Matky na tahu

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2016, 100 min

• kobejn

Takže Matky na tahu je film stupidní, ve své stupiditě předvídatelný, doslova můžete říct přesně, jak se odehraje, co kdo udělá a řekne a jak to dopadne, ale to by ani tak nevadilo, co ale vadí, že to je naprosto nudný, zdlouhavý a nevtipný. Doprdele, dyť to má bejt komedie, tak proč to to komedie neni? To je nějaká přihlouplá rádobycool rádobydrsná...debilita, co je navíc skrznaskrz prorostlá moralizovánim o správnejch hodnotách, a navenek se tváří, že to je "nekorektní", bohužel to je korektní, až to neni hezký a až to neni ani vtipný. Takže sakumprdum film naprostá sračka, až tak velká, že se mi tomu ani nechce dát odpad, ani na ten odpad to neni tak špatný, je to jen zoufale sterilní. Nakonec ta pasáž po filmu je z toho nejsnesitelnější, herečky přestanou hrát a dělat ze sebe krávy a najednou je to normální, jenže to s filmem nemá nic společnýho, film je jinak totální krep neboli crap, pokud tomu někdo nerozumí.(24.12.2016)

trailer sliboval trošku víc,takže výsledek je spíš zklamání....divák se tu sice občas zasměje,ale jinak Bad Moms nejsou ničím víc,než standardní komedií,která slibuje "jinou" trošku neuniformní zábavu,aby se nakonec obrátila v obyčejnou moralitku,zabitou monstrózním klišé.Navíc by to nebyli američani,aby spoustu situací nehnali zbytečně do extrému (pro evropského diváka navíc ne úplně pochopitelně) a to včetně toho,že v první fázi dělají z žen/matek ty co dělají úplně všechno a muži/otcové jsou pouze neschopná nic nedělající hovada,aby to v té druhé překlopili do absolutně opačného extrému.Tenhle pohled mě moc neba a vlastně mi celkem vadí...60%(1.9.2016)

Bohužel neexistuje řešení pro touhu žen stát se supermatkami, tj. zvládat co nejvíce rolí ve svém životě (matka, kuchařka, zaměstnankyně, sexy dračice v posteli...), takže je pochopitelné, že mainstreamová komedie na toto téma půjde z extrému do extrému, a nakonec skončí jakýmsi prapodivným pohádkovým "happyendem" (proti vydírání matek okolní společností, tj. jinými matkami se dá bojovat, proti vydírání matek vlastními dětmi nikoliv). Naštěstí pro diváka je tu Kathryn Hahn, která dokáže skvěle hláškovat s přesným timingem (demonstrace mikinou nemá chybu). A i když se dopustím politicky nekorektního výroku, který mě v den posledního MeToo soudu pošle do pekla, musím to říci nahlas: Jada Pinkett Smith neumí hrát.(10.3.2018)

Trailer mě nezaujal a fakt jsem byl téměř přesvědčený, že půjde o nevtipné klišé, které tu neuvidí červenou barvu ani z vlaku... No a nakonec jsem se řezal smíchy v kině jako nikdy a místy se mi i chtělo zvednout ze židle a zařvat něco ve stylu "yeeeeea fuckin' bitch!"... :D No, co Vám budu, prostě absurdní úlet jak blázen, záměrná přehnanost až sebeparodie a blbej styl humoru - přesně tak, jak miluju. Snad bych se nebál příště ještě víc odvázat a vyhnout se hlušším místům, ale většinu stopáže jsem se bavil prostě královsky. Nevím, jak se zapnutým mozkem, ale s vypnutým určitě 5*.(24.8.2016)

• Necrotongue

Tak tahle podívaná fakt stála za to. Sto minut čirého zoufalství. Ženy s dětmi a manželem, který nepomáhá, to mají těžké. Vida, právě jsem shrnul obsah filmu do jedné věty. Nepatřím k lidem, kteří si myslí, že je mateřská a rodičovská dovolená čas odpočinku, ale vadí mi, když si ženy stěžují, že mají 1-x dětí, protože předpokládám, že se na jejich početí aktivně podílely s výjímkou Marie Nazaretské, ta k tomu přišla jako slepý k houslím. Humor v celém snímku nestojí za zmínku, romantická pasáž křičí zoufalstvím a v závěru se vše v dobré zvrátí takovým způsobem, že bych nejradši taky trochu přidal. Hvězdičku za výbornou postavu Kiki Kristen Bell, která mě jako jediná bavila.(19.11.2016)

• Kristen Bell