Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jedenáctiletá dvojčata Petr a Pavel Skořepovi žijí s rodiči v malostranském činžáku. Jejich jediným zájmem jsou rychlá kola a velkým snem motokára. Způsobem, jak ji získat, je velká slosovací soutěž ve sběru papíru, ve které je hlavní cenou. Rozhodnou se štěstěně rázně pomoci a začnou starý papír pilně sbírat. S pomocí spolužačky Mihule dokonce uspořádají ve škole dražbu svých cenností, ve které se platí losy. Ty přibývají a kluci, přesvědčeni o svém vítězství, vybudují v kůlně na dvorku depo. Objeví se však atraktivní sousedka Rozkošná, která si koupila auto a kůlna by se jí náramně hodila. Další rána je čeká při slavnostním slosování. Motokáru vyhraje nějaký tlouštík. Kluci si za svou hromádku losů odvádějí domů živého koně, po kterém toužila neznámá dívka s ohonem. Jejich výhra dostane jméno Ferda a vzbudí poprask nejen doma a na dvoře, ale také ve škole, kam musí s nimi, protože ho nemá kdo hlídat. Přestože potíží neubývá, postupně si Ferdu celá rodina zamiluje. Je však zřejmé, že kůň musí z domu. Když si pro něj přijde kupec, kluci zjistí, že kůň je pryč. (TV Nova)

(více)

Recenze (52)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Dávno pryč jsou časy, kdy jsem běhal do sběren druhotných surovin se starým papírem a ještě dál jsou časy, kdy jsem chtěl mít doma zvíře, k jehož chovu panelákové byty nedoporučuje sedm z pěti veterinářů. Přesto si poměrně přesně vzpomínám, že mne, jako žáka školou povinného, v tomto snímku dokázal pobavit pouze skvěle chápavý tatínek. Při aktuální repríze se na tom nic nezměnilo. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Bezbarvá výchovná agitka. 1) 13letý Jan Potměšil (Petr, chce motokáru) a rovněž 13letý Kamil Roedl (Pavel, bere i koně) sbírají starý papír. 2) Snímek obsahuje vskutku podivné okamžiky. Policista oznámí rodině, že otec měl nehodu. Všichni ho jdou navštívit do nemocnice. On ukazuje, co dostal od Závodní rady ROH (fotoaparát) a od Československé státní pojišťovny (obálku plnou peněz). I když uvážíme, že návštěvní dny byly pouze středa a neděle a že tedy mezi úrazem a návštěvou mohlo uplynout několik dní, reakce odborů i vypořádání nároku pojišťovnou byly vskutku bleskové. 3) Bez zajímavosti není ani skutečnost, že všichni v rodině řidiče sanitky a poštovní doručovatelky hrají na hudební nástroje. 4) Na koncertě Velké slevové loterie (!) sedí skoro všechny děti v pionýrských krojích. ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Také jsme se na základní škole takhle honili. Ale nic pořádného z toho stejně nevzešlo. Ovšem, motokára to bylo jiné terno. Sousedi podobným způsobem vyhráli kozu. To byla taky docela sranda, protože bydlíme v paneláku. Jenom ta představa živé kozy na balkóně mě ještě teď dostává do kolen. Na štěstí ji druhý den po výhře dopravili k babičce na venkov. Tam to pro ni bylo mnohem lepší. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Dva mladí kluci v době normalizace, velká sběrová loterie, kůň, závodní motokára, sousedské problémy, pionýři, Věra Špinarova a strýček Jedlička, herecké výkony tedy zrovna nic moc, lehký námět od Zdeňka Mahlera, ale celkem poněkud těžkopádná realizace. Suma-sumárum, v dnešní době už lehce podprůměrná komedie, určená především mladým a neznalým divákům (nebo takhle-spíše pamětníkům) a jejímu trpělivému rodičstvu. Mě tedy nikdy moc nevzala, ani jako mladého. 1,5/5*. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Dětská komedie o dvou bratrech ,kteří touží po motokáře ,která je k mání ve sběrové loterii ,ale jak už to bývá vyhrajou ,ale né motokáru ,ale koně. Z dnešního pohledu poněkud blbost nechat vyhrát koně děti bez souhlasu rodičů. Samozřejmě to skýtá spousta problému kam s koněm ve městě. Ale pěkně se na to kouká. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Pavel ukazuje, jak mu kůň pomáhá, když dělá mrtvého. Lehne si na zem a posléze se nadzvedne, v ten okamžik pod ním lze spatřit nasypané obilí, aby kůň do Pavla strkal. (rakovnik)
  • Při natáčení závěrečné scény porazil kůň Ferda Jana Potměšila a při jeho přeskakování jej trefil kopytem do hlavy, naštěstí nebyl okovaný. Byla z toho 14denní hospitalizace v nemocnici a záběr se natočil až po rekonvalescenci Jana. (sator)

Reklama

Reklama