poster

Pan Bezchybný

 • Francie

  Un homme idéal

 • angličtina

  A Perfect Man

 • Slovensko

  Pán Bezchybný

 • Velká Británie

  Un Homme Ideal

Thriller

Francie, 2014, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MickeyStuma
  ****

  Co je plagiátorství ví především vysokoškoláci. Tedy alespoň podle mediálního dění. Ale co spisovatelé? Máme tu další příběh tentokrát o mladíkovi majícího sen se stát slavným spisovatelem. Ale nějak mu to nejde. Rozhodne se tak k činu, který bude mít pro něj dalekosáhlé následky. Za své použije nikdy nevydané dílo již zemřelého autora. A sláva a uznání je tu. Dlouho však netrvá. Zajímavý thriller mající schopnost pomaloučku budovat atmosféru za neustálého držení mírného napětí. Vývoj směle vyvolává zvědavost co bude dál a jak to vlastně celé dopadne. Říká se, že je francouzský režisér Yann Gozlan hodně ovlivněn Alfredem Hitchcockem a po zhlédnutí snímku se dá říct, že na tom něco bude. Trýznivá atmosféra, jaká je známá právě u Hitchcocka, je i zde od začátku do konce. Gozlan dokázal proniknout do psychologické stránky onoho mladíka toužícího po slávě a uznání naprosto dokonale. Výrazy obličeje jsou důkazem utrpení a zmatku, jakými mladík trpí, když se dostane do spoustu slepých uliček. To už je však herecký výkon Pierra Nineyho, který byl pro tuto roli jasnou volbou. Snímek má mnoho pozitivních prvků. I dramatické a romantické dění má svojí důvěryhodnost. Vše pospolu souběžně funguje od první do poslední scény. Konec je sice od začátku známý, ale ona myšlenka se projeví právě až na konci. Dojde k uznání na pozadí vymazání své identity nebo vše zmizí jako on před výkladní skříní knihkupectví? Tady už musí rozhodnout samotný divák. Snímek má svůj potenciál i když žánrově není jen tak pro leckoho.(29.8.2019)

 • flakik
  **

  Když jsem viděl trailer, myslel jsem si, že půjdu na francouzskou kopii The Words. Příjemným překvapením je, že kopie The Words, to není. Možná trochu bohužel. Film se zdá, jako by někdo vzal kuchařku Jak natočit thriller, vzal jednotlivé prvky a náhodně je pospojoval dohromady a doufal, že to všechno dohromady bude fungovat. Ale ouha, ono to nefunguje. Některé scény vyvolávají spíš smích než děs a práce hudby s filmem je taky prapodivná. Patří ta hudba opravdu k tomu filmu?(21.3.2015)

 • angel74
  ****

  Podobných filmů o začínajícím spisovateli, který se nedokáže prosadit vlastním psaním, tak díky náhodné příležitosti zcizí rukopis někoho jiného a vydává ho za svůj, už pár natočeno bylo. V tomto thrilleru se však tvůrcům povedlo celkem slušně udržet napětí až do samotného ne zrovna předvídatelného závěru. Za zmínku ještě stojí Pierre Niney, který zahrál ambiciózního mladíka více než přesvědčivě.(21.3.2020)

 • Detektiv-2
  *****

  Pan Bezchybný nebo takřka bezchybný film? Jsem nadšený propracovaným a překvapivým dějem, který nečeká a vtáhne vás do filmu. Je třeba uznat, že se najde mimo thriller i pár komických scén, ale nevidím v tom problém. Francouzské filmy stojí pořád za to. Jsem rád, že jsem tuto pikantní výpravu do spisovatelské mysli mohl vidět na Festivalu francouzského filmu, který navodil patřičnou atmosféru francouzského večere, když se kinem nesla krásná francouzština i od diváků. Já i okolí bylo velmi spokojeno, hodnotím zaslouženými 5*(20.11.2015)

 • blondboss
  ****

  Skvelý európsky film. Takto jednoducho by som mohol zhrnúť tento francúzsky počin, z ktorého som bol milo prekvapený. Nie tak ani dejovou linkou, ktorá bola prekvapujúco zaujímavá a neobohraná, ale hlavne celkovým poňatím filmu, ktorý sa niesol v duchu tajomna a vo viacerých momentoch som bol dosť prekvapený vývojom, čo sa mi nestáva tak často. Nebyť pár klišé a predvídateľných scén, mohol byť z tohto filmu európsky movie roka. Ana Girardot nádherným bonusom k tomu. Pre mňa ozaj prekvapujúco kvalitný snímok. 75 %(29.8.2017)