Druhá světová válka se chýlí ke konci a válečná loď USS Indianapolis zatím tajně přepravuje jednu ze dvou atomových bomb, které by mohly ukončit válečné běsnění. Japonci však těžký křižník napadli a potopili. Mise USS Indianapolis byla utajovaná tak přísně, že loď nikdo nepohřešoval a informace o jejím napadení byla zveřejněna až o čtyři dny později. Téměř 300 členů posádky z celkového počtu 1197 ihned utonulo. Zbývající přeživší z USS Indianapolis uvízli ve vodách Filipínského moře, kde trpěli hladem, žízní, teplem a halucinacemi, zatímco se bránili neúprosným útokům žraloků. Strádání, které trvalo pět dní, přežilo jen 317 mužů. (Bontonfilm)

yvona

No,.... takový pohled na posádku - tedy hlavně na "černé chlapce z kuchyně"- a jejich přiblblé žvásty.. Všechny postavy se mi pletly a bylo mi úplně fuk,koho žralok pozřel a koho ne,protože jsem stejně nevěděla o koho jde. Přeživší jedinci na člunech přes všechen ten marast probírají svůj citový život a filosofují. Místy je film tak uhozený,že se ani nechce věřit, že je z roku 2016. Zpracováním tak 80.léta. Tři hvězdičky jen jako pocta skutečným účastníkům. ()

gogo76

Kde sú tie časy keď filmy s Cageom leteli a dával jeden hit za druhým? Posledné roky je to katastrofa, točí ešte viac než predtým, ale nemý šťastie na kvalitné projekty. Na film o tak slávnej a známej udalosti som sa fakt tešil. Ešte v časoch tv filmu Operácia žralok som strašne chcel, aby sa toho chytil nejaký šikovný režisér. Meno M.Van Peebles dávalo tušiť, že to nebude viac ako priemer a tak to aj dopadlo. Niektoré digitálne zábery sú dosť mizerné, ale to by sa dalo odpustiť. Samotný príbeh nedokáže strhnúť, réžia je totálne mdlá a nevýrazná. Odsledujete to s chladnou hlavou a žiadna scéna či rozhovor nedokáže silnejšie upútať. Cageov ksicht mi v niektorých momentoch pripadal trochu neprirodzený (ústa, brada). Nebol náhodou na plastike? Scény so žralokmi mali dvíhať zo sedačky, ale nič extra neprišlo. Spielberg v Čeľustiach dokázal iba obyčajným monológom upútať tak, že som nedýchal. Jednoducho M. Van Peebles ani zďaleka nevyužil svoju šancu a ostalo pri slabom priemere. Neostáva než znova čakať na režiséra, ktorý to zvládne. 50%. ()

Fiftis

Mňa to prekvapivo bavilo. Snímka, ktorá odsýpa, má rýchle tempo a nenudí. Herecké obsadenie je ale ako z treťotriedneho filmu a teda to isté platí aj o samotných hereckých výkonoch. Príbeh a scenár je v skutku kvalitný a rovnako tak scény so žralokmi. Hudba nehrá druhé husle a síce nezaznejú veľmi známe songy, ale to nikomu nevadí. Môžem konštatovať, že táto snímka bola pre mňa naozaj príjemné prekvapenie a to možno aj preto, že som od toho tak veľa nečakal, hlavne za to, že tam hrá Niki Kejdž. Ale zase už by som nechcel až tak preháňať a chváliť. Samozrejme, že to bolo neskutočné Bčko, ale myslím že ho ocení každý fanúšik napínavého filmu, pokiaľ nehľadá niečo náročné a úžasné. ()

Lacike

Normalne by som asi dal velmi velmi velmi slabe 2 hviezdicky, ale to by nemohol existovat o triedu lepsi film Operácia Žralok, ktory pojednava o uplne tom istom. Operácia Žralok je iba nudny, zatialco tento film vôbec nefunguje. Na zaciatku sa viac venuje postavam a napriek tomu, ked zacali chcipat, tak mi boli ukradnuti a celkom sa mi plietli. Tym padom cela ta prostredna pasaz postrada napätie. Par slov skutocnych ucastnikov tychto udalosti na konci filmu je asi tak stokrat napinavejsich a desivejsich ako cely film. Prekvapivo nevyrazny je aj Cage a na charizmatickeho Stacy Keacha sa absolutne nechyta. Trochu zaujme snad len Sizemore. Utok na Indianapolis pôsobi strasne fadne, bez nejakej taktiky a gradacie. V Operácii Žralok to bolo podane ovela zaujimavejsie a logickejsie vdaka comu aj nasledny sud daval väcsi zmysel. Zaujme len samotne potopenie Indianapolis, ktore je celkom efektne a to napriek tomu, ze triky su miestami dost tragicke. Na to o ake epicke sceny sa reziser snazi, tak by potreboval aspon dvakrat väcsi rozpocet. Takze vysledok je este horsi ako som cakal a ked uz chcete vidiet film o tychto udalostiach, tak odporucam priemernu Operáciu Žralok. Ale uplne najlepsie urobite, ked si pustite trailer na tento film, ktory vsetky udalosti tak pekne zhrnul do par minut. 3/10. ()

Rodriguez

Na televizní produkci je to velmi dobře odvedené, sice je to chvilkami znát, ale dá se to při tom celkové příběhu odpustit. Role Nicolase Cage je z akčního žánru z prvů neuvěřitelná, ale postupem času mě ten jeho výraz kapitána amerického námořnictva přesvědčil. Říkám, tomuhle filmu chyběly akorát pořádné finance do trikových záběru jinak nic vytknout nemohu! 75% ()

• Při natáčení filmový štáb zničil jednu z posledních dvaceti letuschopných PBY Catalina. Někdo zapomněl zavřít poklop, čímž se do kabiny dostala voda a písek a letoun se z poloviny potopil. I když se vodu snažili odčerpat, nepodařilo se jim to. Nakonec se rozhodli letoun vyzvednout nešetrně jeřábem a při tomto pokusu ho rozlomili. (p3tris)
  • Quint ve filmu Čelisti (1975) vypráví o tom, jak se potopila loď Indianapolis. Quint byl jedním z námořníků, kteří přežili ztroskotání lodi a zůstali uprostřed moře pronásledováni žraloky několik dní až do doby, než se dočkali záchrany. (PanZahadnyCZ)
  • Japonskou ponorku I-58 si zahrála americká druhoválečná ponorka USS Drum ( SS-228 ) třídy Gato. (bejkovec)

Časové pásmo bylo změněno