Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

Movieaddict

Těžko hledám slova, Cesta do fantazie je pro mě jednoduše dokonalost sama! Poetičnost a sofistikovanost příběhu, propracovanost postav a vizuální zpracování, nádherný soundtrack (z něj doporučuji klavírní verzi skladby The name of Life, kterou je možné najít na youtube), unikátní dílo zcela odlišné od čehokoliv z evropské nebo americké tvorby. Nutnost zhlédnutí v originále s titulky (pro japonsky nehovořícího neumětela, za kterého se hrdě považuji). Film v mém případě spustil řetězovou reakci, jejímž výsledkem byla anime mánii, jejímž cílem bylo najít něco podobného, nicméně zatím jsem nenarazil na film na stejné úrovni. Krásná poetická pohádka pro všechny generace. Nezbývá než vřele doporučit ()

oiuoiu

Více rovin. Pohádka je dobrá, zpod ní vykukuje psychologický obraz dětské úzkosti z neznáma - výborný, a samosebou je to i báseň - pro mne občas křečovitá, hlavně když se projednává ekologie, ale i tak zaplaťpámbu! No a pak je to také veliká hra na absolutní dětský pokoj a dále exkurze do japonské mythologie, rovinu kteroužto si asi užije jen znalec, mrzí mne, že to fakt nejsem. Ještě něco? No... podívejte se sami, určitě jo! ()

icone

Môj prvý anime film, som jednoducho očarená :) Nádherné animované dielo, pri ktorom som dúfala, že nikdy neskončí :) ()

WhiteFloyd

Můj nejoblíbenější a pochopitelně i podle mě nejlepší film od Mijazakiho(i když zdárně tomu konkuruje Zámek v oblacích). Spíš se chci vyjádřit k Mijazakiho tvorbě než k filmu…těší mě, že existuje tvůrce anime, který dokáže vytvořit výborné kreslené fantazy a není jako Disney, co někde vezme příběh a udělá z toho ťuťu ňuňu sr**ku pro děti. Takovéhle filmy by měly vznikat v mnohem větším počtu, vždyť kreslené filmy dovolují vytvořit vlastně cokoliv, co si může hlava vymyslet. ()

vasek.stejva

Něco na tom zkrátka bude. Ta malá holka vypadá, jako kdyby si sama ani nezavázala tkaničky, přitom dokáže porazit většinu lidských ješitných vlastností a ještě se stihne zamilovat. Miyazaki je zkrátka mistr svého oboru. Škoda, že jeho novější filmy trochu ztrácí na té tajné přísadě pracujících sazí, tlustého chlupatého boha, uřvané žáby a skákající lampy... ()

Neru

Můj nejoblíbenější japonský večerníček. Mistrovské dílo mistra Miyazakiho, které v sobě spojuje krásnou animaci, hudbu a příběh. Jeden z mála filmů, který si můžu pouštět znovu, znovu a znovu. Hodnocení: 10/5* ()

Wimpy

Cesta do fantazie, to bylo moje první setkání s tímto druhem filmů. Na Mijazakiho pohádkách nejvíc oceňuji to, že není dopředu jasné, jak se bude děj dále vyvíjet. Stát se může cokoliv, ale vždy to do děje krásně pasuje. U postav není 100% jasné, kdo je zlý a kdo hodný. Hudba od Joea Hisaišiho je podmanivá a i samostatně poslouchatelná – doporučuji k relaxaci. U těchto pohádek si připadám zase jako malé dítě, které ničemu nerozumí a vše hltá s obrovským nadšením. ()

unclejack

Nápaditá animácia, ktorá mi síce nie úplne sadla, ale musím férovo uznať, že Miyazaki vytvoril komplexný svet fantázie s mnohými očarujúcimi detailami. Má to svoju nepredstieranú hlbku a v istom slova zmysle aj jedinečné kúzlo. ()

HiccupIII

Hajao Mijazaki, jeho fantazie nezná hranic. Když jsem tohle vyděl poprvé jako malý capart moc dobře si pamatuji jak mě tenhle film zaujal ale nedokoukal jsem to, radši jsem to odložil na pozdější dobu a jsem za to rád. Jak jsem řekl byl jsem capart a připadalo mi to zmatený hlavně proto že jsem neviděl začátek. A tak jsem na to za pár let narazil znovu nevím jestli jsem to hledal ale asi jo, ale rozhodně jsem nečekal napínavý svět plný fantazie do kterého se hned vžiji a úplně přestanu vnímat realitu. Kdo neviděl rozhodně zhlédnout, na tenhle film jen tak nezapomenu!! ()

esmoke

Viděno po 13ti letech od vzniku a i tak je to naprosto úžasný a kouzelný film. Animace je naprosto dokonalá, nezestárla a věřím, že ani nezestárne ať nastoupí jakákoliv technologie a sebevíc D. ()

Mikuko

Úplná anime klasika. Děj mě uchvátil, různorodost postav a prazvláštní svět bohů taktéž, s malou Chihiro se divák vydá na dobrodružnou cestu něčím těžko popsatelným a já, jako fanoušek fantasy žánru, jsem byla naprosto nadšená. Navíc mi i přišlo zajímavé zjištění, kolik symboliky a skrytých významů (týkajících se především japonské kultury) film obsahuje. Dobrých 5* a určitě doporučuju komukoliv, kdo to ještě neviděl. ()

Hvězdář

Moje první setkání s anime proběhlo úspěšně. Nevěřil jsem, ale líbilo se, kupodivu. Pro mě naprosto šílené prostředí filmu, které působí místy možná až příliš magicky nebo ezotericky, se proměnilo v hezkou kulisu nádherného příběhu o dobru a zlu a zároveň o lásce. Má to nápad, originalitu, hloubku, vtip i vážnost a výrazný charakter, který si udrží. A když si člověk přečte skryté pozadí filmu v zajímavostech, je to teprve něco. ()

RyonMathrin

Nerozumím tomu a nechápu to. Proč tomu všichni dávají 4 nebo 5 hvězd? Já jsem od začátku nechápal, o co jde. Ale je to krásně namalované. Neuvěřitelně barvité a nápadité. Postupně se děj jaksi rozvinul, ale s takovými náznaky, podivnými postavami a tajemnostmi, kterých jsem se nechytal. Mám rád složité děje, ne jen tupé předvídatelné příběhy, ale tohle je přesložitělé a nesrozumitelné. Proč ? Vždyť lze vymyslet složitý děj a přitom srozumitelný... Fenomenální pan Mijazaki stvořil mnoho dalších pěkných věcí, kupříkladu Zámek v oblacích. Ten se mi líbil, skutečně líbil a děj byl pochopitelný. Hodnotím nakonec 3 hvězdami. Podobný nepochopitelný film bych ohodnotil jen jednou *, ty dvě navíc jsou za úžasnou, neskutečnou fantazii. Podle mě ty nádherné nápady mohly být poskládány zcela jinak při zachování barvitosti kouzelného světa. ()

kolly13

Opravdová fantazie, možná trošku více krve pro malé děti, ale i ony se bavily. Bezpáteřňák a jeho dorozumívání, vlak v moři, černí mrňouskové, skákací lampa a mnoho dalších nápadů, které mne potěšily. Mé filmové fantazijní přání bylo splněno. ()

Argeyyyy

Jeden z nejlepších anime filmů společně s Princeznou Mononoke. Princezna Mononoke na mě zapůsobila přece jenom více, ale Cesta do Fantazie je určitě taky jedno ze super kousků co se týče nejlepších filmů vůbec. Navíc už jenom mi je film blízkým tím, že přesně v den jeho vydání jsem se narodil. No filmová scéna prostě ví kdy vydat kvalitu no :P ()

vandamator

Něco tak silného a velkolepého se jen tak nevidí. Anime které strčí do kapsy většinu hraných filmů. Mijazakiho fantazie je studnice neskutečných myšlenek a fantazii, které díky bohu přenáší na plátno a dělí se o ně s námi, za což jsem mu nesmírně vděčný. Můj nejoblíbenější animovaný kousek, který je dost možná, už nepřekonatelný. ()

Teobea

Nenadarmo je tento snímek považován za vrchol Mijazakiho tvorby, protože to Cesta do fantazie opravdu je. Melancholická nálada a metafory se prolínají celým filmem, který vás jednoduše okouzlí. Konec je stejně zasněný jako zbytek snímku a neprobudí vás z melancholické nálady, která vás pohltí. ()

Radek273

Inu, z trojice prozatím viděných nejslabší kousek. Animace super, hudba a nápad ryze originální, ale.. prostě mnohdy nuda. Nemůžu říct, že to nebylo zajímavé, jen ta prapodivnost se tu tentokrát vyskytovala natolik, až se člověk ztrácel. Bloudit divák může, ale pro kvalitní požitek se musí alespoň na konci najít. Tady byl však konec velmi, velmi zvláštní. Oskara bych nedal, ale asi to prostě není pro mě. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz