Mladá vědkyně se snaží najít způsob, jak zachránit umírající Zemi. Najde muže, který se žene za poslední lodí opouštějící planetu. (Netflix)

Heero

Strašná, ale strašná nuda. Nemám nic proti filmům, kde se nic neděje, ale bez zajímavého obsahu to nejde. ()

barteca

Tak čekali jsme víc, našlápnuto bylo, pak se vytrácelo napětí a vyšumělo to do klišé závěru. Ale dcera Andie MacDowell je rozhodně talentovaná, zatím všechny role zvládá bravurně, má stejné charisma jako její matka. ()

MickeyStuma

Další postapokalyptický příběh na ekologické téma týkající se klimatických změn, které jsou v současnosti aktuálnější než kdy jindy. Moralizační proces je spuštěn v plné síle, i když to na první pohled vypadá spíše pesimisticky. Příběh pro diváky očekávající nějaké drama bude spíše zklamáním. Atmosféra se nese v poklidném rázu a místy snad i krapet fušuje do artu. Kromě hlavního problému tu máme dálkový milostný motiv, což připomene mnohé postarší sci-fi snímky, kde se to používalo vcelku hojně. Avšak postupně budují se milostný vztah mezi hlavními postavami striktně připomene hlavně snímek z roku 2017 ´Hora mezi námi´. V obou případech je ona běloška a on černoch. Je tato šablona náhoda? Snímek je po výpravné stránce přijatelně uvěřitelný, ale dějově trestuhodně plochý. Žádná scéna nijakým způsobem nevyniká a neutkví v paměti. Že je snímek spíše komorní by tak ani nevadilo, jen kdyby měl příběh nějakou hloubku. Kromě onoho milostného vztahu v době rostoucí klimatické zkázy tu skutečně není o co stát. ()

misbos

Hele vole kde máš helium - aneb - tak dlouho jsem vejrala, až jsem nakonec (SPOILER) nikam neletěla. Prosím Vás, než tohle dřevo zase někam obsadíte, naučte ji apsoň něco. Tonda celkem dobrý. ()

Hpatrik

Jedna z nejlevnějších Neflixovských sci-fi je paradoxně jedna z těch nejlepších. Tváří se velkovýpravně, ale nakonec se z toho vyklube komorní psychologické drama, s obsazením které se dá spočítat na prstech jedné ruky. Je to však velmi dobře napsané a diváka to drží v neustálém napětí. ()

Shaddy1

Přesně na tohle jsem u filmů z Netlixu zvyklý - poměrně zajímavý nápad, s občas dobrými momenty, totálně zpackaný nudným příběhem a ještě nudnější zápletkou, to vše navíc okořeněno dementníma postavama. Spoiler alert!!!: Aneb, když je návštěva galerie umění důležitější než přežití. ()

Likan7

Netflix úspěšně zahájil seriálovou kariéru, a teď se snaží vecpat i do filmových vod. Naneštěstí mu to nejde. Zatímco Bright se ještě s vypnutým mozkem dal, IO už fakt nejde. Solidní námět a postapokalyptický svět je totálně zabitý vším, co se ve filmu děje. Chcete mít postapokalyptickou budoucnost? Šoupněte film do hor, kde je hezká příroda. Chcete mít komorní drama? Sežeňte 2 herce, z kterých je jeden normálně fakt špatný, ale tady je furt ten lepší. Chcete mít závěr s poselstvím? Celý to zazděte šíleně pitomým závěrem, který je jen k smíchu a ke kroucení hlavou, kterýho génia tohle mohlo napadnout. ()

Hellknight12

Čo o tomto filme povedať ? Je to komorný film ktorý sa odohráva na zemi po zničení ľuďmi . V tomto prípade je to znečistenie ovzdušia . Na Zemi zostalo len pár ľudí. Zvieratá to neprežili. Ľudia sa odsťahovali do kolónií na mesiac IO. Pre tých, čo nevedia, mesiac IO je jedným z Jupiterových mesiacov. Je jedným z tých najväčších. Má vulkanický základ. Film sa spolieha na interakcií štyroch hlavných postáv. Naša hlavná hrdinka sa snaží objaviť niečo na prežitie ľudstva. Môže sa zdať, že film vykráda trochu film Martian 2015. Ono v podstate to tak je ale vážne iba minimálne. Ako povedzme si, koľko filmov nevykradá nič z iného filmu v dnešnej dobe ? Hudba je fajn. Je to slušné sci-fi, ktoré sa nesnaží o nič viac ako nechať nejaké posolstvo. Na začiatku sa to môže zdať, že to posolstvo nakoniec bude úplne klišé ale nie je to tak... Z tohto filmu je cítiť ako si ide kľudne pomaly nikam neponáhľa. Film má 96 min a povedal by som, že to mohlo mať kľudne aj 120 min. Mohli trošku viac rozvinúť niektoré postavy. Vzťah medzi hlavnými postavami funguje bravúrne. Herecké výkony sú dobré. Komu ho môžem odporučiť ? Ak máte radi pomalé kľudne sci-fi ktoré není o ničom inom ako predaní posolstva a interakcií hlavných postáv. Tento film sa hodí ako nejaká príjemná uspávanka, ktorá vás po náročnom dni či už v práci alebo škole ukľudní. Za mňa 75% . Ja mám z tohoto snímku veľmi dobrý pocit. Určite lepší ako tá Čínska vec. Ja osobne asi nepochopím tie hodnotenia na ČSFD alebo IMBD ale čo už. Ja som si film užil 🙂 . ()

mazzarek odpad!

Dejte filmu přitažlivý název a přitáhne vám spousty diváků, kteří budou v tomto případě nasraní. Daleko menším mučením mi přijde lepší omotat si kolem piňďoura ostnatý drát. Ženy to budou muset holt nějak přetrpět. Čekal jsem fakt IO a ono fakt NÉ. ()

mikhail

Je vidieť, že aj za "pár šupov" sa dá natočiť kvalitný film.Je to skôr komorný snímok, kde Vás celým filmom spravedzajú len dve postavy, ale nenudí. Postapo budúcnosť ľudstva je solídne predstavená. Samozrejme neodporúčam pozerať fanúšikom sci-fi typu Transformers a súbojov Spiderman vs. Superman. Film potrebuje trochu vyzretejšieho diváka, ktorému nejde o efekty, ale o celkovú atmosféru a hlavne nebojí sa použiť šedú kvôru mozgovú a trochu sa zamyslieť nad posolstvom, ktorý snímok obsahuje. ()

Lenii

Zajímavé téma. Na film jsem se docela hodně těšila, nicméně mne ale poměrně hodně zklamal. Hodně rozvláčný děj "nemastný, neslaný", pomalý... Jedním slovem, nuda. Bohužel jen jedna hvězda, protože na tohle se už nikdy nepodívám. 35% ()

Pitryx odpad!

No, to zas tomu nasadili korunu. Tohle opravdu není pro mne. Celý film jen kecy a kecy. Děs. Nudil jsem se v jednom kuse. ()

Unterschleif

Veľmi zdĺhavo a nudne rozprávaný príbeh o tom ako sa nič nestalo... Tuším to chcelo byť aj poučné, ale nevyšlo. Hlavná hrdinka je nemastná a neslaná, povedal by som až nesympatická. Ako má človek držať takej postave palce? Ďalší z radu Netflixovských filmov, ktoré majú sľubnú premisu, ale sú zúfalo nedotiahnuté do konca. ()