Man's Favorite Sport?

Komedie / Romantický

USA, 1964, 120 min

• Martin741

Film, v ktorom Rok Hadson napodobnuje Garyho Krenta /ci Keryho Grenta, furt nevim, jaxa volal/ a Paula Prentiss zase napodobnuje Katarinu Hepburnovu. Obaja odmietli - aj Gary Krent aj Katarina. No a vznikla potom tato podpriemerna komedia. Rok Hadson mi je odporny, tie dve zenske ma nijako nepresvedcili, Prentiss bola spatna, akurat Maria Perschy mala nieco do seba. Pribeh je umelina a nedava vacsi zmysel : 30 %(7.5.2016)

Paula Prentiss je baba, ktora by ma utiahla aj na spagete. Varenej. Za tu scenu v chatke, ked hraje v tom slusivom pyzamku s kratkymi nohavickami by som dal aj viac, nez 4 hviezdicky Trochu zrychlit nudnejsie pasaze. A - mala to byt trochu viac komedia a menej kasirovana fraska. Doba pokrocila, styl 40-tych rokov uz nie je to prave. Mam na mysli robit to tak ako v "My Fair Lady" - aj v evidentnych kartonovych kulisach sa hercom daju ich city uverit a prezit. Tuna sa stale pripomina, ze je to len "ako". Straca to potom v zavere ten spravny romanticky "smrnc".(11.11.2015)

I MAY SHOOT HIM OR MYSELF! I SUGGEST THE LATTER!! Film začíná naprosto pohádkově. Širokoúhlá kamera, San Francisko, cinkoty tramvají a hluk města. Rock Hudson jede ve svém bouráku do práce a nic mu nenaznačuje, že se nebude jednat o jakýkoli obyčejný den. Jenže to by za ním nesměla jet Abigail Page. Jeho život se otáčí o 180° a ta bláznivá holka je k nevydržení. To se ovšem začne s postupujícím příběhem otáčet také a divák jí nakonec fandí. Je tak podivně roztomilá. Co se týče filmu, tak ten bohužel po skvělém začátku ve městě hodně ztrácí po příjezdu k jezeru. Hloupý a otravný hudební podklad, vata a nudné finále. Jestli jsem se něčemu zasmál, tak rozhodně scéně, kde si to Rock sype na mopedu a nabourá do Ursuse americanuse nebo-li medvěda baribala. Fakt síla.(3.5.2016)

Hawks měl ve svých posledních filmech tendence vykrádat sama sebe, ale musí se mu uznat, že mu to šlo. Man's Favorite Sport? (nebo chcete-li Oblíbený sport, jak byl snímek nazván v překladu, když vyšel v zahraničí s českou podporou) je odpočinkový a lehce stravitelný. Skvělý výběr zúčastněných hereček (ačkoliv co do zjevu tak jasně vede blonďatá Maria Perschy před rusovlasou Charlene Holt a brunetkou Paulou Prentiss). Jen ty studiové scény (zvlášť v digitální kvalitě) už dnes působí trochu starodávně, ale to je problémem více straších snímků (např. Hrstka statečných). Můžeme tomu říkat patina. Celkově velmi slušných 70%... Kontrolní otázka: Všimli ste si toho gumového kladiva?(2.7.2014)

Jako film o rybaření je to překvapivě zábavné, jako konverzační komedie ale trochu bezobsažné a jako romantická velmi neromantické. Prodavač z obchodu s návnadami Roger Willoughby napsal rybářskou příručku, ačkoliv sám nikdy nerybařil. Pod vlivem svého šéfa a dvou zlomyslných mladých žen svolí k účasti v rybářské soutěži a... nastane legrace? Film chtěl původně spojit tři slavná jména, spjatá s Leopardí ženou, a na ni navázat. Není to remake, není to pokračování; mělo zřejmě jít o podobný vztah jako třeba mezi filmy Ryba jménem Wanda a Divoká stvoření. Stejní hlavní herci v nových rolích, podobných vztazích, ale jiném prostředí, tu a tam přímá citace původního filmu. První odmítla Katharine Hepburn, druhý Cary Grant a protože scénář byl ušit na míru jejich výrazovým prostředkům, Howardu Hawksovi nezbylo než obsadit herce, kteří jsou schopni a ochotni odpadlíky napodobit. Rock Hudson si opravdu osvojil Caryho mimiku, gesta, pasivní rezistenci vůči ženám, je mu i fyzicky podobný. Ale snad proto, že mu chybí osobitost (a řekl bych, že i sebevědomí), s přehledem ho válcuje dravá Paula Prentiss v "roli Katharine Hepburn". Oba dobře naplňují zadání, ale nejsou si navzájem rovnocennými partnery a to je první věc, která film oslabuje. Další svízel je v přetažené stopáži. Na to, jak řídký děj sledujeme a kolik rychlých slovních přestřelek musíme vstřebat, by filmu bohatě stačilo 80 minut. 60%(22.7.2010)