Mladá vědkyně se snaží najít způsob, jak zachránit umírající Zemi. Najde muže, který se žene za poslední lodí opouštějící planetu. (Netflix)

Trevor

Strašne nudný pokus streamovacej služby Netflix o silný postapokalyptický film s hlbším odkazom. Keďže sa jedna o produkciu liberálnehoo Netflixu BIELA inteligentná ŽENA a ČIERNY alfaSAMEC sa zblížia a spolu sa pokúsia opustiť Zem. Dúfal som že aspoň potom ako opustia úkryt sa niečo zmení k lepšiemu ale pokus napodobmiť Marťana jednoducho vôbec nevyšiel. ()

honajz2

Podle mě to není tak špatné, jak se zde z hodnocení zdá a ani mi to nepřijde tak nudné. Být to promyšlenější, dotažené a o něco kratší, snad bych i byl spokojený. Místy to nudí, ale jinak tam atmosféra je (minimálně snaha o ni je dost znát), je to slušně natočené, něco to chce zdělit a úplně blbé to taky není, takže mi to tady připadá poněkud podhodnocené. Dokonalé to ale taky není - hlavní dvojice je poněkud nevýrazná (a to i herecky), celé se to dalo lépe vymyslet a konec je dost slabý. Na něm se právě mělo zamakat nejvíc - SPOILERY není vysvětleno, kvůli čemu se pak na Zemi dá dýchat a závěrečná scéna je taky divná, jelikož nemám tušení, zda umřela a tohle je nějaká posmrtná (nebo předsmrtná?) představa či se to skutečně stalo a ona přežila. KONEC SPOILERŮ Špatný ten film není, povedený taky zrovna ne, ale 42% si tu nezaslouží, své kvality totiž má. 3* ()

bourec

Jaká potřeba vede člověka k natočení něčeho takovýho.Ještě sem za celej svůj život ve společnosti filmu na nic nepřišel.Ale i tohle bylo k nevydržení.20%. ()

C0r0ner

Dalo se čekat, jak to celé bude a ano, zběsilým tempem to opravdu netrpělo, ale pořád ještě musím ocenit, že si scénář devadesát minut vystačil se dvěma herci. Navíc je to typicky netflixovsky jiné než většina jakékoli další tvorby, takže žádný zázrak, ale sračka, jak si tady všichni myslí, taky ne. 65% ()

ManusiaLiar

„Jako bychom byli k likvidaci naší planety předurčení. Někdo to připisuje nadměrnému znečišťování. Já tomu říkám lidská přirozenost. Několik vědců předpovědělo, co se asi stane. Tak začali stavět elektrárnu, která má být vyslána do vesmíru a tam od ostatních planet čerpat geotermální energii. Jenže je příliš pozdě. Lidé začnou umírat ve spánku... dusit se na ulicích, krev v žilách jim bude černat. Říkají tomu "neočekávaná změna složení atmosféry". Mně spíš přijde, že se nás planeta kvůli hrozbě zániku snaží eliminovat.“ Rozmýšľam, že keby všetci s názorom ako pani Waldenová, podľa ktorých sme k likvidácii vlastnej planéty predurčení a je to naša prirodzenosť, spáchali samovraždu, možno by tej planéte ešte nejaká tá nádej zostala. Rád by som ich v tom podporil a planéte pomohol. Inak, priemerný, ničím výnimočný film. ()

ivan_drago

...natahovaná konverzačka beze smyslu... postapo kulisy nikterak zajímavé a atmosféra zkažená... haha... ústřední dvojice film neutáhne a splívá tak s celkovým vyzněním příběhu... který taky v podstatě žádný není... ()

Jaro.Krafcik

Netflix a jeho nový sci-fi film z tohto roku, a to s ceskymi titulkamu. Znelo to lákavo. Ale slabota a ak by to bolo dlhšie asi by som to vypol. Áno 2 postavy ktoré sa tu objavili zahrali dostačujúco. Ale ten mizerný dej, a žiadna akcia ani napätie. Ani ten nezmyselný koniec po hodine a pol diváka nepoteší. 2* ()

misstake

Nudné postapo scifko, na které se dá dívat jen kvůli hippiesačce z posledního Tarantina, kde ale její chlupaté podpaží zabíralo víc. ()

666Carnage

Tohle je jeden z těch Netflix filmů co je naprosto zbytečný. Tahle postapo-romantická-komorní věc je fakt nudná a nepřináší nic co by nebylo vidět už několikrát. Ńení k tomu moc co psát protože v tomhle filmu se vůbec nic za 90 minut nestalo. 30% ()

SpaceOdyseus

Komorni sci-fi s postapo pozadim a s prozkoumavanim slunecni soustavy a dale? To by ve me melo rezonovat mnohem vic! Ale Helpert natocil jen prumerne scifko na nudny nedelni vecer, nic vic. ()

Prochy38

Tady je hrozná škoda, že se do toho nenarvalo o pár mega víc a nepřidalo třeba hodina stopáže. Mně se to líbilo hodně, ale prostě tomu chybělo těch aspoň 40 minut, kde by to trošku nabralo obrátky. Ale věřím, že to byl úmysl. M. Qualley krásná a výborná a spolu s A. Mackiem to fakt mělo chemii a fungovalo to. Za mě hodně dobré, i když zdejší procenta mluví jinak. No tak to holt nebylo až tak akční. ()

xmatysekx

Celý je to takový tuhý a pomalý. To, že se ve filmu objevují všehovšudy tři postavy by nemuselo nutně být na škodu, ale tady to po chvíli začne být nuda. Já jsem nikdy Sam nevěřil, že to udělá. Nebylo to tam dostatečně vyjádřené. Věděl jsem jak to dopadne a momnet překvapení je ve filmu podobné atmosféry to jediné, co by vás mohlo držet u obrazovky, co by mohlo držet vaši pozornost. Respektive jinak, ono vás to drží a čekáte, že se něco stane, ale ono se nestane a vy shlížíte titulky velice zklamaní. A to i já, který si post-apo filmy hodně užívá. Ocenil bych u tohohle filmu lehce banálnější konec. Možná je to moc deep a to jsme všichni čekali. ()

Magika82

Kdo čeká kvalitní snímek, zaslouží si medaili za naivitu. Já už ji mám také. "Céčkový" více než nízkorozpočtový snímek, jehož dějovou linku lze předvídat od prvních minut až k závěrečným titulkům, kde herci sami evidentně nevěří ani svým rolím, s nimiž by se měli ztotožnit, výprava se de facto nevypravila se štábem nikam, a scénárista psal dialogy patrně pod tlakem hlavně pistole přiložené k hlavě kýmsi ze zástupců filmového studia... No nic, 20% jen a pouze za scénu odehrávající se v muzeu... ()

radekgfx

Dystopické civilní drama o třech aktech a dvou postavách, kde se řeší spíše otázky lidské sounáležitosti a vzájemné důvěry než holý boj o přežití. Sci-fi kulisy neutěšeného obrazu zdevastované Země jsou zde primárně za účelem navození dojmu, že se celý děj filmu odehrává na pozadí něčeho většího, že na rozhodování postav záleží a že má nějaký dopad. Na jedné straně je to důvod, proč se film může jevit alespoň trochu atraktivní, výsledek je ale spíše opačný, jelikož film je v otázce propojení sci-fi roviny a postav jednajících v jejím rámci dost nepřesvědčivý. Pájka, pár základních desek, PH papírků a integrálních rovnic to nezachrání. Bez ohledu na to, jak lacině to vše vypadá. Komorní děj a minimalistický přístup téměř ke všemu – kamerou počínaje, hudbou konče – by ani tak nevadil, kdyby byl alespoň trochu originální a vydal se cestou volby alespoň trochu neotřelých postupů. Určitě je zde totiž poptávka po nízkorozpočtových nápaditých sci-fi filmech, IO jde ale spíše cestou nepříliš zdařilé recyklace myšlenek, scén a nápadů, které lze vidět stokrát jinde a stokrát lépe, přičemž sám nepřichází téměř s ničím novým. ()