Vraždící bestie

Horor / Sci-Fi

USA, 1959, 69 min

Ray Kellogg

Aaron Stell

Pro ty občasné trefy do černého se Řitce dá prominout ta halda srágor. Vraždící bestie mě potěšily již černobílým formátem (když jsem si to pouštěl, ani jsem nekoukal na žádné info, takže jsem nic nevěděl) a nakonec jsem zjistil, že i psi "namaskovaní" na zmutované přerostlé rejsky jsou hodně fajn. V tomhle ohledu za málo peněz hodně muziky. Samozřejmě to jde poznat a i ty jejich figuríny jsou rozpoznatelné na první pohled, ale ono to prostě funguje. Na mě jo. Takže já jsem nadmíru spokojen.(27.8.2013)

Mno já velmi rád béčka, a starý filmy miluju. TAkže nevidím důvod dát tak vysoké hodnocení. JAsně film postrádá logiku, triky jsou horší než obvykle, herci přehrávají kde se dá. ALe když ono je to takové vymazlené:-) Od režiséra jsem měl možnost vidět ještě Giant gila monster což bylo o dost horší:-) Tohle je prostě hloupoučké béčko, které ale podle mého neurazí, na jedno zkouknutí jako dělané. Největší plus připočítávám hudbě, a nádherné naivitě. Ono to opravdu působý děsně levně, ale prostě nemůžu dát míň než 3*:-)(13.4.2010)

Nízkorozpočtové béčko z konce 50. let o zmutovaných rejscích, kteří vypadají jak vypelichaní psi s obrovskými špičáky. Chvílemi se to tváří velice roztomile, chvílemi strašně naivně. Každopádně ve svém žánru je to snad první film, kde zmutovaní hlodavci útočí na člověka. Nejpozoruhodnější je úplný konec, jak uprchli z ostrova před monster-rejskami a poté přišel klasický americký happyend. [247. hodnocení, 47. komentář, 42%](11.2.2019)

Sympatický postarší hororový kousek, který mě celkem zaujal. Příběh nás zavede na ostrov, kde skupinka vědců provádí pokusy s roztomilými rejsky, jenže se jim pokusy, jak už to bývá, vymknou malinko z rukou. Na tento ostrov přijíždí také nic netušící kapitán Sherman se svým parťákem, aby obyvatelům ostrova doplnili zásoby. Nejenom že tam švihácký kapitán najde krásnou blondýnku, ale musí také čelit spolu s vědci padesátikilovým věčně hladovým rejskům. Děj díky stopáži snímku slušně odsýpá, takže film nemá šanci nudit. Rejsci jsou na dobu vzniku filmu docela přijatelně ztvárněni a milostný trojúhelník dodává snímku kapku napětí. Mě se líbil na tři hvězdy.(21.3.2009)

• Gilmour93

Jestli si myslíte, že vás v oblasti "útok zmutovaného čehosi" už nemůže nic překvapit, dejte si Atak jedovatých rejsků - a zase vás nic nepřekvapí.. Chaotický střih, naivní dialogy, toporné předstírání herectví a především "běsnící" řádění geneticky upravených zástupců čeledi Soricidae, kdy v celkových záběrech byli použiti chrti s na hřbet nalepeným chlupatým přehozem přes křeslo a při detailech zubatá hlava známého mimozemšťana s hlasem Oty Jiráka. Prapodivné kulisy, kdy dveře byly svou výškou určeny pro pivota Harlem Globetrotters, jsou už jen další drobný dílek doplňující mozaiku brakového žánru, co místo hrůzy přináší jen nechtěné pobavení.(12.6.2012)

• - Snímek byl znovu uveden v barevné verzi na dvojdvd s filmem The Giant Gala Monster (1959) v edici Legendární filmy. (Terva)

• - V záberoch zblízka boli titulné monštrá zobrazené pomocou maňušiek. V záberoch zdiaľky to boli špeciálne upravené psy, ktoré mali na chrbte vlnenú deku a pripevnený dlhý chvost. (beso74)