Anihilace

• Velká Británie Annihilation (více)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (Cinemart)

dwarwen

po dlouhé době zase film, co se hrozně těžko hodnotí a nejraději bych to rozdělil na 2 části a každou hodnotil zvlášť. Film má několik úchvatných scén s pozoruhodnými nápady a myslím, že některé si budu dlouho pamatovat. I po té vizuální stránce to je hodně kreativní a pěkné na pohled a ani to není "moc přeplácané". Na druhou stranu, vždycky když jsem si uvědomil, že to měla být vědecká expedice, mi to dojem z příběhu silně kazilo. ()

Kodousek

Kladné body připisuji hlavně za nový nápad ohledně mimozemské anihilace Země. Všechno už tu bylo, vetřelci, predátoři, Den nezávislosti, Akta X bla bla. Ačkoli Portman nijak nemiluji, role vědkyně-vojandy jí seděla, zbytečně nehraje gestikulósně, ostatní herečky byly jsen takové křoví, Oscar Isaac je mi bohužel vrcholně nesympatický. ()

gatuso

Hezky depresivni a bizarni film s luxusne psychedelickou a neklidnou hudbou od Geoffa Barrowa. Ten co triphopoval s Portishead... ()

NeverEver

No ja jsem trosku (hodne) rozpacita. Jako napad asi cool, ale scenar a provedeni dost pod obraz. Portmanova nema vlastne co hrat... teda krome zhrzene manzelky, ktera porad nechape proc dal jeji manzel prednost vojenske misi pred vecery s ni na gauci.... Celkove dost slabe vystavene. O nekolik lekavych momentu sice nebylo nouze a urnavam, ze jsem se obcas i lekla. Zaver uplne na odstrel. Davam 3*** a to hlavne za kreativitu, ze konecne nekdo mel odvahu prijit s necim co se nepodoba ani vetrelci ani predatorovi! ()

Pythonator

Sci-fi lahůdka, která mohla být daleko lepší, kdyby se autor vykašlal na všechny ty snahy o uměleckou tvorbu. Mohlo to být za pět, nebýt těch unylých a zbytečných flashbacků. Mohlo to být za pět, kdyby to bylo víc jako Vetřelci a míň jako nějaká artová sračka. Mohlo to být za pět, kdyby si Natálka rozpustila vlasy a ukázala ko... Taky tam mohli ještě logicky vysvětlit, proč se to vagíní komando nemohlo vynořit u majáku ze strany od moře. Cesta by jim totiž netrvala mnoho dnů, ale pár minut. Film by pak byl samozřejmě o ničem. Stačilo však zmínit, že všechny lodě potápí zmutovaná sardinka nebo tak něco. Jo a Natálka neukázala ty ko... ty komediální schopnosti. ()

rime

Horrové, bečkové a nízkorozpočtové sci-fi. Představte si takové typické béčko z 80 let. Tak tohle je mnohem horší. ()

maitrea odpad!

Další film pod taktovkou marxistické ideologie. Lidstvu hrozí nebezbečí a protože A týmy typu Seals nebo jiných alternativních speciálů selhali, pošleme tam čtyři odbornice z Lidlu kteří tam samozřejmě lezou s kvéry, který jak je poznat drží poprvé v životě. Tak a teď se posadíme na zadek a počkáme jak to vyřeší.Je to táááák hloupý, bože a každý kdo to mu dal bod to má taky. Vaše životy už jsou tak zoufalé, že každé filmařské dno vítáte jako mesiáše, protože když už nic, tak to alespoň skřípe mezi zubama. ()

Krupe

Taková female high society družina se vydá tam, kde zklamali i mariňáci? Co by ne. Pohybují se sice se zbraní jako chlap na štoklích, ale budiž. Pěkné prostředí, téma není špatné, konec to ale zabil. ()

fricek12

Velmi zajímavé sci-fi, jehož hlavním poutačem je tajemno, které zde funguje na podobných principech jako ve 2001:Vesmírná odysea. Film pokládá pouze otázky, odpovědi si musíte najít sami a do toho vše umocňuje depresivní hudba. ()

KmanCZ

Ze všeho nejvíce mi tento film připadá jako mix filmů Interstellar a Příchozí, jenže nevím, jestli se mi to úplně líbilo a bavilo. Zmutované prostředí, ve kterém se děj je nádherné a zároveň děsivé a myslím si, že je tím nejlepším, co film nabízí. Naopak jako velký problém beru že film se snaží až moc být výše jmenovanými snímky, a to hlavně Příchozími, až to bolí. Pokut tento styl filmu máte rádi tak se vám i tento bude pravděpodobně bude líbit, ale nečekejte žádný zázrak. ()

Petro

Ve filmu jsem se moc nevyznal. Sci-Fi se zmutovaným vším a čímsi, co způbuje apatii, odevzdanost a snad i touhu nechat se zmutovat, tedy zarůst, přerůst a zmizet. Co mi víme. ()

Naby

Jako sci-fi fanda jsem hodne rozmyslel, jestli dat 3 nebo 4ry, ale nakonec jsem se rozhodnul pro 3,4*, takze 3*. Film je proste zbytecne moc dlouhy a ma dost hlucha mista. Je to ale obecne dost zvlastni kousek, kde se tluce mysteriozni scifi s akcnim filmem, takze je to takovy roborak. Jako obecne to neni spatne a urcite stoji za to mrknout alespon jednou, pokud mate tari scifi. ()

ghoston

Normálně todle! To bylo zajímavé, chvílemi mi to připomínalo americkou verzi Stalkera. Doporučuji. Přístupné do 40! ()

pvlkohout

Film si hraje na něco jako Věc ale moc mu to nejde... Nehorázné béčko o jednotce co se vydává na sebevražednou misi do silového pole mimozemského původu, které zmutuje vše co do něj vstoupí... Jako jeden díl seriálu faktor psí nebo krajních mezí by to možná šlo, ale udělat z toho celovečerní film? V USA si asi stejně jako Stalin říkají "Nas mnogo" a tak tam takových jednotek poslali hodně (protože to je přesně to co uděláte, když uvidíte svítící ufounské pole) a zatím se vrátil jen jeden člověk... po roce... Tak proč tam neposlat rovnou ženské že - a proto je tentokrát jednotka poslaná na sebevražednou misi čistě ženská... asi aby feministky nezáviděly... Takže estrogeny stříkají a holky se pak chtějí zabít až je jako deus ex machina zachrání prasomedvědopes nebo co... Strašná slátanina, nezachraňuje to ani Natalie Portman.... ()

Rastamania

Jakožto oldschoolovému hráči se mi míchá tento film s několika hrama a připadá mi, že předlohou není kniha kterou neznám, ale X her, které jsem hrál :) Jako film je to ..zajímavý. Originální (konečně!) Ale budu se na to muset podívat znovu a bez předsudků a vzpomínek na něco, co s tím nemají co dělat.. ()

ragtime

Jasné, dokonalý film to nie je, ale to, čo vo mne vyvolal a aké pocity zanechal si zaslúži viac ako 4 hviezdy. Takéto príbehy ma vždy fascinovali a na ďalší počin Alexa Garlanda sa nedá netešiť. ()

SkeeveTulp

Knihu jsem nečetl (zdravím FF), ale buď autor knihy, nebo autor scénáře se evidentně inspiroval Tarkovského Stalkerem. Akorát skupinku chlapů nahradil skupinkou žen. Děj udělal víc průhlednější, aby se nemusel tolik namáhat mozek, a bohužel obsadil i průměrné herečky (ne, Natalie Portman opravdu neumí hrát), takže postavy nejsou moc uvěřitelné. Relativně slušné CGI (Karel Zeman se v nebi směje) bohužel nestíhá vyvážit prázdnotu děje. Někdo to přirovnává k Arrival/Příchozí, ale ten by měl okamžitě dostat facku z obou stran. Kurňa, i přes poměrně průhledný scénář, se z toho dalo vytlouct mnohem, mnohem víc, proč muselo vzniknout tohle? Škoda času. ()

Accuphose

Tak kde začít. Definujme si dobré Sci-fi, můžeme ho založit na výborném vizuálu, můžeme ho založit na skvělém námětu, scénáři a pointě a vystačíme si pak i s malým rozpočtem a nebo při velkém rozpočtu musíme zkombinovat dobré obsazení, kvalitní scénář, pointu a nezapomenout na ty efekty. Poslední možnost je, že přijdeme s něčím naprosto novým, co nás všechny posadí na zadek a tam se odpustí opravdu hodně. Tady myšlenka zůstala na papíře. Něco se děje a nevíme co. Scénář máme tak zhruba, maká na něm víc lidí a pak se to nějak lepilo, na nic světoborného jsme nepřišli, tak budeme do posledního záběru lepit a imrovizovat. Dobře jako Sci-Fi to nefunguje a nic to ve mně nezanechalo. Chování lidí je o poznání horší, než chování světa kolem nich. Jednu hvězdičku dám víceméně proto, že mě to nesralo, ale za pár dní si na to už ani nevzpomenu. ()

Pokri

Rozpačito prijatý žánrový mix, ktorý ma vyložene uchvátil. V mojom prípade fungoval dokonale najmä v prvej polovici, keď visí vo vzduchu neistota a nezodpovedané otázky. Potom sa už ide iným smerom a moje nadšenie trochu opadá, čo však neznamená, že by to nebol vyložený nadpriemer. So záverom mám drobné problémy, posledná scéna je klišé ako vyšité, no celkovo to je 90 % a rád tomuto nedocenenému kúsku zvýšim rating. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt