Se slovníkem v posteli

• USA The Sleeping Dictionary (více)

Ve 30. letech 20. století přichází mladý, naivní důstojník John Truscott do britské kolonie Sarawak na Borneu, aby pomáhal s civilizováním kmene Iban. Poznává tamní zvyky a podle tradice dostane svůj "slovník do postele", krásnou Selimu, která je jeho služkou, milenkou a současně učitelkou jazyka a zvyků místních obyvatel. Navzdory varování se John a Selima do sebe vášnivě zamilují. Tradice však vztahy zakazuje. Ve chvíli, kdy se mladík po roce vrací se svou novou manželkou, žár vášně k Selimě opět vzplane a zesílí. Je vdaná za Ibana Belansaie a stará se o malé dítě. Ten se dozví, že se John se Selimou opět setkal, vplíží se do jeho domu a chce ho zabít. Za pokus o vraždu důstojníka je odsouzen k smrti. John je odhodlán obětovat kariéru lásce k Selimě, čímž se však ocitá v situaci, kdy mu půjde nejen o čest, ale také o život. (TV Nova)

klokyn

Jessica Alba ukáže susu (v jazyku jej kmeňa sú to kozy)! Takže tento film je vhodný pre každého heterosexuálnho chlapa. Inak trochu nuda. ()

Greg25

Začátek klasický, prostředek vypadal dokonce zajímavě, ale ten konec, no, neříkám, že by to nemohlo skončit "happy endem", ale...... kdyby neskončilo a tvůrci by to ukončilo ve stylu - "kvůli morálce se trápil celý život", ne, že bych mu to snad přála, ale v té době to tak bylo naprosto běžné až téměř pravděpodobné, dost spekulací za ten prostředek si to 55% zaslouží, ačkoliv herecké výkony byly spíše slabší. ()

Brylin

Nadprůměrný romantický snímek se zajímavou zápletkou a nádhernou Jessicou Alba. Krásné přírodní scenérie džungle i dobré herecké výkony jen podtrhují výsledný pozitivní dojem. The Sleeping Dictionary u mě dosáhl na tři a půl hvězdičky. ()

Mr.curry

Tenhle slovník je skutečně hot. Takový Komenský pro dospělé. Zápletka sice připomíná každoroční repetici, ale prostředí a doba tomu zase dodávají tu správnou šťávu. ()

pend

Krásné záběry přírody, krásná J. Alba. Nešťastný střih - jako romantika příliš zdlouhavé, jako drama příliš krátké. ()

Kjuk

Jessica Alba je krásná a má narozeniny stejný den v roce jako já. To je asi nejpodstatnější věc na tomhle všem. 2 hvězdy za pár kratičkejch pasáží, na který se dalo jakš takš dívat, jinak nuda, nuda a zase nuda. Hlavní "hrdina" byl tak srandovní a trapnej, že jsem si fakt kolikrát říkal, jestli to myslej vážně nebo si dělaj prdel. 5 hvězdiček bych přece jen chtěl někomu dát, a to sobě za to, že jsem se vydržel dívat až do konce. Jo a jinak si nemyslím, že v těch postelovejch scénách, kde bylo něco málo vidět, vystupovala Jessica, spíš to byla dablérka, bohužel. ()

Silencia90

Takový život je mnohem lepší a hezčí, než ta věčná honba za penězmi, která je typická pro současný moderní svět. Bydlet v osadě, kde je jídlo a pití "neomezené", nejsou velké výkyvy tepla a zimy a každý má svůj klidný smysl života... Úspěšnost neznamená dostat se do televize nebo mít nejhezčí a nejmodernější dům, ale úspěšný je ten, kdo je spokojený, má děti, rodinu a zážitky se tvoří činnostmi, ne sledováním písmenek a filmů v počítači. ()

alambert

Potěší pěkný příběh, roztomilá Jessica Alba, happy end a kvalitní herecké výkony. Tedy kromě Emily Mortimer, ta naopak zklame-jako koneckonců vždy. ()

Hapretor

Radši než se slovníkem, tak s Jessicou Albou v posteli. Nicméně ji jako herečku opravdu nemusim, romanťáky taky ne, tedy kouknu na tento počin až nebude zbytí a já se budu k smrti nudit. Poté hodnocení poopravím. ()

Heroine

Jo, takhle to někdy může dopadnout, když chce člověk civilizovat. Trošku nevím jak tenhle film hodnotit. Příběh je až příliš sladký, místy je to až srandovní, ale na druhou stranu to má celkem originální námět, a naštěstí to neskončilo žádnou trapnou tragédií typu "ona odjela a on to nestihl", nebo "ona utekla a on umřel", protože těch mám plný zuby. Stejně tak těžký je rozhodování o obsazení. Dobrý mi přišel Hoskins i Dancy, a i když se Alba na takovou roli hodí, nemůžu se na ni koukat. Je na ní něco, co mi příšerně vadí. A ještě se tam musely Alba i Mortimerová obě svlíknout, což je pro mne hned o hvězdičku míň. A nelíbí se mi, že je pohlíženo na nemorální život domorodců (málo oblečení, půjčování žen do postele, popravy, zabíjení otrávenýma šipkama...) jako na přírodní, romantický a krásný. Obojí je hnusné. ()

BeranSon

Námětově je to nudné a v celku to je prach. Co opravdu stojí za chlapskou zmínku je Jessica Alba, kdybych nevěděl jaké radůstky tam provozuje ani bych se na snímek nedíval. Hugh Dancy a jeho postava se mi jeví jako pěkný vůl. Pohled na obnaženou Jessicu Albu je pěkně smyslný, a proto jen za ní dávám 3*. -5/10- ()

Rockerman

Slepenec několika žánrů mě příliš nebavil. Je to takový romantický film, který přechází až v telenovelu s dobrodružnými prvky. Celé to moc pohromadě nedrží a je to moc povrchní. Samozřejmě, že zlatým hřebem je tu nádherná Jessica Alba, jenže ani ta příběh kolonizátora, který se zamiluje do domorodé krásky, nezachraňuje. ()

charmin

Tentokrat zacnem hned s hodnoenim - cistych 40%, ani o percento viac ani o percento menej. Nemozem povedat, ze tie sexi sceny, kt. boli jedinym korenim filmu, boli zle, naopak, boli asi jedinou vecou, kt. sa mi na filme pacila ( mozno este tak ta priroda a do nemoty opity kuchar:) ). Hugh Dancy zahral obycajne, Jessica skutocne nicim nevyrazna, jej super postavu a telo kazdy pozna, a kto nepozna ten spoznal:) Namet otrepany, scenar chudobny, kamera nic extra, a ten dej - umelo vytvorene "nebezpecne sceny", odlucenie, naahodne spolocne dieta etc., vsetci to pozname. Ach, kolko fantazie chyba tomuto filmu!! ()

FeiNike

Štvorsekundový pohľad na odhalený prsník Jessicy Alba/y je síce viac než príjemným zážitkom, ale rozhodne ma neovplyvní natoľko, aby som v hodnotení tejto komplet predvídateľnej nemastnej neslanej [miestami skôr presladenej] "romantičárny" išiel nad dve, nedajbože tri hviezdy.. ()

Torgal

Optimálny film na vyplnenie prázdneho večera. Jessica Alba je príťažlivá, Hugh Dancy prekvapujúco dobre hrá, ale dej sa nedokáže vymaniť s klišoidného napĺňania zákonitostí romantických filmov. 6/10 ()

BačaXXX

Film Se slovníkem v posteli jsem docela odmítal s přesvědčením, že nemůžu od toho nic čekat a nic mě na tom nepřekvapí.Takže jsem si ho ponechal na slabé chvilky.Neřekl bych, že mě film nadchl, ale určitě měl něco do sebe.Neznámy Hugh Dancy mě docela překvapil a Jessica Alba(jeden z důvodu, proč jsem si film stáhl) mě znovu okouzlila krásou a překvapivě i hereckýma schopnostma.Nebudu tvrdit, že je to film k zamyšlení nebo tak, ale určitě něco málo v nás zanechá.Každopádně pro mě milé překvapení. ()

Brinkley

Neurazilo, nenadchlo...Jasně, Jessice to tam ohromně sluší, ale já jsem ženská a pro mě tam její mužská alternativa nebyla... pročež pouze hvězdy dvě. Možná by filmu víc slušel tragický závěr. ()