Vlak do Pusanu

• Jižní Korea Boosanhaeng (více)

Rozvedený Seok Woo (Yoo Gong) je workoholikem tělem i duší. Své malé dcery Soo-an (Soo-an Kim) si tak příliš neužije. Nyní má Soo-an narozeniny a za každou cenu si přeje navštívit maminku. Seok Woo souhlasí a společně se tak vydávají rychlovlakem ze Soulu do Busanu. Vlak je téměř připraven k odjezdu, jenže na poslední chvíli do něho naskočí nezdravě vypadající dívka. Stačí jedno kousnutí a následkem domino efektu během pár minut většina pasažérů zmutuje v krvežíznivé zombies. Pro ty zbývající právě začíná holý boj o přežití. (Psychor)

AmunRa

Klasická zombie epidemie v neobvyklém prostředí - ve vlaku. Zápletka je obvyklá - vypukla zombie epidemie, zombíci moderního typu (rychlí, hloupí, ale bleskurychle se proměňují) se rychle množí obzvlášť ve vlaku plném lidí, kde není kam utéct. Korejci pojali film ve velkém, takže davové scény jsou skutečně davové a scény ve vlaku i na nádražích jsou výborně zaranžované. Herci jsou výborně vybraní a nejde o žádné nováčky v branži, a i když jim jejich role předepisují schematické charaktery, ve vymezených mantinelech hrají dobře. Západní divák ocení výrazně odlišné vzhledy hrdinů, takže nemůže dojít k záměně. Zjevně je očekávaná velká návštěvnost, takže tvůrci omezili brutalitu a krvavost na prokousnuté krky a krví zapatlaná okna. Mrtvol je ovšem všude dost. Asijská produkce není známá nutností dobrých konců, takže hrdinů postupně ubývá a do konce nevíte, jestli vůbec někdo přežije. Scénář nenudí a když už začíná být ve vlaku těsno, udělají si hrdinové přestávku na nádraží. Ve výsledku kvalitní zombie horor, který nijak netěží z korejského původu a mohl pocházet z Hollywoodu. ()

Dixie_Cara odpad!

Zombící po Korejsku pro mně mají nějaký nepochopitelný upgrade, jenž způsobil, že člověk se prostě nebojí. Vlastně ani není čeho, nikdo se nikam nepozorovaně neplíží, nikdo nikoho nezaskočí... Všechno jde od první chvíle hrozně rychle a místo aby si Yeon pohrával s atmosférou a napínal, jak, kdy, kdo, vybalí na diváka vše podstatné v prvních minutách a od té doby se to víceméně opakuje. Nezaujalo mně ani typické dělení postav klaďas x zaporák a vrcholem nevkusu, byli zombíci neschopní otevřít dveře a zázračná síla tunelů, která je zcela paralyzuje. ()

Paulie2

Skvělá atmosféra, výborní a neokoukaní herci a dobrý děj. Trošku to připomína WWZ, ale toto je mnohem temnější film. "Zombie" lépe provedení a postavy celkem realistické, inteligentní a uvěřitelné (např. scéna voda a noviny). Lidé se nechovají filmově, ale spíš normálně, a to filmu přidává mnohem mrazivější působení (třeba myšlenky "jeden za všechny" vs "každý sám za sebe"). Až na pár chvil a trochu nelogických 10 závěrečných minut (které chápu, byly nutné k vytvoření úplně jiného dojmu z filmu) jsem si film, který předčil moje oćekávání, užil. Není to však žádné veledílo, o kterém si budu ještě týden vyprávět s ostatními. Slabší 4* si však zaslouží. ()

Mark1983

Jihokorejci umí točit filmy, a ani tentokrát mě vůbec nezklamali. A ještě víc mě potěšili, když zpracovali můj oblíbený žánr "horor", který se opravdu, co se týče zombíků, povedl na jedničku. A co dodat: Už ten začátek s tou laní, nebo co to bylo, mě přišpendlil do gauče. ()

Sidenius

kdo nemá rád apokalyptické filmy o zombie tak ho to asi nenandchne. Mě to moc bavilo protože tenhle žánr miluju. Také je to po dlouhé době moje zkušenost s korejským filmovým umem. Musím říci že když odmyslím jazyk (nebo v eng. ale v originál znění) je to napínavé. Občas delší scény s romantikou než bych si představoval. Ale dobře natočeno včetně efektů. 4 hvězdy díky tomu orientu :) ()

leonskennedy

Korejci se stim neserou a po úvodních 10-15 minut nudy nastavá svižná akce se zombíky kteří jsou tentokrá hodně rychlí a lidé se rychle po kousnutí mění na krvežíznivé bestie. ()

michalkop

Jihokorejské zombie béčko, nebo spíš možná céčko. Postavy opět nemyslí, a to ani nemusí být zombieky. Ti naproti tomu jsou schopní svými atletickými výkony zahanbit i Usaina Bolta. A ten konec jsem nežral. Snaha být originální za každou cenu. Pozor spojler! Nemůžu je identifikovat? Mám je zastřelit? Ano. Tak počkám, nechám je jít, zaslechnu písničku a máme tu dva přeživší a všichni vojáci k nim najednou běží do tunelu. To jsou po lobotomii? Jako vážně? ()

90125

Pocit nebezpečia, ktorý mal tento film vytvoriť ani trošku nefunguje. Takisto rozdelenie postáv na sebeckých egoistov a na tých ktorí pomôžu aj druhým je veľmi prkenné. Melodramatická premena necitlivého tatinka na zrazu obetavého a všetko chápajúceho je podľa mňa nepresvedčivá. Aj keď o to tu predsa vôbec nešlo. Vôbec, celá tá pandemická situácia, ktorá podľa všetkého vznikla za pár hodín je neuveriteľná a v časoch internetových, bleskom sa šíriacich správ nedáva žiadnu logiku. Asi najhoršie je, že tí zombíci boli skôr na srandu a žiadna želaná hrôza z nich nešla. Normálne sa pohybovali a zabíjali nadľudskou rýchlosťou, ale v prípade, že útočili na vybraných hrdinov filmu, boli pomalí, slabí a hlúpi. Žiadna atmosféra stiesnenosti, strachu, len akčný festival Computer-Generated Imagery, ktorá tiež za moc nestála, lebo ju bolo príliš vidieť. Rozmýšľam čo sa vlastne v tomto filme podarilo. Nie a nie ma niečo napadnúť. 29 % ()

nudlis

Ač se obvykle asijským filmům vyhýbám, tohle docela jde. Koukal jsem na to z nudy, ale částečně i ze zvědavosti co že je to za "pecku, když to tu má takový hodnocení a jde o zombíky :-)) Sice je to místy hodně rozvláčné. Rejža asi chce, aby měl divák, při minutovém statickém záběru obličeje hlavního hrdiny, dost času přemejšlet na co asi myslí nebo jaký má morální dilema. A takovejch záběrů je tam, na můj vkus, až moc. Ještě že se dá film "přetočit" o kousek dál. Nakonec - není to nic, k čemu bych se vracel, ale není to žádná hrůza. Na druhej "díl" se klidně podívám taky. A někteří zombíci jsou zatraceně rychlí :-))) ()

Jansuper

No ty blaho tak to je pecka. To si zaslouží tak 90% nechápu proč to má jen 72 a není to ani v žebříčku nejlepších ani nejoblíbenějších, já vám říkám zabránější a napnutější sem snad u žádného jiného filmu takhle nebyl, to je snad jeden z nejlepších nejen hororu ale i filmu co sem kdy viděl, do teď mi padá čelist, není jediná věc co bych tomu filmu vytknul, no mě ta délka filmu tak rychle utekla no kde já s tou chválou eště můžu začít, ten příběh a děj je velmi nádhernej, postavy sou fakt velmi simpatický a fakt si jich plno do teď dobře pamatuji, zapletka filmu je fakt velmi zajímavá, ale taky když se na to koukáte v době kdy byl fakt eště dost covid a opatření tak tohle vás rozhodně uklidní tak jako mě co hrozného se za globální katastrofu může stát že nějakej covid byl vlastně nic. Prostě ta kamera jak krásně byla natočená ta akce to bylo něco senzačního, ta pěkná atmosféra a asi jen jedna lekačka, nedbá to prostě na jednoduché scary momenty a jednoduché lekačky, nechá vás to prostě hezky plynout napínavě tím dějem a máte strach o naše hlavní hrdiny neustálý. Líbí se mi i ten děj který je jak na houpačce jednou se daří jednou ne, jednou to vypadá nadějně pak zase ne a stačí jedna malá chyba a nepozornost a hned se vše posere, takové zvraty kdy nevíte jak to bude dál no prostě jeden z nejdokonalejších filmů co sem kdy viděl fakt klobouk dolů před režisérem scénaristou štábem i Korejcum, je vidět že filmy umí točit výborně, je to asi rok a půl co sem to viděl ale fakt filmový zážitek z tohoto filmu ve mě přetrvává. Nechápu lidi který tento film kritizují ty ať se jdou zahrabat do země ()

mlock

Velmi slabá atmosféra, nekonzistentní pravidla: po kousnutí se z člověka stal zombík nezvykle expresní rychlostí několika sekund, pokud však šlo o některou z hl. postav, trvalo to několik minut - podle potřeby, aby stihl vše zařídit. Logika pokulhává, přírodní zákony a fungování techniky nereálné, no a zombíky tady ztvárnila parta přehrávajících ochotníků. ()

Thalin

Zombie filmy mě v poslední době spíš nebavily než bavily a přišlo mi, že jde o jednu hovadinu bez nápadu za druhou. Tady se ale nedá upřít alespoň originální zpracování. Nacpat zombie a takřka celý děj do vlaku je rozhodně zajímavý a funguje to líp než bych si myslela. Jen jsem si u korejských zombie počinů všimla jednoho. Neumí udělat sympatickou postavu, se kterou by člověk nějak soucítil nebo jí fandil. Přijdou mi jen jako žrádlo pro zombíky. ()

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix