Vraždící bestie

USA, 1959, 69 min

Ray Kellogg

Jay Simms

Aaron Stell

Pro ty občasné trefy do černého se Řitce dá prominout ta halda srágor. Vraždící bestie mě potěšily již černobílým formátem (když jsem si to pouštěl, ani jsem nekoukal na žádné info, takže jsem nic nevěděl) a nakonec jsem zjistil, že i psi "namaskovaní" na zmutované přerostlé rejsky jsou hodně fajn. V tomhle ohledu za málo peněz hodně muziky. Samozřejmě to jde poznat a i ty jejich figuríny jsou rozpoznatelné na první pohled, ale ono to prostě funguje. Na mě jo. Takže já jsem nadmíru spokojen.(27.8.2013)

• Wacoslav1

Nejdesivejsi zabijak prirody je rejsek! kurevsky ty potvory vyrostli toto a dalsi je nam naservirovano v typicky primitivni podobe 50 let staryho hororu ale proc nedat aspon za dve byla to i docela zabava netrvalo to dlouho a ti zmutovani prerostly potvory na mne i docela zapusobily takze to nebylo uplne nejhorsi(10.6.2012)

• POMO

Roztomilé béčko, v ktorom psi, "zamaskovaní" za veľkých zmutovaných potkanov, ohrozujú partu ľudí v dome na odľahlom ostrove. Nízkym rozpočtom a tvorcovským lamerstvom dorazený už tak priemerný scenár. Od hororových scénok až po vzťahy medzi postavami neodolateľne naivné. Neľutujem jedinú minútu, strávenú pri tomto filme. :)(14.3.2009)

Nejen skvosty vznikaly ve starších dobách. Tohle je jeden z těch, který skvostem určitě není, ale svůj žánr splňuje bez výjimky. Film trochu připomíná Hichcockovy Ptáky, ale na rozdíl od nich je tahle bestie aspoň vědecky podložená. V zádech přímo nemrazí, i když se vám může chvílemi tajit dech. Ten se ovšem může tajit i při těch dialozích, které hlavní osoby vedou. Béčkový průkopník vhodný spíše na sobotní dopoledne než na páteční noc.(9.1.2013)

Sympatický postarší hororový kousek, který mě celkem zaujal. Příběh nás zavede na ostrov, kde skupinka vědců provádí pokusy s roztomilými rejsky, jenže se jim pokusy, jak už to bývá, vymknou malinko z rukou. Na tento ostrov přijíždí také nic netušící kapitán Sherman se svým parťákem, aby obyvatelům ostrova doplnili zásoby. Nejenom že tam švihácký kapitán najde krásnou blondýnku, ale musí také čelit spolu s vědci padesátikilovým věčně hladovým rejskům. Děj díky stopáži snímku slušně odsýpá, takže film nemá šanci nudit. Rejsci jsou na dobu vzniku filmu docela přijatelně ztvárněni a milostný trojúhelník dodává snímku kapku napětí. Mě se líbil na tři hvězdy.(21.3.2009)

• - V záberoch zblízka boli titulné monštrá zobrazené pomocou maňušiek. V záberoch zdiaľky to boli špeciálne upravené psy, ktoré mali na chrbte vlnenú deku a pripevnený dlhý chvost. (beso74)

• - Snímek byl znovu uveden v barevné verzi na dvojdvd s filmem The Giant Gala Monster (1959) v edici Legendární filmy. (Terva)