Amy Mitchellová je vdaná žena, která žije na předměstí Chicaga se svými dvěma dětmi, Jane a Dylanem, a manželem Mikem. Pracuje jako obchodní zástupce pro distributora kávy, připravuje svým dětem zdravé obědy, dělá jim většinu domácích úkolů, jednou týdně se pokouší cvičit, poctivě chodí na dobrovolné školní akce, třídní schůzky a schůzky SRPŠ, které pořádá Gwendolyn Jamesová. Díky tomu všemu se cítí velmi přepracovaná. Do toho všeho přistihne Mikea, jak ji podvádí s jinou ženou, a vykopne ho z domu. Po jednom opravdu stresujícím dni Amy před ostatními členkami veřejně prohlásí, že kvůli nesmyslným příkazům panovačné Gwendolyn ze spolku SRPŠ odchází. Zajde do baru na skleničku, kde se potká s Carlou, bláznivou svobodnou matkou, která flirtuje s kdejakým mužem, a s Kiki, matkou čtyř dětí, která je v domácnosti a která Amy obdivuje za to, že se postavila Gwendolyn. Trio stráví celý večer v baru, kde se společně opijí, a Amy se rozhodne přestat být tak vystresovanou a upjatou matkou. Ráno svým dětem odmítne udělat snídani, do školy je přiveze zběsilou jízdou v manželově autě, dá jim oběd z fastfoodu a donutí Dylana, aby si své domácí úkoly dělal sám. Také se rozhodne, že začne znovu randit, ale jelikož se vdala velmi mladá, nemá s tím zkušenosti. S Kiki a Carlou se vydají do baru, kde Amy nakonec skončí s Jessiem, pohledným vdovcem z jejich školy, kterému se Amy už dříve líbila. Jednoho dne Amy naštve Gwendolyn, která využije své autority a zařídí, aby Jane, která hraje za školní fotbalový tým, byla jako náhradnice. Amy je zlostí bez sebe a rozhodne se kandidovat na příštího prezidenta SRPŠ proti Gwendolyn. Uspořádá ve svém domě párty, na kterou ale dorazí pouze jediná matka, která jí prozradí, že Gwendolyn naschvál uspořádala večírek u sebe doma, aby tak k Amy nikdo nepřišel. Poté, co všichni na Gwedolynině večírku zjistí, že celý večer jen budou poslouchat její lekce, nenápadně se vypaří a jedou k Amy. Díky tomu má Amy dům plný budoucích voličů, kteří se bezvadně baví. Gwendolyn je naštvaná, a tak, jako pomstu, podstrčí do skříňky, která patří Jane, drogy. Ta je kvůli tomu vyhozena z fotbalového týmu a dává to za vinu Amy. Řekne jí, že není dobrou matkou, a spolu s Dylanem odejde bydlet k otci, který mezitím souhlasil s rozvodem. Aby toho nebylo málo, je Amy vyhozena z práce... (TV Prima)

Gemini

Inu práce kvapná, málo platná, aneb kvalitní příprava je základ. Říkám to proto, že už dlouho jsem se tak ošklivě nespletl při výběru filmu pro návštěvu kina. Holt rezervace lístků pár dnů po premiéře jen na základě výsledného procenta aniž bych se podíval, kdo je uděloval:) Na druhou stranu, myslím, že to utužilo náš vztah (s manželkou;)), protože to, jak málo se smála, a hlavně to, že se smála na jiných místech než to slepičí hejno okolo (v sále byli včetně mě asi čtyři muži), mě přesvědčilo, že jsem si vybral dobře (manželku;)). Jinými slovy - pokud chcete jít na Matky Na Tahu s tím, že je to dobře obsazené a má to slušné recenze, připravte se, že budete trpět. Bylo by to na delší lokte, shrnout se to dá tak, že je to "so wrong on so many levels" a nedává to ani nejmenší smysl. Pokud tedy smysl není v tom, že když jste blbka, která si dvanáct let svědomitě dělá ze života peklo tím, že píše za děti domácí úkoly, každý den jim dělá snídani, ignoruje totální lemplovitost svého manžela atd., není pozdě se s kamarádkami ožrat a "prozřít". A děti se za týden naučí všechno to, na co jste je zapomněli připravit, takže všechno bude ou kej, a budete best mam evr, i když jste béd mam a máte nou ajdía co to děláte;) Jo a samozřejmě manžel vypadne a vy ulovíte "sexy" vdovce;) Který se objevuje jako naprosto neživotná postava (a to má děti) jen ve chvílích, kdy by podle scénáristů bylo fajn posunout "romantickou linku", která je naprosto nesouvislá a smyslu prostá. Abych jen nehaněl, Matky Na Tahu jsou občas opravdu vtipné tím, jak hlavně Melounek (respect to her) karikuje fašistické výboje bio-a-podobně-postižených-matek z lepších rodin, a Kristen Bell hraje svoji zakřiknutou maloměstskou puťku taky dokonale. Ale bohužel to celé prostě absolutně nemá logiku, protože ústřední škola tu vypadá chvíli jako výběrový ústav pro děti zazobaných perlami ověnčených trophy wives (Jada Pinkett tu vypadá na 55, ne na 44), chvíli jako běžná škola "pro chudinu". Kristen Bell její batolata brutálně fyzicky šikanují a manžel jednoznačně psychicky týrá, takže ke konci filmu ho samozřejmě "postaví do latě" a všechno je z minuty na minutu OK. A zdejší "humor" stojí kromě určitých satirických momentů hlavně na verbálním i vizuálním kanálismu, který nemá na svědomí zdaleka jen Kathryn Hahn, a který je "moderně" ještě daleko nad levelem Sexu Ve Městě. Tohle prostě není ani letní oddychová komedie, ale smutná výpověď o tom, jakými ubohými rekvizitkami si významná část rodin vykupuje to, co by je stál skutečný zájem jedněch o druhé, a jak dalece si lze omlouvat vlastní blbost a lenost. A to mi věřte, že obavami z toho, jestli skutečně dělám pro svoje děti to nejlepší, občas trpím. Asi ale žiju v jiné dimenzi než tvůrci tohohle filmu. To je ale celkem jedno. Za tu víc než hodinu a půl teroru dávám 40% s dovětkem ZLO. I přes tu titulkovou scénu hereček s jejich reálnými matkami. PS: Drobné plus za to, že jsem díky tomuhle filmu přišel na superpozitivní retro píseň Shut Up And Dance With Me. Takže ne, nejsem úzkoprsý fanoušek intelektuálního moralizování, opovrhující vším, co není "hodnotné umění";) ()

EvilPhoEniX

Byl jsem zpočátku v obavách, ale nakonec jsem překvapen dvojnásobně nejen jak moc se mi film líbil, ale také jakéj populární hit se v USA z Bad Moms stal, že se už chystá sequel Bad Fathers. Mila Kunis je úžasná a rozkošná a Kathryn Hahn je novodobý ženský Stiffler, ta se zde bezkonkurenčně stará o humor a vychází jí to. Scéna v obchodňáku je boží. Byť je film spíše pro ženské pohlaví, bavil jsem se i já, občas není na škodu sledovat jak si užívají ženy. 75% ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $113,257,297Tržby Celosvetovo $183,936,074 Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,015,498Tržby za predaj DVD v USA $10,573,837║ fajn, praštená odjebávka ale pobavilo, Kuniska je šmrncovná /75%/ ()

Jara.Cimrman.jr

"Milujeme svý děti. Ty svý blbý, sobecký, nevděčný, malý spratky." Já je taky miluju, i když je občas nenávidím. A taky nejsem žádný podpantoflák, takže kdyby manželka chtěla kandidovat na prezidentku Rodičovské unie, tak ji v tom podpořím, zaopatřím děti, vymaluju celý dům a pořádně uklidím. Takový jsem chlapák. A jelikož mi po tom všem zbyla ještě trocha času, tak se přiznám k tomu, že mě klišovité Matky na tahu sice neměly čím překvapit, ale přesto mě pobavily. Zejména zúčtování se strážným v supermarketu mi skvěle zavonělo krví, ale trošku mě po hovorech mezi děvčaty začalo trápit, že nejsem obřezaný. ()

Gilmour93

Desperate Housewives, dlaždičsko-dementní variace. Dejme stranou, že uvěřit Mile Kunis roli strhané matky je stejně těžké, jako vidět Melissu McCarthy u striptérské tyče a neoslepnout. Tyhle splašky na mě s železnou pravidelností leje Seth Rogen a ozvláštnění chromozómem XX či myšlenkou, že institut dokonalé matky je jen život omezující chiméra, se nakonec stejně utopí ve stoce přeplněné chlastem, vicodinem a klišé.. Ta poněkud volná kultura firmy, kde na částečný úvazek pracovala Amy, mě nesmírně zaujala a asi jsem odhalil i skutečný předmět jejich podnikání. Vzhledem k tomu, že se pachem kávy maskuje kokain, pojal jsem podezření, že čtrnáctidenní celozávodní dovolená spjatá s úmrtím Jona Sněha bude mít nějakou spojitost s vybouchlou zásilkou z Kolumbie.. ()

• Názov školy, William McKinley, je rovnaký ako v seriáli Glee (2009). (dwdb)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v meste New Orleans. Krátko však filmári pracovali aj v Chicagu. (MikaelSVK)
  • Vo filme si zahrala aj americká speváčka, textárka a rapperka Kesha, jej scény ale skončili v strižni. (dwdb)