Reklama

Reklama

Šikanovaná a odstrkovaná Yennefer náhodou objeví způsob, jak utéct. Geraltovo pátrání po takzvaném ďáblovi skončí pořádným malérem. Ciri najde bezpečí mezi svými. (Netflix)

Recenze (113)

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tady si zaláteřím, ale předesílám, že jde o rozpor mezi mou osobní představou podle knih a představou netflixu. Povídka s čertem je napsaná z části velmi vtipně, rozesmívala mě nahlas. Mrzí mě, že tato Sapkowskeho deviza zůstala opomenuta a obávám se, aby to tak nebylo dál. Navíc čert se mi nelíbil, amatérská maska až běda a ta hrůza, co hraje Yennefer? Tak na tu si budu muset zvyknout. Navíc ji dabuje Issová, ale taková ta vypleštěná, ukňouraná, čili pro mě peklo, ale jistě, můžu si to dát v originále. Marigold se mi taky příliš nepozdává, není sympatický, je fádní, dále postarší čaroděj je zde vyobrazen jako mladý frac, no a ten blackelf v závěru? Nejlépe mi z toho vychází Geralt, kterého bylo v této epizodě zoufale málo. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

There I go again, delivering exposition. Chvilku jsem se bál, jestli bude Joey Batey jako Marigold (resp. Jaskier) fungovat, ale mé obavy při první odlehčené (z Geraltovy strany nabručené) debatě zmizely. Je přesně takový jaký má být, skvělý protiklad a partner, postupem epizody šlo skvěle vidět jak se mezi nimi utváří skvělá chemie. Dostal jsem tady taky první dávku větších fantasy elementů a musím říct, že jsem ani nevěděl, jak mi něco takového strašně v filmové a seriálové tvorbě chybělo. Ve scéně, kdy se objevil pan s kopyty, jsem se cítil jako malé dítě, které našlo ztracenou milovanou hračku. Kterýžto pocit se při scéně v jeskyni ještě znásobil (výborná hudba!). Vedle počátku spanilých dobrodružství zaklínače a barda oproti první epizodě přibyla jedna dějová linie navíc, která nejen že uvedla na scénu Yennefer (Anya hraje její postupný přerod excelentně), ale taky další zásadní aspekty světa - magii a čaroděje. Poslední část nenásilně podané expozice (důležité hlavně pro diváky nepolíbené předlohou ani hrami) poskytlo pokračování linky s princeznou, kde ji vidíme na útěku a v interakci s dalšími obětmi války. Buduje to svět a buduje to i její charakter. 9/10 ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po zhlédnutí druhé epizody se definitivně potvrdilo, že první díl nebyl špatný náhodou, nýbrž že se jedná o nepříjemný nastolený trend a je čas se smířit s tím, že se seriál svojí kvalitou ani okrajově neotře o luxusní knihu či hru. Každopádně na své si přijdou hlavně milovníci kuriozit, protože třeba takový negerský elf, to jsem viděl v životě úplně poprvé. Jinak bezesporu ultra nudná epizoda. Lapálie s čertíkem z konopí byly snad nejslabší povídkou z první knihy. Tady to tvůrci navíc osekali, takže to dobrodružství vlastně ani nedávalo moc smysl. Naštěstí si pomaličku a polehoučku začínám zvykat na Cavilla, takže už tolik netrpím. Obecně mám obrovský problém s obsazením rolí, až na zářné výjimky (skvěle zpívající Marigold) jsou všichni úděsní a tak nějak splývají a vůbec nevynikne jejich osobnost načrtnutá v knize či hře, což je kurevská škoda. Lepší jeden kousek. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá epizóda akoby vôbec nenadväzovala na pilot, ale košatému príbehu a svetu treba nechať trochu času na prepojenie všetkého so všetkým. Sledujeme tri dejové línie, kde je zatiaľ možno ten s Jenefer najvýživnejší a najzábavnejší. Dočkáme sa zopár wtf scén, nie som si istý niektorými maskami, ale v globále ma tento svet chytil. No a záverečný song je skvelý. Aj v angličtine, aj v češtine. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O poznání slabší a zbytečně překombinovaný druhý díl, který je možná pro znalce předlohy modla, ale pro neznalce docela patálie. Akce minimum, atmosféry sice dost, ale možná až příliš obsáhlý a hluboký svět bez jakýchkoliv berllček a pomocné ruky pro neznalce celého příběhu. Divák se tak ocitá v nezáviděnihodné situaci, kdy občas neví která bije a trochu zoufale tak vyhlíží rozřešení v dalších epizodách. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (4)

  • Marigold (Joey Batey) se narodil v roce 1222 a na začátku příběhu je mu 18 let. První série končí, když je mu 41 let. (Geralt z Rivie)

Reklama

Reklama