Vlak do Pusanu

• Jižní Korea Boosanhaeng (více)

Rozvedený Seok Woo (Yoo Gong) je workoholikem tělem i duší. Své malé dcery Soo-an (Soo-an Kim) si tak příliš neužije. Nyní má Soo-an narozeniny a za každou cenu si přeje navštívit maminku. Seok Woo souhlasí a společně se tak vydávají rychlovlakem ze Soulu do Busanu. Vlak je téměř připraven k odjezdu, jenže na poslední chvíli do něho naskočí nezdravě vypadající dívka. Stačí jedno kousnutí a následkem domino efektu během pár minut většina pasažérů zmutuje v krvežíznivé zombies. Pro ty zbývající právě začíná holý boj o přežití. (Psychor)

brasek

Zombie horor, ktorý zahraje pozitívne na city? Na prvú myšlienku niečo nerealizovateľné, ale tento snímok dokazuje opak. Príbeh plný akcie a emócií so slušnou atmosférou. Po dlhšom čase som opäť hororom ukojený. ()

DJMaroko

Ano bylo tam pár nedokonalostí, ale jako celek to fungovalo velmi dobře. Příjemné pokoukáníčko až do konce. Škoda těch zbytečných a nesmyslných zakousnutí, které tomu trochu sráží skóre. Dobře zakomponované vlastnosti jednotlivých postav sobeckost vz. obětování se. Člověka to tak chtě nechtě přivádí k myšlenkám jak by se sám zachoval. ()

BigBrother

Nelze nevzpomenout historické klasiky The Cassandra Crossing, která zde má svou reinkarnaci odpovídající současné době. Jede se podle klasických kolejí, nekoná se gore ani žádné žánrové úskoky do stran. I tak je to ale pro fanoušky vlaků v ohrožení jasná tutovka. ()

Desmond04

S korejskými filmy jsem do včerejška neměl tu čest, a tak byl spoj do Busanu mojí asijskou premiérou. Asi jsem si nevybral správně, protože co jsem se tak pročítal komentáři, tak tohle není tak úplně klasický korejský film či horor. Nicméně zombie snímky mám jakožto každý milovník TheWalkingDead rád a i v tomhle případu jsem byl víceméně spokojen. Slušná akce, zombie byli zvládnuté taky dobře. Bohužel jsem si nedokázal vypracovat vztah k jakékoliv postavě, a tak mě jejich odchod nikdy emočně nezasáhl. Velkým negativem je pro mě i zmatenost scénaře, kdy se někteří nakažení proměnují tařka okamžitě a někteří, zase na druhou stranu, jsou schopni s vámi vést "duchaplnou" konverzaci, zatímco se mu víčka zalívají bílou barvou. Vytknul bych i lidského zlouna, který mě pil krev takovým způsobem, že jsem vážně uvažoval, že budu jeho sekvence přetáčet ()

hony23

Zombie filmy jsou většinou všechny na jedno brdo, proto potěší i sebemenší náznak originality. Korejci se s tím popasovali celkem dobře, hlavně první půlka filmu přináší zábavnou podívanou a až ke konci tvůrcům začal docházet dech. K mé absolutní spojenosti chybělo také více gore scén. ()

santosz

Apel na lidskou morálku, který i přes zběsilé tempo akce nezapadne, činí z toho filmu mnohem pozoruhodnější zombie snímek, než bývá u tohoto žánru zvykem. Není proto divu, že se film objevuje v řadě TOPek za rok 2016, a že měl premiéru na festivalu v Cannes, kde se podobné snímky asi moc často neobjevují. ()

Ronkar

Na zombie filmy koukám výjimečně, protože většina stojí za prd, ale u Boosanhaeng platí: za málo peněz, hodně muziky. Takhle se točí béčkové emotivní survival zombiárny. První půle dobře buduje atmosféru i napětí, je dynamická a dává prostor pro seznámení se všemi postavami. Ústředním duem je sobecký workoholik (Yoo Gong) a jeho hrozně moc roztomiloučká holčička (Soo-an Kim), která je ve své roli skvělá + jedna těhotná ženská, její drsný sympaťácký hromotluk, starší paní, bezďák a nějací teenegerové. Prostě klasická žánrová banda. Film má jako celek parádní tempo, nechybí zajímavé nápady a nejedna nervy drásající situace. Potěší, že charaktery (ač šablonovité) jsou i na malé ploše budované víc než dobře a získali si mé sympatie. A i když dojde na patos, vlastně jsem byl zainteresovanej i emotivně a to je super. To přežití jsem přál hrdinům hodně moc. Korejci se s tím ale nemažou jako amíci, takže jsou místy nekompromisní a dopadlo to jinak, než jsem čekal. Protože se prakticky celý děj odehrává ve vlaku, má to zajímavě klaustrofobickou atmosféru a prostředí je nápaditě využíváno jak v akci, tak pro budování pout mezi jednotlivými postavami. Paradoxně to není žádné velká gore (rating je asi 13 nebo 15), spíš akční horor, kde zombící běhaj jak na speedu a jsou agresivní jako v 28 dní poté. Jejich pohyby jsou přitom hodně dobře udělané (museli je hrát nějací ohební tanečníci nebo akrobati jinak fakt nevím...). Zombie ale nejsou nijak zvlášť děsivé, slouží spíš jako nebezpečí pro hrdiny. Když přemýšlím nad survival filmy, to co mě ve skutečnosti nejvíc zajímavá jsou charaktery. Bohužel málokdy jsou tak dobře vybudované jako zde. Skutečně jsem jim držel palce od začátku až do konce. Když přičtu skutečnost, že tu nenacházím výrazné logické chyby, vizuální efekty jsou slušné a jednání postav není hloupé, celkově mi vadil jen místy přehnaná emotivnost. O kvalitu se hodně zasloužil také Gong Yoo, jehož postava prochází zajímavým vývojem a Kim Soo-an, protože dává příběhu hlubší rozměr. Soundtrack je povedený a jako třešnička na dortu luxusní konec. Spokojenost. ()

Azareth

Tak toto je neskutočná pecka. Už dlho ma nič nedostalo viac ako toto. Skvelé efekty, herci, vraždy, myšlienky, hudba aj scenár. Až ma ku koncu omrzelo, že ten film nie je aspoň o 2 hodiny dlhší. ()

Karin00

Kde začít....skvělá hudba, dobře zvolené prostředí, úžasné masky, ze začátku pohyby zombie trochu směšné, ale to mě brzy přešlo, samá úzkost a strach, perfektní, i postavy filmu byly super (hlavně chování manžela těhotné ženy), prostě i ty myšlenkové pochody a změny názorů postav, všechno pro mě dokonalé.......chvílemi mi bylo u filmu téměř fyzicky špatně, a to už jsem dlouho nezažila! Děkuji, děkuji, děkuji za tento další skvělý film v zombie žánru, na který jsem tak dlouho čekala, a vůbec by mě.nenapadlo, že zrovna japonský film mé očekávání vyplní. ()

Hopeman

A mě se to líbilo... Zetka jsou takový rychlí a čerstvoučký...co mi vadilo je že nedodržujou interval přeměny a každej zombík se přeměňuje kdy chce...to že tam krev stříká všude každýmu do xichtu a nic nedělá je samozřejmě trochu divný, ale třeba se to přenáší pouze slinou nebo zubním kamenem....no ještě mě na začátku vytočila ta srna, ale jinak na Zfilm docela slušný..... ()

Niki_Uzumaki

PROČ to sakra tak museli zkazit tím přehnaným koncem? Tři hvězdy se ale neodvažuju dát, film jako celek byl peckový. Jinak asijské horory mají vážně něco do sebe - nepřipadá vám, že asijští duchové/zombie/whatever jsou daleko strašidelnější? ()

Kontryhelka

Hodně podařený zombie horor z Jižní Korei. Asiaté prostě horory umí udělat parádně, není nouze o efekty,lekačky, duchy, zombie a dobré příběhy. ()

Catella

Jedná se o klasickej zombie horor, kterej je ale kompleto herecky obsazenej šikmookejma stárs, patrně někde z hanojskýho holyvůdu. Na začátku je takový to postupný seznámení s jednotlivýma postavama a jejich příběhem, což mám docela ráda, protože pak mi ti pitomové přirostou k srdci a já jim prostě musim držet palečky, ať jich přežije co nejvíc. Co mě na tomhle typu hororů dlouhodobě štve a štvalo mě to i tady je to, že lidi, co se nakazej zombie virem na začátku filmu si vesele poskakujou po světě a přeměňujou se na mrtvoly čtvrt filmu, a ke konci je to kous - raz - dva - a je o zombíka víc. To mi trochu kazí celkovej dojem. ()

TonoM

Další skvělé zpracování filmu od jihokorejců, kteří nepřestávají překvapovat. Sang ho Yeon opět výborně. ()

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix