Matky na tahu

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2016, 100 min

• dopita

Zpočátku film působí až histerickým dojmem, Mile Kunisové jsem ani na chvíli neuvěřil, že je ztrhaná matka, která nic nestíhá. Poté se z filmu stane něco jako komedie, tzn. občasný pokus o humor padne na úrodnou půdu, v čemž má prsty především Kathryn Hahnová, která z huby vypouští dobrý šílenosti. Závěr je strašlivě přeslazenej, až by se jeden poblil! V konečném důsledku je film podprůměrná a především nedotažená komedie, která rozhodně měla na víc.(22.12.2016)

Asi zhruba po půl hodině jsem si říkal, jak je možný, že tohle má dokonce i pokračování. Je to klasická americká komedie, která staví na hlouposti, nechutnosti a sprostých výrazech a poslouží na jedno podívání. Na druhou stranu chápu, že to někomu pomůže k odreagování, ale žádný megahit to určitě není. Pokud patříte mezi fanoušky Mily Kunis nebo Kristen Bell, tak hurá do toho.(18.9.2018)

Má očekávání na tenhle filmy nebyla moc velká a možná díky tomu jsem byla mile překvapená, že se mi film docela hodně líbil. Námět je rozhodně originální a výstižný. Jsem si jistá, že mnohé maminky zažívají právě to, co je vyobrazeno v tomhle filmu, asi ne úplně na takové úrovni, ale je mi jasné, že být v dnešní době dobrá máma prostě není lehké. "Matky na tahu" samozřejmě obsahují i takové ty tradiční americké trapnější scény a postava Kathryn Hahn se v naprosté většině případů postarala o zásobu sprostých výrazů, ale mně to celkový prožitek z filmu zase až tolik nepokazilo. Mila Kunis zde byla senzační, Kristen Bell jako obvykle roztomilá a Christina Applegate si zahrála vážně parádní mrchu, kterou jsem po celou dobu nesnášela. Hodně se mi i líbilo, jak v závěrečných titulcích byly rozhovory se skutečnými maminkami hlavních hereček.(3.1.2018)

Ak si odmyslím to, že každý chlap ktorý nevyzerá tak, že sa práve vrátil z fotenia reklamy na spodné prádlo je vykreslený ako totálny hňup a hovado, tak je to prekvapivo veľmi milé a sympatické. A takisto je veľká škoda tej dementnej zápletky s voľbami, ktorá to strašne brzdila. Inak fakt príjemna oddychovka so super castingom. Vo svojom žánri a súčasnej konkurenci v pohode 7/10 P.S. Má to veľmi pekné záverečné titulky, ktoroé mi to hodnotenie v poslednej chvíli vytiahlo tak vysoko. Ale to tvrdím ako človek, ktroému prišiel dojímavý Martha twist v BVS :)(3.2.2017)

Matky na tahu je komedie, která i přesto, že jí vévodí zejména ženské obsazení, tak má vskutku koule a nebojí se to prodat, přičemž si zachovává únosnou míru humoru a nesklouzává do trapných a nechutných končin tohoto žánru, jak tomu bývá u nejedné komedie ze současné produkce. Během filmu jsem se opravdu moc pobavil a nasmál tolik jako už dlouho ne, ať už to bylo při vzájemných diskuzích a hecování mezi jednotlivými "špatnými maminami" nebo čistě při gestech a fyzickém herectví postav. Obsazení bylo dobře vybrané, jelikož každá herečka z ústředního tria měla svoje osobité komické ztvárnění postavy, kterou hrála, což fungovalo na jedničku. Plus se mi líbila titulková scéna s reálnými matkami jednotlivých hereček. Zkrátka milé překvapení a oddychovka v jednom se sympatickým obsazením, řádně peprným scénářem a dostatečnou mírou vtipných momentů, které jsou dodávány často a ve správných dávkách.(13.8.2016)