Matky na tahu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2016, 100 min

Navzdory velice slibným ukázkám, koná se průměrná komedie, která ale i tak vybočuje z řady. Ty nejlepší a nejzábavnější scény jsme mohli nejdříve vidět v trailerech. Chápu, že snímek spíše ocení matky s dětmi. Jelikož to já nejsem, tak musím film hodnotit jen po stránce příběhu a vtipu. Přiznávám, občas jsem se zasmál a i hlasitě. Jinak se ale jednalo převážně o vulgární humor, který se zaměřoval na dívčí diváky.(15.8.2016)

Trailer mě nezaujal a fakt jsem byl téměř přesvědčený, že půjde o nevtipné klišé, které tu neuvidí červenou barvu ani z vlaku... No a nakonec jsem se řezal smíchy v kině jako nikdy a místy se mi i chtělo zvednout ze židle a zařvat něco ve stylu "yeeeeea fuckin' bitch!"... :D No, co Vám budu, prostě absurdní úlet jak blázen, záměrná přehnanost až sebeparodie a blbej styl humoru - přesně tak, jak miluju. Snad bych se nebál příště ještě víc odvázat a vyhnout se hlušším místům, ale většinu stopáže jsem se bavil prostě královsky. Nevím, jak se zapnutým mozkem, ale s vypnutým určitě 5*.(24.8.2016)

Ano, jak tu říkají mnozí, je film určen spíše asi pro ženské publikum, nicméně já jsem se v rámci oddychu při léčení zánětu příušnic bavil téměř dokonale. Milu Kunis bych asi moc nekomentoval, ta opravdu vypadala ve své roli ustarané a unavené matky hodně kovaně, podobně jako například takový Kikinčuk v roli matematického génia (nebo prostě Kikinčuk v jakékoliv herecké roli). Film v dobrém slova smyslu zabíjí dvě osoby - jednak monstrózní svině Christina Applegate, které jdou potvory opravdu ku pleti, ale především Kathryn Hahn, jež je dokonalým převtělením klasického chlapa do ženského těla. Film mě jednoduše hodně pobavil................ moje hodnocení = 7,5 z 10.(29.1.2017)

Dalo by se rict oddechovka, kdybych pri nekterych scenach nemel vazny problem s nadechem. Je to vyborna komedie pro muze i zeny a navic je (oproti jinym) opravdu vtipna. Ustredni trio skvele poskladane, Kristen Bell je uzasne roztomila. Cele to tak nejak utika, clovek se bavi a pak prijde klise zaver jako krava, ktery shodi veskerou vystrednost, kterou se film az doposud prezentoval. Ale moc prijemne straveny vecer(11.8.2016)

"Milujeme svý děti. Ty svý blbý, sobecký, nevděčný, malý spratky." Já je taky miluju, i když je občas nenávidím. A taky nejsem žádný podpantoflák, takže kdyby manželka chtěla kandidovat na prezidentku Rodičovské unie, tak ji v tom podpořím, zaopatřím děti, vymaluju celý dům a pořádně uklidím. Takový jsem chlapák. A jelikož mi po tom všem zbyla ještě trocha času, tak se přiznám k tomu, že mě klišovité Matky na tahu sice neměly čím překvapit, ale přesto mě pobavily. Zejména zúčtování se strážným v supermarketu mi skvěle zavonělo krví, ale trošku mě po hovorech mezi děvčaty začalo trápit, že nejsem obřezaný.(31.3.2017)

• - Matku Gwendolyn (Christina Applegate) si zahrala jej skutočná mama Nancy Priddy. (pancoyote)

• - Tento projekt sa mal pôvodne natáčať v produkcii Paramount Pictures, v hlavnej úlohe s  herečkou Leslie Mann a v produkcii Judda Apatowa. Po tom, čo táto dvojica od projektu odstúpila, film prešiel pod patronát spoločnosti Stx Entertainment, ktorá do hlavných úloh obsadila trojicu Christina Applegate, Kristen Bell a Mila Kunis. (beso74)

• - Vo filme si zahrala aj americká speváčka, textárka a rapperka Kesha, jej scény ale skončili v strižni. (dwdb)