Čtyři marky (S01E02) (epizoda)

Four Marks

• Polsko

Cztery marki

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

USA / Polsko, 2019, 1 h 1 min

Černí elfové vypadají opravdu podivně, né že bych byl rasista, chápu, že chtějí byl rasově neutrální a pokouší se to ukecat tím, že elfové jsou prastará rasa co může být všelijaká, ale co od toho mám čekat? Duhovou plejádu kožních barev od modré po červenou? .... No to je jedno, Marigold má super hlas a herecký výkon je podařený, ale nečekal jsem, že bude vypadat takto. Yennefer je známá, že má mladickou vizáž, ale umí se i mračit, což zatím moc nepoznám, protože je v té době, kdy byla zasažena klatbou. Ciri to je jasně super tvář i když v prvním díle vypadala velmi dospěle, ale teď už vypadala na předpubertální věk. Leč čert rozhodně nedostal tolik prostoru jaký měl dostat, sice "džouk" "Did your mother fuck a snowman?" byl dobrý, ale nedostatečný. Hold jedna hodnina na epizodu nestačí evidentně. ... HODNOCENÍ: 75% (4*)(22.12.2019)

"Stará Narádková vám může lektvar prodat, aby si vaše stará mohla zařídit potraaat!" "Jdi do prdele, barde!" .... Jakožto adaptace mé nejoblíbenější povídky Konec světa působí tato epizoda celkem odflákle - primární přesahová idea o negativním dopadu rasismu je samozřejmě zachována, ale takové aspekty jako čertík Torque a jeho laškovné házení ocelových kuliček a celkově komediální nadhled mi zde chyběly - ovšem co se týká představení osudové lásky Yennefer (z níž je Quasimodo?!) a vořežpruta Marigolda (který je přesně ten charismaticky vyhlížející a ironicky ukecaný muzikant, kterého jsem si představoval při čtení knih) nemám žádné jalové upomínky a jsem opět nadšen... "Víš něco, Geralte z Rivie? Táhne z tebe smrt, osud, hrdinství, a zlomené srdce. Cítím to." "Ne, to je jen cibule."(21.12.2019)

Okej, pilot jsem kritizoval, ale tohle mi sedlo. Yennefer mě baví, jsem zvědav, jak její příběh bude pokračovat. Geraltova povídka byla stejně anticlimax, jako v knize, ale dohromady jsem spoko. Krásné a neokoukané exteriéry, supr song v hospodě, a i ten ďábel vypadal sympaticky. But let's address the elephant in the room. Henry Cavill vypadá skvěle, ale FAKT není dobrý herec. Jeho osudové, výhružné nebo zlověstné proslovy mu těžce nežeru.(25.12.2019)

• Colby Sawyer

Tak tohle je průšvih, tak nějak všechno špatně. Teda Marigold ne, ten je výborný, ale jinak hrůza. Linka Ciri je něco neuvěřitelně otravného a nudného, proto je tohle v knihách vynechané. Sapkowski to uměl napsat zábavně, paní scénáristka ne, u ní si dovolím zpochybnit, že knihy vůbec četla, stěží má snad přečtenou wikinu. Linka Yennefer je něco, co v knihách není příliš vysvětleno, jelikož tam je jen jednou z mnoha vedlejších postav. Celé dění v Aretuze je takové přitažené a vcelku pofidérní, neříkám nezábavné, ale je to celé na ten svět podivně naroubované. Ten Istredd no, to je vcelku vycucané z prstu. Jo a Fringilla nejen, že ten její casting naprosto ničí její nejdůležitější motiv, jeji přítomnost v Aretuze úplne plive na logiku světa, ale to nečtenáři samozřejmě nevědí. Geraltova linka je ohavně osekaná povídka Konec světa, která je jednou z mých nejoblíbenějších. To co z ní tady vycucli je prostě směšné, po tomhle fiasku ať netvrdí, že adaptují knihy. Tohle prosím opravdu ne.(24.12.2019)

Na hodinu až moc děje a celá linie s Yennefer mě moc nebrala. Naopak od zpěváčka jsem moc nečekal a jeho hlášky a písničky jsou zatím moc fajn. No a kozlíkova hláška "tvoje máma tě měla se sněhulákem?", super. A vlastně i myšlenky o národech, hrdosti a výběru menšího zla nebo pocitů křivdy, skvěle navazují na hlavní linii knih. Tenhle seriál může být něčím hodně velikým. A to nejen pro skalní fanoušky předlohy (i her).(27.12.2019)

• - Jedná se o adaptaci povídky „Konec světa“. (Geralt z Rivie)

• - V knižní předloze dostane loutnu Marigold (Joey Batey) od Toruviel (Natasha Culzac) a nikoliv od Filavandrela (Tom Canton). (Geralt z Rivie)

• - Marigold (Joey Batey) se narodil v roce 1222 a na začátku příběhu je mu 18 let. První série končí, když je mu 41 let. (Geralt z Rivie)