Krev z hrobky mumie

• Velká Británie Blood from the Mummy's Tomb (více)

Tým archeologů objeví hrobku královny Tery. Jeden z nich ale ukradne z královniny ruky prste a přivolá tím kletbu na svoji dceru. (Netflix)

Scaevola

Po dlouhé době zase jeden pořádný snímek od Hammer Studia... O strašení nemůže být z dnešního pohledu řeč, ale (samozřejmě braková) atmosféra je nastíněna povedeně, levné interiéry i minimalistické herecké výkony působí přesně tím správným dojmem a v každém druhém záběru se objevují lascivně se dmoucí ňadra - erotického napětí je rozhodně více než jakéhokoli jiného. Co se týče příběhu, absurdně chybí motivace otcova (proč že si pod domem postavil repliku egyptské hrobky, a ještě tam uložil nemrtvou a zcela očividně nebezpečnou čarodějku?) a koneckonců i kohokoli dalšího, ale děj má zpočátku lepší spád než u podobného zpracování původní Stokerovy novely. Pro mne tedy jednoznačný návrat do starých časů, ale znovu snímek vidět nemusím. ()

patho666

U tejto hammerovky zamrzí nezvyčajne slabá atmosféra a dosť nudný dej, samozrejme Valerie Leon to čiastočne zachraňuje. ()

madcap

Tenhle film se mi dlouho vyhýbal, i když jsem o něm věděl, ale po nedávném opětovném zhlédnutí Probuzení (1980) (natočeného podle stejné předlohy) mi ho Netflix nabídl ve feedu, tak jsem si to konečně pustil. A musím říct, že to vlastně není vůbec špatné! Se zdejším hodnocením 54% nesouhlasím, dal bych klidně 70. Rovnou tedy přiznávám, že já mám pro tyhle oldies low-budget kousky docela velkou slabost. No a protože mám slabost, tak v pohodě dokážu odfiltrovat a odpustit i třeba nějaké ty logické lapsy ve scénáři a další chyby (a že by jich tady člověk nenašel málo, kdyby chtěl opravdu rýpat), ze kterých jiní otáčejí oči v sloup ...viz mnoho předchozích recenzí. Pro mě tady nade vším vítězí styl, atmosféra a v tomto konkrétním případě...ano, samozřejmě, to se nedá vynechat... krásná Valerie Leon. Ta holka je prostě tak hezká, že vás asi ani na vteřinu nenapadne (pokud jste tedy chlap) jí vyčítat, že rozhodně nekope hereckou první ligu. Pro mě její poněkud ochotnické herectví vlastně do celku docela dobře zapadá, umocňuje totiž ten guilty pleasure brakový feeling, což já vnímám jako plus, ale opakuji, že chápu, že to takhle nemusí mít každý. Zdálo se mi, že jim i docela solidně funguje vzájemná chemie s tím jejím fešákem Todem. Za zmínku také určitě stojí různé kinky vtípky a detaily - např. ujetí zřízenci v blázinci nebo Gunther 😅. Pro mě prostě velká guilty pleasure jízda, navíc potěšil i otevřený konec, který trochu napravuje dojem z ne zas až tolik povedené finální "bitky". Na začátku zmíněné The Awakening z roku 1980 stojí sice filmařsky určitě výš, než tento počin od Hammeru, ale bohužel sklouzává do nudy ... To se tady rozhodně neděje a tak jsem si "Blood" jako divák celkově prostě užil víc. Protože nemůžu dát 3,5 hvězdy, tak to zaokrouhlím na 4 – za krásnou Valerii ... a rozhodně plánuji opakované zhlédnutí. ()