Reklama

Reklama

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)


Voleth Meir (S02E07)

(epizoda)
  • Polsko Voleth Meir

Obsahy(1)

Geralt požádá o pomoc prostého barda a Yennefer pochopí, jak je Ciri jedinečná. V předvečer návštěvy císaře Emhyra v Cintře začíná atmosféra houstnout. (Netflix)

Recenze (27)

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Yenn berie Ciri otvoriť bránu aby znova nadobudla svoje schopnosti. Geralt sa stretáva s Marigoldom a trpaslíkmi a vydávajú sa ich hľadať. Elfovia vzdorujú Nilfgardu. Tesaia podlieha citom a je nerozvážna. Redania špehuje všetko z diaľky. Prevedenie: Autori seriálu sa rozhodli hrať na ""Game of Thrones" ale moc im to teda nejde. Hlavná dejová linka je fajn ale tie politické hry ma už unavujú do deja vstupuje množstvo nových postáv, ktoré si ako divák neviem zaradiť a je to pre mňa mätúce. nerozumiem ani pohnútkam všetkých kráľovstiev získať Ciri a už vôbec nerozumiem prečo sa na ňu Geralt nevybodne. 35% ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Děvkař, chlípník, lamač srdcí a bard Marigold zachraňuje celou show seč mu síly stačí – to samý platí i o Henrym Cavillovi, který musel dokonce jednou seřvat producenty za to, že nerespektují knižní látku. A právě při sledování toho, co tu tvůrci předváděj za ultimátní shitfest, mě jímá takový zoufalství, že by mi ani nevadilo, kdyby Netflix všechny budoucí plány s touhle amatérskou parodií smetl ze stolu.... a velmi mě to mrzí. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sedmá epizoda byla zčásti vtipná (aniž by to tvůrci zamýšleli) a zčásti až nevkusně nelogická. Zajímalo by mě, jak se politicky korektně nazývá černý elf. Afroelf? Asi ne, protože Afriku snad tvůrci do seriálu neimplementovali. Alespoň v to doufám, i když... To musí být fakt peklo, když je někdo jiného druhu a i v rámci svého druhu je rasovou menšinou. To už je menšinou na druhou. Věřím, že Netflix nepromarní tuto jedinečnou šanci k vytvoření postavy černého gay elfa. Tři mouchy jednou ranou! K ději toho mnoho napsat nemohu, to už velmi fundovaně zvládla psychoJoa. Parta trpaslíků mi dala zavzpomínat na nejlepší časy ostravsko- karvinského uhelného revíru. ()

Colby Sawyer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Geralt s Marigoldem tahají seriál nahoru, ale bohužel mají v celém tom patosu tak malou roli, že to v podstatě nemá efekt. Tahle epizoda se nese ve znamení teleportování a zjevování se přesně v perfektní chvíli. Nevím, jestli tvůrci tu mapu fakt ani neviděli, nebo jsou prostě neschopní napsat přesuny postav tak, aby to v rámci světa mohlo dávat smysl. Jasně asi dvakrát se slovo teleport použije, ale většinou mají všichni jen turbo v zadku zřejmě. Člověk, který píše příběh, kde se postavy v určitých časových horizontech přesouvají, musí, nebo by aspoň měl mít jakousi mapu, aby byla představa o tom cestování reálná, protože překonávání stovek kilometrů v horiznotu pár minut působí směšně v jakémkoliv příběhu i žánru. Místy je fakt tragická režie, kdy pukne hradba a z toho je rovnou střih na vojáky, kteří už jsou kilometr od hradeb, ale pro Ciri s Yen to byly tak tři vteřiny. Příběh kolem Fringilly a elfů je z ranku mr. obvious akorát se ty věci dějou dost debilně, paralýza důstojníků nedává smysl a i když to hodně přitáhneme za vlasy, tak ono načasování je až příliš přesné, takže to celé působí hloupě. Stejně hloupě asi jako vražda prvního elfského mimina po desítkách let, které je sice posvátné, ale ne tak moc, aby ho třeba někdo nějak rozumně hlídal. Dění v Aretuze je jen taky takový filler, kde jsou všichni extrémně dramatičtí, ale reálně se tam nic kloudného neděje. Rád bych připomenul, že Aretuza je čistě dívčí střední škola pro čarodějky, přítomnost všech těch čarodějů a vedení Bratrstva obecně nedává smysl, ale to je jen takový fun fact. Geralt se teleportuje do Oxenfurtu, kde hned najde Marigolda, se kterým hned za městem najdou Yarpena, se kterým hned během dvaceti minut překonají půl kontinentu a objeví se v Cintře u Ciri s Yen v perfektní chvíli, u Yen s Ciri, které štvali koně stejných dvacet minut a přitom překonali asi tak setinovou vzdálenost. Finále s Voleth Meir je tak brakové, jak jen může být a to, jak tuhle smyšlenou postavu používají, je vskutku tristní, protože vlastně může za všechno, co se v téhle sérii děje, aneb jsme moc mizerní scénáristi, abychom vymysleli smysluplnou návaznost dějových linek, takže sem vždycky, když se nám to bude hodit, šoupneme OP postavu, která děj posune, kam chceme. Seriálová Yen s tou knižní měla pramálo společného už od začátku, takže pokus zabít Ciri je jen pomyslný hřebíček do rakve knižní postavy, jestli se v další sérii tvůrci budou snažit mezi nimi vytvořit ono mateřské pouto, tak to bude nanejvýš stupidní. V tomhle díle byla taky Lydia, která není knižní Lydiou a proto mimo jiné mluvila, ale zřejmě dostane aspoň knižní vzhled... Samozřejmě tím, co možná nejdebilnějším způsobem. Její zkoumání krve totiž spočívá v tom, že si ji kydne na ruce a pak jí začne očmuchávat, no nejsou s Riencem dvojka k pohledání... ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pěkný propletenec, kdy na malém časovém prostoru divák navštíví řadu míst a sleduje spousty postav. Intriky pokračují, elfové se ukážou jako problém (já téhle rase nikdy nevěřil) a ze špióna se může vyklubat zrádce. Nejlepší je pak výživný masakr vojáků, kdy létají hlavy a krev stříká až na kameru. Jak já jsem rád, že znám jen komiksy, a tak tu nemůžu fňukat, jak seriál nerespektuje knižní předlohu. Je mi to jedno. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama