Epizody(12)

Mia (Klára Melíšková), Anča (Alena Mihulová) a Ema (Pavla Tomicová) právě překročily hranici, za kterou už mnohé nevidí nic než smrt. Je jim totiž padesát. Zdá se, že tyto tři se už mohou v životě snažit jen o jediné: nebýt trapné. Rozhodnou se však pojmout to přesně naopak – být trapné na plné pecky a dělat klidně všechno, co se zdá být v jejich věku nevhodné. K tomu je ovšem potřeba zbavit se manželů, milenců, dětí a především veškerých zábran. Sestěhují se proto spolu do Miina bytu a začnou „znovu žít". (Česká televize)

Recenze uživatele Brtniik k tomuto seriálu (1)

Zrození (2017) (E02)

Vyvzdoroval jsem si sledování druhého dílu Padesátek, první jsem nějak prošvihl. No, vážení, už dlouho jsem se tak nestyděl. Něco tak otřesného se jen tak nevidí! Buď jsem úplně mimo a nechápu, že právě toto je pro většinového CZ diváka to pravé, anebo je pan režizér parádní matloň. Koukám na jeho tvorbu a plus mínus drží stejnou úroveň, čili asi za „B“. Jsem velmi zklamán až znechucen. Každopádně za mě – již nikdy více! Jen jsem žádostivý, zda z tohoto uměleckého počinu bude další „kultovní seriál“ a dočká se druhé řady a distribuce na DVD. K hodnocení: Dávám jednu hvězdu, za udržení filmového průmyslu a pak protože se domnívám, že odpad (na který to bezesporu je), není možné nějak rozumně číselně vyjádřit a tedy promítnout do celkového hodnocení díla. ()