Co kdybyste na změnu absolutně všeho měli jen jeden den? Samantha Kingston (Zoey Deutch) má vše, super kamarády, úžasného přítele a zdánlivě dokonalou budoucnost. Najednou se ale vše změní. V důsledku jedné osudové noci mizí  budoucnost Sam v nedohlednu. Odsouzena prožívat stále dokola jeden a ten samý den, začne si klást otázky, jak perfektní její život ve skutečnosti byl. Kromě odkrývání pozadí tajemně přetrženého života musí zároveň odkrýt tajemství, která ukrývají její nejbližší. Cílem Sam se tak stává odhalit, jak je možné během jednoho dne změnit zdánlivě pevně nastavenou budoucnost. A to nejen tu vlastní, nýbrž i svého okolí. Předtím, než její čas nadobro vyprší. (XXXXXXXX)

Magika82

Austrálie, co by kontinent, má jen o málo více obyvatel než-li Česká republika nebo Řecko... A přesto mnohdy dokáže svými filmovými snímky hravě ujet o délku delší než největší zaoceánská výletní loď i továrně na "kasovní terna" Hollywoodu... Ač jsem jako můra z řad spisovatelů a autorů tušila, kde bude pravděpodobně zakopán onen pověstný pes, přesto mne snímek velmi mile překvapil. Mé spisovatelské kolegyni Lauren Oliver tímto na dálku v duchu blahopřeji... A pokud jde o scénáristy, jim děkuji za to, že z knižní předlohy nevycucli pouze základ, na němž by postavili cosi zcela jiného, ale snažili se co nejvíce knihy držet.... Zasloužených 80% a tedy krásné 4 hvězdy :o) ()

Kacitr

Od filmu jsem zase tolik neočekávala. Víme jak to mnohdy dopadá s pokusy o převedení knih na filmová plátna. Ale musím přiznat, že Before I Fall nezklamalo. Na sympatické herecké obsazení se koukalo dobře, soundtrack taky ušel a závěr ve mě vyvolal hned několik zvláštních pocitů. Poselství to má. Užívejme každého dne, nikdy nevíme, který může být ten poslední. Kurt Vile se skladbou Pretty Pimpin - naprostá pecka. ()

BlackHood

Skvělé. K zamyšlení. Film mě svou atmosférou zabavil a ani na vteřinu nenudil, i když se třeba nic nedělo. Je to Life is Strange mixnuté s 13 Reasons why. Samotná kamarádka hlavní hrdinky mi připomínala Chloe z Life is Strange a hlavní hrdinka Sam zase Max. Jen kdyby se Sam nezachovala poslední den tak nesmyslně, tak bych si to dal do oblíbených. Chudák Juliet si to bude do smrti vyčítat a stejně se zabije... ()

Silencia90

Já jsem to asi nepochopila. Nebo nevím. Mám ráda podobné filmy, ale tohle nějak nemělo konec? Nebo rozuzlení? Nebo něco jiného...? Tak nějak mi asi neodchází, co tím chtěli říci. Film mě bavil, ale nechápu ho. 2,5* ()

Extrakritik

Kvalitní snímek.Líbilo se mi originální chování hlavní hrdinky,která nepotřebovala nikomu dokazovat,že se opakuje den stále dokola.Konec mi přišel trošičku "uňaflej". 75% ()

Monisek

Četla jsem knížku, takže jsem se na tenhle film hrozně těšila a zároveň se toho docela bála. Knížka je totiž naprosto skvělá, je tam krásně vidět vývoj hlavní hrdinky, a to se prostě v 90 minutách shrnout nedá. Ale filmaři se s tím poprali celkem statečně a výsledek je víc než uspokojivý. ()

Chilly00

Film, který využívá motivu časové smyčky - hrdina se probouzí do stále stejného dne, což známe z mnoha jiných filmů. Snímek ohranou strukturu příliš neaktualizuje, ale na jeho hru divák stejně přistoupí, protože ví, že hlavním cílem je přijít na to, co má hlavní postava v koloběhu jednoho dne změnit, aby se ze smyčky dostala ven, čímž snadno buduje naši zvědavost. Jak bude ten ideální a zlomový den vypadat a co pro to musí hlavní hrdinka udělat? Jaká vnitřní proměna ji čeká? Atmosféra filmu je poněkud ponurá a rozhodně se nejedná o veselý film, spíš naopak. Klišé v podobě tvrzení, že bychom měli žít každý den, jako ten poslední aj. jsou nám dávkována ve velkém. Přesto se v rámci teenage filmů jedná o docela fajn snímek s kvalitním hereckým obsazením. ()

MickeyStuma

Co bychom udělali, kdybychom žili tentýž den znovu a znovu? Takováto situace se tentokrát týká teenagerky Sam Kingston. Dívky svým chováním hodná svému věku. Tedy dívky velice pokrytecké ke svému okolí. Až časová smyčka ji donutí přehodnotit daný stav věcí svého života. Osud je vskutku nevybíravý a daný. Pokud nemáme možnost něco nepatrně změnit. Otázkou však ale zůstává jakým směrem. Sam si tak projde velice těžkou životní zkouškou, jehož konec asi mnohé překvapí. I když to tak vypadá, nejedná se o jednoduchý film. Zásadní psychologická cesta osudem jednoho dne dávající člověku ohromnou lekci života je uceleným konceptem celého příběhu. “ Staňte se tím, čím jste! Vaše existence se tak stane jedinečnou a to tím, že vylepšujete svou existenci!” Být člověkem přijatým ostatními je takovým hlavním motivem příběhu. Týká se to volby vedoucí k tomu, že je člověk šťastný vlivem řízení svého instinktu a srdce, která je podmíněna soudem ostatních. Nelze nedoporučit knihu od Lauren Oliver, která jistojistě ohromí už jen svou myšlenkou. Takže, suma sumárum, jedná se o psychologickou sondu jednotlivce v jádru daných skutků, sebeřízení a moralitu v hodnocení sebe sama. Teď už jde jen o to, jestli si to i někdo z diváků vezme za srdce. ()

helloween93

Teenage variace na Groundhog Day, která je více filosofická než snímek s Billem Murrayem. Na Zoye se hezky dívá a scénáři bych vytknul snad jen závěr filmu, který byl ušitý horkou jehlou. 3* ()

emdvojka

Opakujúci sa deň je už otrepaný námet, ale vždy sa na túto tému dá nahrať film, ktorý zaujme. Before I Fall nie je vyslovene zlý film, ale je strašne naivný. Jeho hlavná filozofia je, že človek by sa mal k človeku správať milo a pekne, a že ak sa Vám v živote stávali, zlé veci treba veriť, že je to len etapa vo vašom živote. Stým súhlasim, ale vystavať na tom celovečerák, mi pripadalo prinajmenšom odvážne rozhodnutie, ktoré sa vtomto prípade veľmi nevydarilo. Určité časti filmu boli fajn, ale nad niektorými scénami som vážne, len krútil hlavou, aké sú absurdné a sprosté. ()

mirak2

Vobec som tomu neuveril. Ale vobec. Plytke postavy, priemerne herecky a to, ze Zoey Deutsch ma roztomilu tvaricku mi pride strasne malo. Som dost sklamany. Urcite sa z tohto dalo vytrieskat viac. ()

teuwik

Knížku jsem četla asi když mi bylo 12. Nenapadlo by mě, že to i zfilmují. Musím říct, že je to pěkně udělané a příběh mi přišel podobně poutavý jako v knížce ale vše má své. ()

XXXXXXXX odpad!

Hlubokomyslné asi jako věštění z čerstvého výtrusu, promyšlené asi jako devatenáctitisící devítistý devadesátý devátý díl Dallasu, originální jako elektronika made in China a pro koncového diváka stejně potřebné, jako rozhovor se svědkem Jedovovým (neplést se zavádějícím Jodou, jde o dva naprosto rozdílné termity)! Když si představím, že až do svého konce, uvidím večerně už jen tuhle sračku, myslím, že pomalu začínám chápat, jak že to definovat Peklo! ()

Sssiksseilor odpad!

Hnus, máme tu 'Groundhog Day' o 24 let později; nebo taky tomu můžem říkat 'Groundhog Day' pro náctileté. Výsledkem je totiž tato zcestná patlanice, která nejenže nedává žádný smysl z jakéhokoliv pohledu, ale ještě k tomu extrémně nebaví. Celá stopáž umořená ke všemu v podprůměrném až podělaném soundtracku, který jsem měl nutkání několikrát natvrdo ztlumit. Jenže pak bych už uši nikdy nezapnul a tuhle píčovinu nedokoukal, takže jsem se hrdinsky přemohl a poslechl si, co dnešní puberta láduje do uší za muziku a to samozřejmě opakovaně dokola. Hlavní postavy jsou zde všechny tak nesympatické krávy, že jsem jim fyzickou smrt přál hned po jejich letmém představení v úvodu této zacyklené břečky. Pro odvážné diváky, jenž to chtějí i přesto shlédnout, doporučuji neřešit žádnou z tamních dementních situací, páč ji vystřídá zaručeně něco dementnějšího o pár vteřin (maximálně minut) později. Lepší neřešit nic a přehlušit všech ~100 minut nějakou vámi oblíbenou muzikou. O nic nepřicházíte. ()

Danny723

Tenhle ten námět opakující se časové smyčky já prostě žeru. Povedlo se to v Na hromnice o den více, povedlo se to v Edge of Tomorrow, povedlo se to v Star Gate Window of Opportunity a povedlo se to i tady. Další film, na který se rád podívám znova. ()