Mladá vědkyně se snaží najít způsob, jak zachránit umírající Zemi. Najde muže, který se žene za poslední lodí opouštějící planetu. (Netflix)

Kinderr

Paradoxně mi přišlo, že se tam nic nestalo a byl konec. Konec jsem tedy vůbec nepochopila. Ztráta času. Mohli z toho udělat zajímavý film, ale nepovedlo se. ()

Pavlo

Zaujimave tema, slabe spracovanie a rozvlacny nelogicky dej.. siahnite radsej po lepsich "bratoch" - Arrival. ()

babuška

Margaret je hezká po mamince, a to je asi všechno, u tohodle druhu filmů, neočekávám nic a občas něco dostanu, tady bohužel nůda jako prase, Mackie poslední dobou hraje na hovno s permanentním výrazem nasranýho blba, a i tady je to znát, náměty těchto níkorozpočtových filmů jsou dobrý ale končí většinou na hereckých výkonech a spoustě debilních dialogů. ()

kesinaa

Io ve mě zanechává podivné, spíše však negativní pocity. Příjemné je komorní obsazení, celý film více-méně táhnou Margaret Qualley jako vědkyně a Anthony Mackie jako jeden z posledních přeživších na nyní zničené Zemi, toužící se v héliovém balonu dostat na Jupiterův měsíc Io. Je to jeden z mála filmů, ve kterém dostal opravdu hlavní roli. Bohužel o akčnosti děje, který je ve sci-fi filmech téměř nutností, zde absolutně nemůže být řeč. Trochu jsem očekávala milostnou chemii mezi dvěma posledními lidmi na planetě, bohužel (nebo snad chvála bohu?) jsem se jí nedočkala. Nicméně co mi ve filmu opravdu chybělo, byla atmosféra v žánru nutná, snad alespoň digitální pohled na zmiňovaný Io. Tento film je jen nevyužitý potenciál, který podle mého názoru rychle upadne v zapomnění, a to je rozhodně škoda. ()

marmat7

Zaujímavá téma, aj keď miestami bez absolútnej logiky. Spočiatku sa mi páčilo pozvoľné tempo, ktoré vytváralo zvláštnu atmosféru, no neskôr to bolo príliš rozvláčne. ()

Katika666

Nuda,nuda,a ešte raz nuda.Nezáživné,s takmer nulovým príbehom,a nesympatickými hercami.Film dobrý akurát tak na usínanie. ()

Fiffty

Netflixu to s tými sci-fi veľmi nevychádza, čo je škoda. V podstate ide o nudné nič nehovoriace sci.fi, v ktorom sú dialógy nezáživné, neprináša to nič nové a na konci človek ani nevie čo tým chcel autor povedať. ()

satanklaus

Nuda jak sviňa. Ešte aj moj kocúr Dino, čo ma rád scifi, celý čas zíval a v polovici zahájil protestní spánek. Post apo prostredie asi najväčším plusom. ()

farky

Pravdupovediac, čakal som niečo iné. Možno niečo viac sci-fi, možno niečo väčšie, výpravnejšie, nejakú brutálnu zachranársku misiu s hromadou special forces v plynových maskách a pod. Nakoniec sa z toho vykľulo niečo celkom iné. Nehovorím, že horšie. Len iné. A nebolo to vôbec zlé. Celkom príjemná komorná konverzačka o dvoch hercoch, ktorá ma vôbec nenudila. P. S. : Vedel som, že nepoletí. ()

cccGlenisla

Komentář obsahuje spoilery. ... První třetinu filmu jsem se těšila, jak se Sam povede vzít s sebou včely a sazenie na IO a odletí s nima na novou planetu za nadějí na život v novém světě. Ve druhé třetině mi došlo, že o tom to asi nebude a asi přijde nějakej pro mě nečekanej plot twist. A on sice přišel pro mě trochu nečekanej konce, ale bylo to takový trochu slabý. On ten konec sice byl o naději pro planetu a lidstvo, ale ta šedivá ponurá mlha a unylý Samin hlas ve mě pocit naděje a radosti teda nevyvolal. Nemůžu říct, že by se mi to vůbec nelíbilo, ale čekala jsem od toho trochu víc emocí asi. ()

Pohorelda

Ta jedna hvězdička je čistě za dobrou myšlenku, ale mohl to být doopravdy dobrý film se skvělím příběhem. Místo toho jsme dostali nízkonákladovku o dvou hercích, která protahuje nudné části, aby film neměl jen 60 minut. ()

Carpinus

Myšlenky, které drtivá většina lidí není schopná pobrat, tak je hodí do škatulky nudných, nebo bláznivých. Možná kdyby si střihli rok o samotě a měli dost času na přemýšlení o podstatě života bez rozptylujících vlivů společnosti a civilizace. Ale občas je to potřeba, trochu se zamyslet nad podstatou věcí či elementárními základy a ne jenom zacykleně jet denní rutinu. Finální poučení se dá vysvětlit různě, ekologicky i antiekologicky, což trochu kazí celkový smysl filmu. ()

megacik

Prvá polovica filmu vcelku výborná, obsahovala aj akčné scény, ktoré super gradovali, príjemne sa dalo vcítiť do kože hlavnej hrdinky postapokalyptického sveta, nuž a vtedy som bol rozhodnutý, že to dostane minimálne 4 hviezdy....Avšak, keď sa tam objavil ten černoch, namiesto vystupňovania napätia, ktoré by možno vyústilo až do odletu za ostatnými ľuďmi, nastalo niečo, čo môj rozum nepobral. Zhruba v polovici filmu sa namiesto očakávaných akčných scén a stupňovania napätia, objavili dialógy, psycho-analýzy, romantika, preludy, a potom zase len dialógy, kombinované s monológmi. Už bolo 10 minút dokonca, hovoril som si, že to nemyslia vážne s týmto nedorobeným záverom....a oni to zabili ešte viac, 7 minút pred koncom to len tak úplne vyplli, a potom išli len titulky. Pozeral som na to ako puk, hlúpejší koniec som teda už dávno nevidel. Koniec v štýle...A ZVYŠOK SI DOMYSLITE, lebo došli peniaze...doslova. ()