Pan Bezchybný

Pán Bezchybný

Un Homme Ideal

Thriller

Francie, 2014, 97 min

Skvelý európsky film. Takto jednoducho by som mohol zhrnúť tento francúzsky počin, z ktorého som bol milo prekvapený. Nie tak ani dejovou linkou, ktorá bola prekvapujúco zaujímavá a neobohraná, ale hlavne celkovým poňatím filmu, ktorý sa niesol v duchu tajomna a vo viacerých momentoch som bol dosť prekvapený vývojom, čo sa mi nestáva tak často. Nebyť pár klišé a predvídateľných scén, mohol byť z tohto filmu európsky movie roka. Ana Girardot nádherným bonusom k tomu. Pre mňa ozaj prekvapujúco kvalitný snímok. 75 %(29.8.2017)

• flakik

Když jsem viděl trailer, myslel jsem si, že půjdu na francouzskou kopii The Words. Příjemným překvapením je, že kopie The Words, to není. Možná trochu bohužel. Film se zdá, jako by někdo vzal kuchařku Jak natočit thriller, vzal jednotlivé prvky a náhodně je pospojoval dohromady a doufal, že to všechno dohromady bude fungovat. Ale ouha, ono to nefunguje. Některé scény vyvolávají spíš smích než děs a práce hudby s filmem je taky prapodivná. Patří ta hudba opravdu k tomu filmu?(21.3.2015)

Dobrý thriller, který je mi blízký tématem spisovatele v hlavní roli. Co všechno je takový spisovatel ochoten udělat pro to, aby se stal úspěšným? A jak se zachová ve chvíli, kdy je konfrontován s tím, že podváděl? Snímek "Pan Bezchybný" je dobrou, napínavou, i když místy lehce alibistickou a očekávanou variantou.(17.8.2017)

• julie_mie

Souhlas s komentářem Flakika níže. Škoda, že se tento záměr tolik nepovedl.(26.8.2015)

Pan Bezchybný nebo takřka bezchybný film? Jsem nadšený propracovaným a překvapivým dějem, který nečeká a vtáhne vás do filmu. Je třeba uznat, že se najde mimo thriller i pár komických scén, ale nevidím v tom problém. Francouzské filmy stojí pořád za to. Jsem rád, že jsem tuto pikantní výpravu do spisovatelské mysli mohl vidět na Festivalu francouzského filmu, který navodil patřičnou atmosféru francouzského večere, když se kinem nesla krásná francouzština i od diváků. Já i okolí bylo velmi spokojeno, hodnotím zaslouženými 5*(20.11.2015)