozřejmě, že se jedná o hovadinu nejvyššího kalibru, která se nedá brát vážně ani pět vteřin, ale je to neskutečná úchylárna a to doslova. Gore a masky jsou povedené, na všechny strany tam lítaj uřízlí hlavy či ueklé končetiny, takže je na co koukat a o šílenou splatter jízdu je postaráno. Mnozí to jistě odstřelí jako ztrátu času, naprostou hovadinu, ano má to své chyby, ale jako odreagovačka před nějakým vážnějším horrorem ideální volba. ()