Melanie: Dar života a smrti

Scénografie:

Kristian Milsted

Kostýmy:

Liza Bracey

Zombie snímky jsou cool a tahle záležitost se mě do určité míry líbila. Škoda, té promarněné stopáže a bitek s nemrtvými. Zřejmě byl film přístupný už od 12 let a tak některé "nejlepší" záběry vlastně nejsou vůbec vidět. Škoda. A ten konec to celé zasekl, to už asi film nevěděl jak vybruslit z toho mega průseru. 50%(21.3.2017)

• Gogo333

Náhodou se mi dostala pod ruce kniha, moc se mi do ní nechtělo, protože mě film nijak neoslovil, ale nakonec jsem ji přečetl a dost mě bavila. Po přečtení jsem měl chuť si připomenout film, protože jsem si zněj za ty roky už skoro nic nepamatoval. Už od začátku tu máme několik rozdílu mezi knihou a filmem, ale vesměs jen drobnosti. Postupně se ty rozdíly zvětšují a ke konci je už film někde jinde. Kniha je svižná, akční, brutální a obsahuje pár lechtivých scén. Film nudí, efekty docela slabé, chybějící lechtivé scény a brutalita zamrzí, velké změny oproti knize v závěru spíše k horšímu. Škoda, že se více nedrželi předlohy. 50%(12.5.2020)

První příjemný zářez za rok 2017. Člověk by si řekl, že Zombie žánr za tu řadu let už nemá, co nabídnout a jen minulý rok jsme dostali vynikající zástupce žánru z Koree a Japonska,nyní to jsou Britové. Za filmem stáli poměrně inteligentní tvůrci, kteří servírují divákovi zcela nový a odlišný pohled na Zombie nákazu, hýří se to zajímavými a inovačními nápady a když dojde na akci o krvavé headshoty není nouze. Herecké výkony na poměry hororu jsou nadprůměrné, především hlavní holčička hrála velmi obstojně a byť film disponuje pomalejším tempem, divák se nenudí. Zombie děcka v závěru bych rád viděl v samostatném filmu, naháněli mi husí kůži. Story 7/10, Atmosféra 7/10, Gore 6/10, Vizuál 6/10, Akce 6/10, Napětí 7/10,Humor 0/10. Zábavnost 6/10, Lekačky 0/10. 70%(6.1.2017)

Hororový nadšenec nemusí byť zrovna odborník, no mal by vedieť objektívne posúdiť akýkoľvek druh hororového subžánru. Každý jeden má svoje špecifiká, zombie nevynímajúc. Tento je pre mňa z určitého hľadiska príjemným prekvapením. Samotná story po dlhej dobe množstva otrepaných foriem spracovania pomerne originálna, pričom v kombinácii s tým podivným hudobným doprovodom to má celé akýsi čudesný, no zato vábivý šmrnc. Určite sa aj vám stáva, že natrafíte na snímok, ktorý zaradia do určitých žánrov, pričom sa po jeho vzhliadnutí pýtate samých seba, kto je viac na drogách. Či vy, alebo samotný tvorca. Tu však všetko sedí na 100%. Kto nie je fanúšikom drámy, asi ťažko si príde na svoje. Tempo je miestami katastrofálne pomalé, akcie je pomenej, všetko je v relatívnej rovine úvah ako sa čo vyvinie, takže už teraz tuším kto tento film ohundre ako prvý. Ja sa však sťažovať nemienim, pričom mi je ľúto akurát toho záveru od ktorého som čakal omnoho viac. Škoda. Takto "len" solídne tri - 65%(3.1.2017)

|78%| Zombie je filmová tématika, kterou mám rád. Ale pozor, ne pokaždé mi to ve filmovém zpracování sedne. Třeba seriál Z NATION mi moc nesedl (viděl jsem prvních 5 dílů 1.série). The Walking Dead je pro mě srdcovkou, i když už tam v současných sériích o zombíky ani tak nejde. No nic, nyní k tomuto dílku. Na The Girl with All the Gifts jsem se podle traileru docela těšil. Nevěděl jsem tedy, jakým směrem se to bude ubírat, tak jsem až tak velké očekávání neměl. Jenomže od začátku mě to vtáhlo do děje a po celý čas filmu jsem se bavil. Má to samozřejmě i trochu slabší chvíle, tempo je opravdu pozvolné. Chtělo by to doladit scénář, klidně i přidat nějakých 20 minut stopáže navíc, více to zdramatizovat, zdrsnět, ale to bych asi možná chtěl mnoho. Lépe to dopadnout asi ani nemohlo. Je to trochu netypický zombie film. Hlavní hrdinka je malá dívenka, která je částečně nakažená zombie virem. Najde se tu mnoho zajímavých scén. Scény, kdy má dívka opravdu nezadržitelný hlad (chut´ po živém masu) nebo stojící, (téměř nehnuté mrtváky). I hudba mi přišla do tak tíživé atmosféry dobře zvolená. Herci jsou dobře zvolení. Malá dívenka to sehrála výborně, stejně jako Gemma Arterton. Konec filmu může na diváka působit jakkoliv - mě to špatné nepřišlo. Takže docela spokojenost. Na tohle se můžu ještě těšit, až si to pustím vícekrát.(23.1.2017)

• - Doktorka Caldwell (Glenn Close) ve filmu říká, že proměnu lidí v zombie má na svědomí houba Ophiocordyceps Unilateralis. Tato houba skutečně existuje a přezdívá se jí „zombie houba“. Avšak nenapadá člověka, nýbrž blanokřídlý hmyz. Především pak mravence rodu Camponotus. (efenberger)