Vraždící bestie

Horor / Sci-Fi

USA, 1959, 69 min

Ray Kellogg

Aaron Stell

Přečtěme si, co nám o rejskovi obecném (Sorex araneus) píše RNDr. Miroslav Bouchner v populární příručce Kapesní atlas savců: "Téměř každý typ lesa od nížin až po vysokohorské oblasti nebo zarostlé břehy vodních toků, zahrady, polní lesíky i louky hostí řadu drobných obratlovců, kteří připomínají tvarem těla i zbarvením srsti myši nebo hraboše. Kdybychom si však podrobněji všimli jejich protáhlé tlamičky, vybíhající v jakýsi pohyblivý rypáček, viděli bychom, že s hraboši nemají nic společného. (...) Všichni rejsci jsou nesmírně pohybliví. Téměř celý den pobíhají a veškerá jejich činnost má jen jediný cíl: co nejdříve a co nejvíce ulovit. Ostrému chrupu rejska neodolá žádný krunýř brouka, snadno zpracuje měkké pavouky, slimáky, různé červy a nezastaví se ani před mláďaty hrabošů, myší nebo drobných ptáků." ________ PS: Neumětelský animals horor, kde černoch zemře samozřejmě první a mladá vědkyně pochopí, že jejím snem je stát se ženou v domácnosti a skončí v náručí mladého námořníka. Ne tak vtipné jako Woodův Plan 9 nebo Turkish Star Wars, ale rozhodně stojí za zhlédnutí.(15.3.2009)

Mno já velmi rád béčka, a starý filmy miluju. TAkže nevidím důvod dát tak vysoké hodnocení. JAsně film postrádá logiku, triky jsou horší než obvykle, herci přehrávají kde se dá. ALe když ono je to takové vymazlené:-) Od režiséra jsem měl možnost vidět ještě Giant gila monster což bylo o dost horší:-) Tohle je prostě hloupoučké béčko, které ale podle mého neurazí, na jedno zkouknutí jako dělané. Největší plus připočítávám hudbě, a nádherné naivitě. Ono to opravdu působý děsně levně, ale prostě nemůžu dát míň než 3*:-)(13.4.2010)

Pes domácí, zool. Canis lupus familiaris, je domestikovaným poddruhem vlka. Navzdory tomu je soužití psa s člověkem založeno na podřízenosti psa vůdci smečky - člověku. Existuje ovšem podezření, že na neznámém ostrově v Tichém oceánu se psi domácí po setmění převlékají za rejsky, jejichž vzhled úspěšně imitují třásňovým převlekem, a takto maskováni útočí na člověka. Tlustá zeď se pod doteky jejich zubní protézy mění v papírovou dekoraci, naproti tomu mají nepřekonatelný odpor k dřevěným překážkám, které jsou nuceni zdolávat jinými způsoby, a k vodě, zřejmě proto, že by jim navlhl kostým. Prosíme návštěvníky neobydlených ostrovních oblastí v Tichém oceánu, aby si s sebou v rámci bezpečnosti vozili tank, nebo alespoň železný barel, a jednoho kapitána, pokud možno jménem Thorn. Konec hlášení.(15.3.2009)

Ano, příšery jsou přesně tak hrozné, jak všichni píší a první půlka je nuda k nepřežití s nesympatickými postavami. Ale v druhé půli to chytí celkem grády, parta lidí obklíčená v baráku krysami se začne utěšeně zmenšovat a závěrečný útěk je opravdu napínavý a dost originální. A mám pocit, že jde o první horor subžánru "parta lidí obklíčená v domě něčím". Takže dávám za tři, protože mě to celkem bavilo.(19.11.2013)

Nejen skvosty vznikaly ve starších dobách. Tohle je jeden z těch, který skvostem určitě není, ale svůj žánr splňuje bez výjimky. Film trochu připomíná Hichcockovy Ptáky, ale na rozdíl od nich je tahle bestie aspoň vědecky podložená. V zádech přímo nemrazí, i když se vám může chvílemi tajit dech. Ten se ovšem může tajit i při těch dialozích, které hlavní osoby vedou. Béčkový průkopník vhodný spíše na sobotní dopoledne než na páteční noc.(9.1.2013)

• - V záberoch zblízka boli titulné monštrá zobrazené pomocou maňušiek. V záberoch zdiaľky to boli špeciálne upravené psy, ktoré mali na chrbte vlnenú deku a pripevnený dlhý chvost. (beso74)

• - Snímek byl znovu uveden v barevné verzi na dvojdvd s filmem The Giant Gala Monster (1959) v edici Legendární filmy. (Terva)