Já, kocour

• Česko Devět životů (více)

Tom Brand (Kevin Spacey) je závratně úspěšný, neuvěřitelně bohatý a blbec. Snaze postavit nejvyšší mrakodrap na severní polokouli, je sebestředný miliardář připraven obětovat cokoliv. I lásku své rodiny. Chystaná stavba je skoro stejně monumentální jako jeho ego. Tomův pracovní život ho od jeho rodiny odcizil. Neváží si oddané manželky Lary (Jennifer Garner), zanedbává dospělého syna Davida a ignoruje žadonění o pozornost dcerky Rebeccy. Ta má k 11. narozeninám jediné přání: chce kočku. Tom se náhodou ocitá ve zverimexu podivínského Felixe Perkinse (Christopher Walken). Svérázný majitel přesně ví, co Tom potřebuje: velkého kocoura jménem pan Fuzzypants. Po cestě na dceřinu párty má Tom fatální nehodu. Po probuzení zjišťuje, že zatímco jeho tělo leží v kómatu v nemocnici, jeho mysl se ocitá v těle kocoura. Tajemný pan Perkins mu dává jasné ultimátum: má týden na to, aby své rodině dokázal, že je miluje a záleží mu na nich. Jinak navždy zůstane chlupatým kocourem. A tak poprvé nemá Tom život ve svých rukou, ale v chlupatých packách a jeho osud doslova visí na drápkách. (Bioscop)

BOURQUE

Príbeh, ktorý veľmi dobre známe. Aktuálna verzia bez väčšej fantázii, ale o to dosť prekvapivou účasťou K. Spaceyho. Rola pre Ch. Walkena neprekvapila – šitá na jeho mieru. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Poirotek

Frank Underwood robí psie kusy... teda vlastne mačacie! Nieje to perfektné a ani kúzelné, ale raz sa to dá pozrieť. ()

massdonfel

Pro kočkomila jako jsem já nutnost se na film podívat. Jedná se o čistě odpočinkový film a předvídatelnou zápletkou a koncem. 5/10 ()

chaotic

Vše co potřebujete vědět je v traileru. Nemyslím tím jen příběh, ale stačí vám pár měsíců předem vidět trailer a po celou dobu filmu si budete říkat "ten film jsem už viděl/a". Mrzí mne, že film klopýtá na přepálených CGI s kočkou, kdy reálnou naučili jen kousek "hop do krabice" a taky, že Jennifer Garner nehraje. Nevím jestli hrát umí, nevzpomínám se z předešlých filmů, ale tady nehraje :( Na nedělní odpoledne gut, ale jinak je to velmi těžká ztráta času. Hvězdu za plakát. ()

Torgal

V zásade neškodný rodinný film, ktorý poteší všetkých mačičkárov. Scenár je na žánrové pomery ešte celkom normálny, ale jeho cieľom bolo pochopiteľne hlavne splniť kvóty na morálne poučenia. Spaceyho kocúr nemusel byť tak protivný, ale inak neviem za čo stŕhať body. Na druhej strane ani nevidím veľa dôvodov, za čo ich pripisovať, tak ostaneme pri neurážajúcej 6/10. ()

RajAthen

Vážně má aktuální prezident USA Frank tohle zapotřebí? Kevin Spacey prakticky nevyklouzl z role bezohledného politika a střihl si jednu moralitku pro celou rodinu. Ta se trochu těžko soudí. Vlastně není na jedno shlédnutí špatná, ale jednak od úplného začátku víme, jak to dopadne, řada fórků vychází naprázdno, všichni jsou patřičně klišovití a CGI je opravdu hodně vidět. I pokud máte rádi kočky, ještě jednou promyslete. Nebudete asi zklamáni, ale nějak jsem si z filmu nic neodnesl. ()

E lan

Schématická odpočinkovka s trochu přehranými triky a hereckými výkony. Nejsypatičtější je umírněná délka a Christopher Walken. ()

JohnZ87

Slušná rodinná komedie, která díky své přímočarosti a lehké klišovitosti ničím zvlášť nepřekvapí, na druhou stranu ale také dokáže občas vzbudit nějaké ty emoce. Role pro Christophera Walkena byla doslova šitá na míru a je velmi podobná té, kterou měl ve filmu Klik - život na dálkové ovládání. 65% ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Příjemný rodinný film se zábavnou kočkou? Houby! Neustále a nereálně uječená, digitálně zmrvená kočka v příběhovém patosu. Jediné plus za tu živou. ()

Zombiepod

Výborný Kevin Spacey a ešte lepší Christopher Walken v nadpriemernej, ale dosť podceňovanej rodinnej rozprávke. Je síce pravda, že ako rodinný film sa to nedá doslovne zaradiť, keďže vzhľadom na príbeh a jeho zasadenie to nebude pre každú generáciu divákov, stále je to však zábavná a sympatická komédia. Trochu ma sklamal dosť odbitý a neuspokojivý záver, no nemôžem povedať, že by som sa nebavil, bolo to vtipné, milé, miestami dokonca celkom napínavé. Nedeľná jednorázovka ako má byť. ()

Uesbe

Podarena variacia na,, moj rodic sa za trest prevtelil``, inak velmi cierna komedia......ked si vezmem kontext. Co bude najblizsie, TV JOJ, Spotlight na den deti? ()