Červená želva

• Francie La Tortue Rouge (více)

Příběh trosečníka na tropickém ostrově, obydleném želvami, kraby a ptáky, je zároveň univerzálním příběhem všech zásadních okamžiků v životě člověka. O sebepoznání, lásce, rodičovství i střídání generací vypráví oscarový režisér Michaël Dudok de Wit beze slov, jen s pomocí řemeslně dokonalé animace. (Aerofilms)

rigby

Poetický film. Možná se to nezdá, ale i beze slov chytne v prvních minutách a nepustí až do konce. Kouzelný příběh, který znázorňuje němými obrázky podobenství života a smrti. 3+ ()

kolly13

Beze slova, s atmosférou a důrazem na příběh. Líbilo se mi to moc, včetně načasování a tempa. A i mé děti vydržely se zájmem. ()

liebgott odpad!

zde bych použil verbaluv komentář k filmu tenká červená linie. protože u tohohle jsem vážně umíral nudou . prostě nejnudnější film který jsem kdy viděl a doted' z něho mám noční můry ()

miskapejka

Chtěla jsem s komentářem chvíli počkat, než se mi film řádně uloží. A po pravdě i několik týdnů po předpremiéře mam pokaždé mravence v břiše, vzpomenu-li si na něj. Díky absolutní absenci dialogu musíte zapojit více smyslů a více pozornosti a naprosto jednoduchá dějová linie zde potvrzuje známou větu "V jednoduchosti je krása.". Přidáním drobného symbolismu vytvořili dechberoucí scénář u kterého si popláče snad i Cruella, mít šanci ho vidět. Jediné, co mi vadí je však to, že hl. hrdina dostane za zabití želvy "odměnu". Tahle transformace želvy v ženu mohla být trošku jinak provedená. Ale jinak perfektní, perfektní, perfektní a myslím, že v prosinci zajdu znova. ()

looo

Čekal jsem emoce, dostal jsem prázdný a vcelku zbytečný film. Hezká animace, krabi jsou taky fajn, ale jinak je to pseudofantasy plné nelogičností (hlavně teda ta základní premisa o vzniku toho pouta mezi oběma hlavními "protagonisty"). Pokud to mělo být o koloběhu života, lásce, rodičovství, partnerství, atd. atd., tak prostě tvůrci šlápli vedle. ()

zbynek.poliv

Po velkých gradacích různých ocenění a slibných ohlasů jsem se na nějaký animák docela těšil. Jako velký příznivce studia Ghibli a celkově dobrých animáků (ne Ameriko, ty jsi až na chvostu v produkci kvalitních animáků) jsem začal koukat v naději na něco, abych tak řekl "oduševnělého". Nový začátek "Robinsona" s nesnázemi na bohem zapomenutém ostrově, želvě, která ho nechce z neznámého důvodu pustit pryč a zoufalství hrdiny. To mě opravdu bavilo, jeho příběh a jeho strasti. To je z mého pohledu bohužel asi jediný silnější moment vyprávění. "SPOILER ALERT" Ani přeměna želvy v ženu a následné lásce s jediným a hlavním hrdinou, jejich dítě nebo zničující tsunami, ve mě nevyvolaly ani na vteřinu pocit, že chci vidět, jak to bude dát. Vyprávění o koloběhu života mi přišlo prázdné, až nastavené a popravdě i animace mi přišla nudná. Jsem zvyklý na kvalitní stylizaci (Miyazaki,Šinkai...), kvalita provedení ale není úplně špatná, i když oči by nemusely být alespoň někdy jen černé tečky. Hudebně a zvukově ale celkem povedené. Scénářem slabé, animací trochu nudné. 4/10 ()

Hawk4

O koľko jednoduchšie a krajšie ako mnohé "veľké" animáky. Príbeh o hľadaní, láske, živote. Prirodzené ľudí priťahuje. Výborné prepojenie hudby :-) ()

mullerad

Nádherná graficky nesmierne podmanivá a upokojujúca animačka. Bez slov a rušivých podnetov sa človek môže kochať jednoduchou, a predsa úžasnou grafikou. Neviem plnohodnotne hodnotiť tento film, ale hlboko sa ukotvil v mojej mysli. Veľmi odporúčam. Podľa mňa ide o silný vnútorný zážitok s ktorým sa len ťažko dá podeliť, treba si ho prežiť. Palec hore!!! ()

Bogrant

Dramaticko-melancholická verzia Robinsona Crusoe bez slov, zahalená do zaujímavého a štýlového animovaného odevu, ktorý hýri všemožnými farbami a nápadmi a ktorý sa nesie na vlnách veľmi podmanivej hudby. Má to svoju myšlienku, vnútornú hĺbku a v dnešnom návale bláznivých disneyoviek to poteší predovšetkým svojou inakosťou, ľahkosťou a pôvabom. ()

KT_2011

Dílko zajímavé svou pozvolností, neuspěchaností a malým množstvím nápadu, které zmíněnému vyhovují. Výtvarný styl je očividně levný, stylově strohý, známe ho z comicsů a magičnost některých pasáží filmu nijak nepodtrhuje. Celkově příjemné dílko, které ale vysloveně neohromí. ()

LEFTFLANK

Voči francúzom na filmovom poli mám veľmi silnú averziu a toto nedopadlo o nič lepšie. Uznávam, nie je to hlúposť, a aký-taký art z toho vyžaruje ale nepáči sa mi presne tá podivná kombinácia, kde a) dielo sa snaží byť do určitej miery realistické - podkopáva tomu nohy rozprávkovitosť animu a za b) snaží sa to byť rozprávkovitý anime a tam tomu zase podkopáva nohy snaha o realistickosť. Tento mix mi proste nesedí ale má to krásne neprerušovaný zaujímavý príbeh plný symbolov a alegórií ale v určitom pohľade na mňa pôsobí ako chladný festivalový kalkul bez duše. Mal som väčšie očakávania ()

cyndaquil

Ešteže na ten film spravili dabing, bol naozaj veľmi dôležitý :D  nepovažujem to za najvydarenejší projekt ale som rád, že mám s ním tú skúsenosť a môžem si povedať, že som ho videl :D je to zaujímavé, rozhodne si to viackrát dobrovoľne nepustím ale to nevadí. Uzavrel by som to tým, že je to proste zaujímavé :D ()

Erosenin

Toto má obrovskou hloubku! Krásná definice života! Doplněno skvělou a jemnou hudbou, která tomu všemu dodává speciální kouzlo. ()

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes