Vraždící bestie

USA, 1959, 69 min

Ray Kellogg

Jay Simms

Aaron Stell

Pes domácí, zool. Canis lupus familiaris, je domestikovaným poddruhem vlka. Navzdory tomu je soužití psa s člověkem založeno na podřízenosti psa vůdci smečky - člověku. Existuje ovšem podezření, že na neznámém ostrově v Tichém oceánu se psi domácí po setmění převlékají za rejsky, jejichž vzhled úspěšně imitují třásňovým převlekem, a takto maskováni útočí na člověka. Tlustá zeď se pod doteky jejich zubní protézy mění v papírovou dekoraci, naproti tomu mají nepřekonatelný odpor k dřevěným překážkám, které jsou nuceni zdolávat jinými způsoby, a k vodě, zřejmě proto, že by jim navlhl kostým. Prosíme návštěvníky neobydlených ostrovních oblastí v Tichém oceánu, aby si s sebou v rámci bezpečnosti vozili tank, nebo alespoň železný barel, a jednoho kapitána, pokud možno jménem Thorn. Konec hlášení.(15.3.2009)

• POMO

Roztomilé béčko, v ktorom psi, "zamaskovaní" za veľkých zmutovaných potkanov, ohrozujú partu ľudí v dome na odľahlom ostrove. Nízkym rozpočtom a tvorcovským lamerstvom dorazený už tak priemerný scenár. Od hororových scénok až po vzťahy medzi postavami neodolateľne naivné. Neľutujem jedinú minútu, strávenú pri tomto filme. :)(14.3.2009)

• MM_Ramone

V 50.-tých a 60.-tých rokoch minulého storočia sa v USA natočilo množstvo animal horrorov Natural Horrors). Filmy o zmutovaných zvieratách nadmerných veľkostí, ktoré útočia na bezbranných ľudí sa tešili veľkej obľube. Nie všetky sa však celkom podarili. "Killer Shrews" rozhodne patrí ku tým slabším. Nízkorozpočtové béčko s nedobrými hercami a mizernými filmovými trikmi. *(19.10.2008)

Ano, příšery jsou přesně tak hrozné, jak všichni píší a první půlka je nuda k nepřežití s nesympatickými postavami. Ale v druhé půli to chytí celkem grády, parta lidí obklíčená v baráku krysami se začne utěšeně zmenšovat a závěrečný útěk je opravdu napínavý a dost originální. A mám pocit, že jde o první horor subžánru "parta lidí obklíčená v domě něčím". Takže dávám za tři, protože mě to celkem bavilo.(19.11.2013)

• Wacoslav1

Nejdesivejsi zabijak prirody je rejsek! kurevsky ty potvory vyrostli toto a dalsi je nam naservirovano v typicky primitivni podobe 50 let staryho hororu ale proc nedat aspon za dve byla to i docela zabava netrvalo to dlouho a ti zmutovani prerostly potvory na mne i docela zapusobily takze to nebylo uplne nejhorsi(10.6.2012)

• - V záberoch zblízka boli titulné monštrá zobrazené pomocou maňušiek. V záberoch zdiaľky to boli špeciálne upravené psy, ktoré mali na chrbte vlnenú deku a pripevnený dlhý chvost. (beso74)

• - Snímek byl znovu uveden v barevné verzi na dvojdvd s filmem The Giant Gala Monster (1959) v edici Legendární filmy. (Terva)