Reklama

Reklama

Pětadvacetiletý Mathieu se touží stát respektovaným literárním autorem. Přes veškeré úsilí se mu ale zatím nepodařilo nic vydat a na živobytí si vydělává ve stěhovací agentuře. Jeho osud se změní v okamžiku, kdy náhodou najde rukopis nedávno zemřelého osamělého muže, který se rozhodne vydávat za svůj. Stává se vycházející hvězdou francouzské literární scény, ale očekávání ohledně jeho dalšího románu jsou čím dál tíživější. Mathieu se stále hlouběji zamotává do spirály podvodů a lží... (Film Europe)

(více)

Videa (5)

Recenze (10)

angel74 

všechny recenze uživatele

Podobných filmů o začínajícím spisovateli, který se nedokáže prosadit vlastním psaním, tak díky náhodné příležitosti zcizí rukopis někoho jiného a vydává ho za svůj, už pár natočeno bylo. V tomto thrilleru se však tvůrcům povedlo celkem slušně udržet napětí až do samotného ne zrovna předvídatelného závěru. Za zmínku ještě stojí Pierre Niney, který zahrál ambiciózního mladíka více než přesvědčivě. ()

Detektiv-2 

všechny recenze uživatele

Pan Bezchybný nebo takřka bezchybný film? Jsem nadšený propracovaným a překvapivým dějem, který nečeká a vtáhne vás do filmu. Je třeba uznat, že se najde mimo thriller i pár komických scén, ale nevidím v tom problém. Francouzské filmy stojí pořád za to. Jsem rád, že jsem tuto pikantní výpravu do spisovatelské mysli mohl vidět na Festivalu francouzského filmu, který navodil patřičnou atmosféru francouzského večere, když se kinem nesla krásná francouzština i od diváků. Já i okolí bylo velmi spokojeno, hodnotím zaslouženými 5* ()

Reklama

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Od režiséra Yann Gozlana jsem viděl vcelku nevábný Captifs,za to Un homme idéal je trochu jiná třída.Na to,že je jednoduše předvítelný my vlastně ani nevadilo kam se děj ubíral.Příběh nahrává už tím,že vidíte ze začátku auto a zeď.Pak střih a už asi tušíte jak to celé bude probíhat.O to bylo těžší jak se k tomu dostat.Hrozně moc líbilo,že u Mathieu nekoukáme jak mu sláva stoupla do hlavy a má třicet aut v garáži.Ne ne,zde sledujem pěkně thrillerovou záležitost na malém rybníčku,který se nejvíc odehrává v sídle zámožné rodinky Alice.Postupné napětí,kdy film nabere tempo a ani jednu chvilku nepolevuje.Takhle skvělá gradace jen o tom,že to jednou prasknout musí je skvělá.Najednou se začínají dít věci,který už musí někomu přijít zvláštní a sem tam začne vydírání,vražda atd.Tímto vším si drží snímek tempo až do samotného finále.Výborný nápad o rychlém vnitřním pádu,kdy láska dokáže z lidí udělat úplněho jiného člověka.Silou poslední scény přecedí snímek tu hloubku celého filmu. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Co je plagiátorství ví především vysokoškoláci. Tedy alespoň podle mediálního dění. Ale co spisovatelé? Máme tu další příběh tentokrát o mladíkovi majícího sen se stát slavným spisovatelem. Ale nějak mu to nejde. Rozhodne se tak k činu, který bude mít pro něj dalekosáhlé následky. Za své použije nikdy nevydané dílo již zemřelého autora. A sláva a uznání je tu. Dlouho však netrvá. Zajímavý thriller mající schopnost pomaloučku budovat atmosféru za neustálého držení mírného napětí. Vývoj směle vyvolává zvědavost co bude dál a jak to vlastně celé dopadne. Říká se, že je francouzský režisér Yann Gozlan hodně ovlivněn Alfredem Hitchcockem a po zhlédnutí snímku se dá říct, že na tom něco bude. Trýznivá atmosféra, jaká je známá právě u Hitchcocka, je i zde od začátku do konce. Gozlan dokázal proniknout do psychologické stránky onoho mladíka toužícího po slávě a uznání naprosto dokonale. Výrazy obličeje jsou důkazem utrpení a zmatku, jakými mladík trpí, když se dostane do spoustu slepých uliček. To už je však herecký výkon Pierra Nineyho, který byl pro tuto roli jasnou volbou. Snímek má mnoho pozitivních prvků. I dramatické a romantické dění má svojí důvěryhodnost. Vše pospolu souběžně funguje od první do poslední scény. Konec je sice od začátku známý, ale ona myšlenka se projeví právě až na konci. Dojde k uznání na pozadí vymazání své identity nebo vše zmizí jako on před výkladní skříní knihkupectví? Tady už musí rozhodnout samotný divák. Snímek má svůj potenciál i když žánrově není jen tak pro leckoho. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Dobrý thriller, který je mi blízký tématem spisovatele v hlavní roli. Co všechno je takový spisovatel ochoten udělat pro to, aby se stal úspěšným? A jak se zachová ve chvíli, kdy je konfrontován s tím, že podváděl? Snímek "Pan Bezchybný" je dobrou, napínavou, i když místy lehce alibistickou a očekávanou variantou. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama