Anihilace

• Velká Británie Annihilation (více)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (CinemArt)

HappyDeath

Nevim nevim nevim... Kdy jsem viděl něco tak psycho jako tohle. Tohle definitivne musí lidi delit na 2 tábory. Fandové a ti co to odsuzují, ti co to pochopili a co ne. No a taky že jo, hodnocení 2* a 4* jsou snad ve stejném počtu. Myšlenka ale opravdu silná, jen to chování toho Teamu, dá li se tak nazvat, bylo nelogické a zoufalé. To mě osobně tam vůbec nesedělo. Nedávalo smysl. ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY. Ach jo, dokonalá ukázka nevyužitýho potenciálu. Schopnost Záře mutovat navzájem cokoliv živýho si přímo řikalo o krvavý akční béčko, ve kterym dojde na potkáváni rostodivnejch tvorů a na boj s aspoň pár ujetejma monstrama, přičemž by snaha o určitej filozofickej přesah mohla zustat zachovaná. To by ale rozhodně nezvládla pětice ženskejch (!), který se samopalem v ruce fakt nejsou drsný jako Ripleyová a vařečka by jim slušela mnohem víc. Annihilation je hlavně ukecanou rádoby filozofickou scifárnou, která v první třetině spolehlivě znudí, v další třetině trochu navnadí s vírou "že se to konečně rozjede", aby se v extrémně uloudanym finále vytasila se "záporákem" (ono vlastně o záporáka uplně nešlo), kterej nejdřív vypadá jak psychedelickej anus a pozdějc se promění v cosi, co uteklo z natáčení nějakýho fetiš porna. Pár dobrejch nápadů a akčnějších scén moje znudění ani zdaleka nedokázalo zachránit, dvě silnější hvězdy. ()

Torgal

Námet filmu mi sadol – dosť sa podobal filmom Arrival, alebo Contact, ktoré hodnotím vysoko – ale jeho prevedenie už krívalo na obe nohy. Flashbacky Natalie Portman, ktoré mali prehĺbiť jej charakter mi prišli úplne zbytočné, postup vlády ohľadom „Žiary“ pri lepšom zamyslení vôbec nedáva zmysel a vlastne aj chovanie postáv, čo do nej vstúpili. Výtvarný návrh celkom slušný, bohužiaľ triky ako také sú ale riadne nedopečené. Miestami film ťahá nahor slušne atmosférická horrorová scéna, v závere v majáku sa to už ale preklopí len do podivnosti, ktorá chce svojou zmätenosťou vzbudiť dojem „tak chytrého sci-fi, že sa ani nedá pochopiť“. Béčkový záver len podčiarkuje, že všetko to intelektuálne tajomno bola v skutočnosti len bublina. 5+/10 ()

michald99

Já nevím, co si o tomhle filmu myslet. Alex Garland netvoří prázdné filmy a rád bych si myslel, že i ty scény, u kterých jsem se vysloveně nudil, mají nějaký význam a že nějak zapadají do tohohle kolotoče. Ale bylo jich moc. Z celého filmu mi utkvěly v paměti všehovšudy dva momenty, které plně chytily moji pozornost, a prokousat se doslova 80 minutami filmu, abych se k nim dostal, je prostě moc. Nemohlo tomu ani to, že snad nikdo, kromě Natalie Portman, mi nepřišel sympatický; soundtrack však skvělý. Snad někdy u druhé projekce. ||40%|| ()

misbos

Nečetl jsem všechny komentáře, jen zběžně pár... řekněte, hodně se tu mává tou "vyprázdněností"? Nebo to nikdo "slavnej" na začátku nenapsal, tak se to slovo tentokrát neopisuje? Jo jo, pokud ve svým slintu označíte jádro filmu za "odbočku" ... marná všechna snaha. ()

tomik99

Z traileru to vypadalo na nového a svěžího „Vetřelce“ v provedení dívčího týmu. Zápletka je poměrně tuctová, kdy se v určité oblasti vyskytují podivné jevy, rozšiřuje se zvláštní nákaza, a tak se do dané oblasti vyšle tým. Když už jsme uvnitř Záře, děj je o dost lepší, nicméně odpovědí, co to způsobuje, proč apod. se moc nedozvíme. Dynamika uvnitř týmu je taková nijaká, ani nevím, zda je to špatně napsaným scénářem, nebo jsou jednotlivé herečky tak nevýrazné. I taková Tessa Thompson nemá prakticky co hrát. Užijeme si dvě tři akční scény se zvířaty, to je vše. Finále na nás vyplivne pár překvapení, které sice nebyly vůbec špatné, ale i tak se nějak nemůžu zbavit pocitu, že ten film byl z větší části zbytečný a mnoho toho neosvětlil. ()

Perth

Naprostý skvost mezi posledními sci-fi snímky (vedle skvělého Arrival). Garland posouvá VanderMeerovu už tak skvělou knihu ještě o krok dále. Nezapomenutelný vizuál vám zaryje zónu X Southern Reach trilogie hluboko pod kůži. Nedovedu si představit co nás čeká za geniality v druhém (Authority) či třetím filmu (Acceptance) , pokud jej natočí protože už v Annihilation budete svědky fantaskní mutace biosféry. Pokud vás zajímá proč si návštěvnice nepamatují vstup a proč se k majáku nepřemístily transportérem nebo po moři, vřele doporučuju přečíst si knihu. ()

emdvojka

Filmový pohľad na mimozemský ekosystém meniaci život na našej planéte. Zaujímavý, ale málo nápaditý, málo akčný, s trochou napätia i sĺz, s trochou hororových prvkov a s mini snahou na nejaké herecké umenie. Ani Portmanová tomu veľa nedala a tak budete sledovať blockbuster, ktorý sa hemží trikmi, ale po dopozeraní ostane po Vás len prázdno, možno z malou opodstatnenou otázkou, muselo to zasa skončiť, tak ako vždy končia všetky tieto invazné príbehy?! ()

papaguy

Studený jak psí čumák. Něco mezi Stalkerem, Věcí a Invazí. Triky působí dost "algoritmicky". Ale některý divák možná ocení estetické podání některých anomálií. Filmu by prospělo razantně horrorovější a dusnější zpracování. S mírným odstupem si vyjevený mindfuck sedne a nakopne k přemýšlení. Ale to není vyloženě pochvala. Zajímavý komentář: Choze. ()

PetersCZ

Strašně nezajímavá a špatná prostřední část to tomuhle nakonec sympatickému filmu hrozně kazí. Poslední půlhodina a TA JEDNA scénka se zmutovaným medvědem (vy víte která) odkrývají plný potenciál Garlanda i jeho díla, ale většinu stopáže vlastně film irituje a nebaví, takže tak tak vysoko se tady jít nedá. Zajímavá je myšlenka velmi minimalisticky zpracovaných vedlejších dějových linek (např. nevěra), ale zase škodí fakt, že tyhle odbočky nemají na děj VŮBEC žádný dopad a jsou tak vlastně zbytečné. Po technické stránce je to skvělá práce, audiovizuál je nádherný, ale scénář je většinu času pitomý, postavy hrozné, dialogy nemastné neslané. 7/10 s odřenýma ušima, protože mám slabost pro tak psychedelické scény, zejména když jsou na konci, objektivnější recenzent může sáhnout klidně i níž. ()

ViktorS

No, asi nie som veľký intelektuál, pretože bohužiaľ pre mňa, som záveru tohto filmu moc nepochopil. Možno keby som si to pozrel znova, ale to potrvá. Ale tak či tak nie je to zlí film. Z hororovej stránky bol hlavne ten zmutovaný medveď skutočne strašidelný. Páčila sa mi aj vedecká časť filmu, v ktorej boli vysvetlované rôzne anomálie, ale ako som písal, na môj vkus až moc vedecké. Takže pokiaľ hľadáte čisto horor, tak Vám tento film moc neodporúčam, pretože by Vás uspokojil len v pár scénach, ale pokiaľ sa chcete skúsiť zamýšľať nad rôznymi anomáliami, tak určite nebude chyba ak si tento film pozriete. ()

geek.ondra

Chytrý a myšlenkově velice rozmáchlý film. Veliká škoda že Garlandovi vypravěčské schopnosti tentokrát nestačili na zvolenou látku. S trochou štěstí by totiž ze všeho tohoto materiálu mohla vzejít budoucí klasika. Takhle je to jen vysoce zajímavý experiment. 7/10 ()

0L0V0

Film pekne pracuje s dávkovaním informácii a preto tento film je zaujímavý. Postupne informácie menia význam. Pomalé tempo a hra s hudbou taktiež menia aj atmosféru. Chémia žien je taktiež dobrá. Čo však tento film má u mňa 4 hviezdu je záver nad, ktorým som rozmýšľal aj dlho po skončení filmu. Ak sa chce vírus adaptovať musí sa prispôsobiť, fakt je ten že využil na to ľudskú lásku, aby vír mohol neodhalené existovať. Očakávania však boli u mňa vyššie a ak by nebolo posledného záberu vo filme tak by tento film bol len priemerné scifi. ()

Eventyrer

Skvelý námet! To je však vrámci superlatívov všetko. Už od počiatku z filmu cítiť amaterizmus, žiadnemu z hercov ich role nesedia (možno okrem Oscara Isaaca). Natalie Portman ako biologička/vedkyňa nie je ani za mak uveriteľná a ostatné herečky rovnako. Sem-tam hodili nejaké to vedecké slovíčko čo im ani do úst nesedelo, spracovanie sa viac podobná Sharknádu nech niečomu serióznemu. Námet tak zaujímavý, ktorý stojí za zamyslenie si zaslúžilo omnoho viac času a prípravy. Škoda. Ďalšie spackané scifíčko, ktoré malo toľko potenciálu. ()

Human_Traf

Nevím, jestli to byla snaha o novodobého Stalkera, ale každopádně to nevyšlo. A hraní Jennifer Jason Leigh... co to sakra bylo?! ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt