Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Geralt požádá o pomoc prostého barda a Yennefer pochopí, jak je Ciri jedinečná. V předvečer návštěvy císaře Emhyra v Cintře začíná atmosféra houstnout. (Netflix)

Recenze (31)

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Děvkař, chlípník, lamač srdcí a bard Marigold zachraňuje celou show seč mu síly stačí – to samý platí i o Henrym Cavillovi, který musel dokonce jednou seřvat producenty za to, že nerespektují knižní látku. A právě při sledování toho, co tu tvůrci předváděj za ultimátní shitfest, mě jímá takový zoufalství, že by mi ani nevadilo, kdyby Netflix všechny budoucí plány s touhle amatérskou parodií smetl ze stolu.... a velmi mě to mrzí. ()

Colby Sawyer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Geralt s Marigoldem tahají seriál nahoru, ale bohužel mají v celém tom patosu tak malou roli, že to v podstatě nemá efekt. Tahle epizoda se nese ve znamení teleportování a zjevování se přesně v perfektní chvíli. Nevím, jestli tvůrci tu mapu fakt ani neviděli, nebo jsou prostě neschopní napsat přesuny postav tak, aby to v rámci světa mohlo dávat smysl. Jasně asi dvakrát se slovo teleport použije, ale většinou mají všichni jen turbo v zadku zřejmě. Člověk, který píše příběh, kde se postavy v určitých časových horizontech přesouvají, musí, nebo by aspoň měl mít jakousi mapu, aby byla představa o tom cestování reálná, protože překonávání stovek kilometrů v horiznotu pár minut působí směšně v jakémkoliv příběhu i žánru. Místy je fakt tragická režie, kdy pukne hradba a z toho je rovnou střih na vojáky, kteří už jsou kilometr od hradeb, ale pro Ciri s Yen to byly tak tři vteřiny. Příběh kolem Fringilly a elfů je z ranku mr. obvious akorát se ty věci dějou dost debilně, paralýza důstojníků nedává smysl a i když to hodně přitáhneme za vlasy, tak ono načasování je až příliš přesné, takže to celé působí hloupě. Stejně hloupě asi jako vražda prvního elfského mimina po desítkách let, které je sice posvátné, ale ne tak moc, aby ho třeba někdo nějak rozumně hlídal. Dění v Aretuze je jen taky takový filler, kde jsou všichni extrémně dramatičtí, ale reálně se tam nic kloudného neděje. Rád bych připomenul, že Aretuza je čistě dívčí střední škola pro čarodějky, přítomnost všech těch čarodějů a vedení Bratrstva obecně nedává smysl, ale to je jen takový fun fact. Geralt se teleportuje do Oxenfurtu, kde hned najde Marigolda, se kterým hned za městem najdou Yarpena, se kterým hned během dvaceti minut překonají půl kontinentu a objeví se v Cintře u Ciri s Yen v perfektní chvíli, u Yen s Ciri, které štvali koně stejných dvacet minut a přitom překonali asi tak setinovou vzdálenost. Finále s Voleth Meir je tak brakové, jak jen může být a to, jak tuhle smyšlenou postavu používají, je vskutku tristní, protože vlastně může za všechno, co se v téhle sérii děje, aneb jsme moc mizerní scénáristi, abychom vymysleli smysluplnou návaznost dějových linek, takže sem vždycky, když se nám to bude hodit, šoupneme OP postavu, která děj posune, kam chceme. Seriálová Yen s tou knižní měla pramálo společného už od začátku, takže pokus zabít Ciri je jen pomyslný hřebíček do rakve knižní postavy, jestli se v další sérii tvůrci budou snažit mezi nimi vytvořit ono mateřské pouto, tak to bude nanejvýš stupidní. V tomhle díle byla taky Lydia, která není knižní Lydiou a proto mimo jiné mluvila, ale zřejmě dostane aspoň knižní vzhled... Samozřejmě tím, co možná nejdebilnějším způsobem. Její zkoumání krve totiž spočívá v tom, že si ji kydne na ruce a pak jí začne očmuchávat, no nejsou s Riencem dvojka k pohledání... ()

Reklama

Milano33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Marigold si veselo pospevuje a vedie úsmevné konverzáciu s myšami. Avšak cesty nášho zaklínača a barda sa opäť skrížia, keďže Geralt vyslobodí Marigolda z väzby, načo nasledovalo vrele objatie a uspokojivé udobrenie. Nezhody z minulosti boli hodené za hlavu a plne sa sústredia na ich spoločnú misiu. Po ceste narazia na trpaslíkov, medzi ktorými bol aj dobre nahláškovaný Yarpen. Yennefer hnaná svojou vnútornou potrebou získať späť mágiu, ktorá jej bola odoprená, pokračuje v manipulácii Ciri. Yen sa síce nakoniec spamätá, ale to už bolo neskoro a stráca Geraltovu aj Cirillinu dôveru. Taktiež dôjde k vyslobodeniu démonickej pramatky Voleth Meir, ktorá posadne Ciri. Tu žiaľ nastáva zreteľný odklon od knižnej predlohy. Tissaia zradí dôveru Triss, keď vyzradí jej tajomstvo o Cirinom pôvode. ()

molcan2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pre niektorých ľudí to nemusí byť najlepšia séria na svete, ale na úrovni, ktorú chceli v tejto sérii, nemôžem poprieť, že som si to užíval od začiatku do konca. Po úteku Yennifer a Ciri je ich spoločná cesta úžasná, naučiť Ciri nejaké menšie kúzla a potom spôsobiť oveľa viac škody ako úžitku ma vedie k presvedčeniu, že to bude dobrý koniec série! Geraltov otravný malý brat Jaskier, ktorý sa dostal z väzenia, bola jednoducho skvelá scéna, pesnička na to, ako ľahko odpraví strážcu, bola skvelá na pohľad. Určite boli ozdobou prvej série a byť opäť spolu, to bude skvelé vidieť. Celkovo sa mi páči, že koniec seriálu by mohol ísť perfektne z hľadiska netflixového seriálu, ale z hľadiska kníh to bude úplne iné. ()

psychoJoa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak co teda ta šamanka chce? Aby ji zachránil? Nebo aby vynadal Yennefer? A nebo aby si teda začal všímat, co Ciri chybí? A od kdy Neneke taky umí portály? Jo aha… tady očividně na koni jezdí jen Geralt. A teda holky, když už portály došly a o chudáky koně se nemá kdo starat, když jsou všichni kolem mrtvý. Jinak hurá, mutagenní lektvar k něčemu byl, lol… Jinak, je super, že Ciri na ty chudáky koně tak myslí, že je taky přenese na druhou stranu… a co už, já jsem z toho tak frustrovaná, že si tady to srdíčko dovyliju. Chtěla bych znát ten rulíkový recept, který z ničehonic zabere ve stejnou chvíli - fakt boží! A další autentická reakce: jeee další díra! Juchů! A téhle už si i všimli! A očividně je tahle zemička fakt maličká, když všichni stihnou dorazit včas, aby se Yen dál neztrapňovala s klackem. A ejhle, zase pojednou zpátky, že je to furt baví. Babice se nám konečně taky jen nechechtá, ale dokonce hoří. Je však hustý, že do téhle doby na světě nebylo dost utrpení a bolesti, ze které by mohla čerpat. Očividně to první zaklínači a tvůrci zapomněli trošku domyslet. Jo a jak to tu furt někdo přirovnává ke GoT, ehm… tak to asi těžko. GoTko bylo totiž hell promyšlený, tady je to jen na oko jakože hrozně složitý, ale když fakt posloucháte, co říkaj… tak vlastně řeší děsně povrchní věci, které jsou o ničem. Kdyby to bylo GoT, už máme tak pátou generaci hlavních hrdinů, protože by se všichni pletichama zničili. Tohle má tedy s GoT společné to, co má tenhle zaklínač se zaklínačem z knih a her. Jak poetické, že. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama