Matky na tahu

Matky rebelky

Komedie

USA, 2016, 100 min

• majo0007

Dobre, toto bola fikcia. Pozrite si after credits (sorry, nie sú preložené) - chcel by niekto takú svokru ako má teraz Ashton -"čo ti chcela povedač angličaky", chcel by niekto šústať škulavú Kristen Bell, ktorej mamča vyzerá hotter, a Kathryn Hahn ktorá je možno vtipná na buzna párty... brekeke, tfujtajbl!(22.10.2016)

Skvělá, vtipná a fungující zábava. Že budu zrovna těmito slovy začínat komentář k tomuto snímku, to bych tedy vážně nečekal ani v těch nejdivočejších snech, jenže ejhle, zatraceně příjemné překvapení je na světě a já se zas po dlouhé době u nějakého snímku upřímně a nenásilně pobavil. Jasně, jedná se o ten nejklasičtější hollywoodský produkt, plný kýče, oslavující nezpochybnitelné a neochvějné americké hodnoty, vyúsťující v moralitku nejtěžšího kalibru, ale na to sere pes, když je to zpracováno tak úderně, jako právě zde. Zápletka je tedy tuctová, až to bolí, ovšem má zatraceně výkonný spád a tah na bránu, prakticky pořád se něco děje a hluchých míst je zde skutečně minimum. Tvůrci se tu navíc úspěšně vyhýbali až přespřílišnému sentimentu a tlačení na pilu, co se emocí a kýčovitě nesoudných keců týče, spíš naopak překvapivě vsadili na poměrně nekorektní a vostrý humor, plný vulgarit a sexistických narážek, což mě překvapilo o to víc, že se jedná v podstatě o čistě „ženský“ film, ale je prostě fajn pro změnu vidět, že se dokážou takhle kurevsky odvázat i dámy, ehm, pardon, matky :-) Velkou předností filmu je jinak samozřejmě i skvělý casting, který funguje až do té nejposlednější roličky, ikdyž přeci jen jedna ženština tu nad ostatními jasně vyčnívá, a to Kathryn Hahn, která tu vážně působí jako, s prominutím, ze řetězu utržený hovado, a ta tu fakt svýma hláškama a gestama prostě kraluje. Bad Moms je tak zkrátka skutečně zábavná jízda, na které si sice většina erudovaných filmových kritiků s gustem smlsne, ale jen trochu normální divák si u této podívané minimálně odpočine, ba dokonce upřímně pobaví. Za mě fakt milé překvapení a těším se na dvojku!(6.6.2017)

• Anderton

Producenti, keď vymýšľajú ďalší spotrebný tovar pre určitú divácku skupinu, tak sa držia osvedčených škatuliek a klišé ako kliešť. A nakoniec možno majú aj pravdu. Možno si chcú tridsiatničky s deckom či deckami pozrieť vo vytúžený voľný večer prestrelenú komédiu o "svojich životoch" s vopred ohadnuteľnými situáciami. Ak je chlap priemer, tak samozrejme nemôže zostať s najväčšou kočkou vo filme, na tú čaká vyšportovaný megafešák s dokonalým telom a ešte dokonalejšou povahou. A nakoniec nás čaká samozrejme premúdrelý preslov pred stovkami žien. Herecky film ovládla Kathryn Hahn, Mila je fajn a zvyšok nestojí za reč.(3.11.2017)

Americká komedie jednadvacátého století vol. 12574 - asi mají přednastavený nějaký program a jen dosazují herce, prostředí a kompars. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč jsou ty komedie všechny stejný. :) Tak ale Mila Kundis to trochu spestřila. Joo holky vod Slovanů jsou hold #1. Já bych jí teda bral i s tou škaredou podprdou ... Sorry za tak humusové přiznání :((29.7.2017)

• Kratas558

Naprostá ztráta necelé hoďky a půl mého života. Je to nudné, předvídatelné, totálně sračkoidně klišoidní (přesně tak hrozně, jak to zní) a není tam naprosto žádná vtipná scéna, která by byla minimálně z poloviny přirozená a neopírala se o povrchní a prasečinkové vtípky o koulích, penisech, vagínách, předkožkách a já nevímco ještě. Pokus o "teenage komedii" pro dospělé trochu nevyšel, opravdu mě nenapadá žádná cílová skupina, která by se v tomto viděla, snad jen totálně zhulené "rádoby" matky.(28.10.2016)