V blízké budoucnosti zasáhne planetu virus epických rozměrů. Infikovaných jedinců je víc než těch nenakažených a lidstvo ztrácí šanci na přežití. Jediná "naděje" spočívá v nalezení účinného léku. Poté, co nákaze podlehne celý New York, přijede lékařka Lauren do Los Angeles, aby se postavila do čela pátrání po přeživších a zachránila svou rodinu zabarikádovanou v jejich losangeleském domě. Laurenin cíl je prostý – vydat se se svým týmem do terénu ve snaze zachránit jedince bez známek nákazy a zachytit jejich zkušenosti na kameru, aby mohly být použity pro výzkum. Nic však pátrací četu nemohlo připravit na chaos, do jehož víru se dostane. Během jejich záchranné akce, kdy se snaží bránit před nakaženými čímkoli, co mají zrovna po ruce a svádějí urputný boj o své životy, sledujeme všechno z jejich úhlu pohledu – prostřednictvím kamer na jejich helmách. (Cinemax)

Acrobat

Opäť sa globálne nič nerieši (aj v rámci budgetu). A tak ako vodič nevidí na cestu lebo nepustí stierače, tak ja nevidím nádej na konci tmavého tunelu, kde nie je dôstojnosť a v tme sa nepoužíva nočné videnie. Z toľko proklamovaného formátu "handycam" ma miestami bolia oči a mozog je ako v kolotoči. Zhluk náhodilých scén, v jednej scéne macher, v druhej roztrasený prášok. Teraz kvalifikovali 5 stupňov, no v konečnom dôsledku ide len o "zombie". O fantazmagóriu, ktorá je stále fenomén. WWZ je patent, ktorý rád vidím, ale tento "cloverfieldovský" počin je snom Suitsa vidieť šrubovák v hlave, kosenie ľudí a podobné gore nezmysly. Dejovo a námetovo ma nemôže uspokojiť celkovo ľudský život nevážiaci si, zle nasnímaný výlet po meste s partiou nie veľmi podarených hercov. No ak sa kreslí krvavé srdiečko na helmu nesie to výborný a nečakaný záver. Objetktívne jedno z vydarených "zombie" počinov. (videné 01.07.2016, BDrip) ()

Likan7

Na Pandemii nemůžete koukat jako na film, protože jako film to nefunguje vůbec. Postavy jsou strašně pitomý, celý ten postapokalyptický svět je vystavěný strašně chatrně a i když Vám je jasný, že je lidstvo totálně v pytli, necítíte z toho tu tísnivou atmosféru. Naopak je Vám každý putna. Může za to debilní scénář, prkenní herci a příšerný postavy. Jediný, co se mi líbilo a čeho bylo naštěstí hodně, byly záběry z první osoby. Pokud jste o snímání bitek a bitky celkově, byly ve filmy na hodně vysoký úrovni. Baví, jsou krvavý, rychlý, akční a překvapivě přehledný. Za tohle určitě dávám body nahoru. Je pak trochu škoda, že to ten zbytek totální zabíjí. ()

fincik

Nechápu, proč je film zpracován stylem POV. Nelíbí se mi to v pornu a v klasických filmech už vůbec ne. Jinak by to bylo o dost lepší. Velkým plusem je, že virus má několik fází. Postapokalyptický svět tak není rozdělen jen na živé a zombíky. Akce je slušná, ale kazí to opět formát POV, kdy je řada věcí nepřehledných. ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: Parta v autě, jede za jinou partou, a s ženskou, která má jiné starosti. Odnikud nikam, nezáživné, nudné s debilní kamerou. ()

Shanen29

No nevím,ale zombi filmy dostávají stejnou fazonu již několik let a nelze již trikově nic zajímavého vymyslet a začínají pekelně nudit. ()

Najt

Jako horor dobrý, záběry super, několika fázová nemoc l, kdy poslední fáze představuje agresivní krvelačná monstra taky super. Ale potenciál neskutečně nevyužitý. V podstatě se celý film setkáváme s nakaženými lidmi, kteří trpí za hranicemi bezpečné zóny a jsou odsouzení sami na sebe. Drancují a bojují o přežití a útočí na všechny jen né sami na sebe. Tu poslední fázi, kdy se z lidí stanou monstra bez pudu sebezáchovy, potkáme až na konci filmu. Skupinka se vypadá na záchranu a musí se dostat přes město, kde už neplatí žádná pravidla. Příběh je prostý a obyčejný, ale záběry na akci, kde se násilím nešetří, to je po vizuální stránce velký plus. Bohužel to hodně kazí kamera, kdy je film snímán kamerami na helmách, takže je to vlastně další foundfootage a právě díky tomu celou akci i napětí kazí roztřepané záběry. ()

Mamlas odpad!

Toto byl neobycejne spatny, levny, amatersky a nudny film o uplnem hovne. Aspon, ze tu kravu nakonec zastrelili, to se mi ulevilo... ()

Pochtli

V podstatě viděno totéž po stoprvé, včetně klasicky nelogického chování - profesionál vidí mrtvé, otočí se a jde hned dál, zatímco tihle "hlavní hrdinové" stojí, zírají.. a pak běhají jak o život :oD A jak si naivně myslela, že svou dceru zachrání - čekala na ní stejně akorát klec na zviřátka pana doktora.. ()

johnsnow

Naozaj zaujímavá Found Footage zombošovka s akciou alá Hardcore Henry. Aj Theon Greyjoy prekvapil, a koniec tiež. Nemá cenu sa tu rozpisovať na jedno pozretie ideálne ale žiadnu topku nečakajte. ()

Merlinousek

S trochou nadsázky se dá říct, že Pandemic je tak trochu počítačová hra, kterou můžete projít skoro až do konce bez ťuknutí do klávesy (pokud si neodskočíte na záchod). Především proto, že většina záběrů je natočených "z pohledu hráče/hrdiny". Nápad oceňuji, až na to, že občas ve zběsilých akčních scénách nevíte, kde čí střeva lítají a kde přistály. Dějová zápletka je jednoduchá. Jednoho krásného dne se svět probudil do páchnoucí hniloby. Nikdo neví, jak k tomu došlo, ale rozšířila se infekce jejíž vrcholné stádium z vás udělá klasického slizkého řvoucího zombíka. Z bezpečných zón se vydávají patroly složené z pár hrdinů (jež jsou plné hřbitovy .. ehm, chodníky), kteří mají za úkol vyhledat přeživší a pokud nejsou nakažení, dovézt je do bezpečí. Krom netradiční kamery dobře hodnotím ještě nesmlouvavost a surovost s jakou jsou děj a akce podávány. Reálně taky působí i vztahy přeživších, viru odolných, mezi sebou v kontaminované zóně. Boj o přežití v té nejsurovější podobě. Bylo by to za 3 bludišťáky, avšak konec filmu a hezká lékařka to vytáhli až na konečných 3.7 a to se zaokrouhluje nahoru. Máte-li rádi postapo či zombie kategorii, pak tento snímek patří do sbírky. PS: těším se, až někdo natočí zombie-movie, kde tito nebudou za neschopné, stupidní, kulhající, otrhané, slizké a děsně hlučné kreatúrky, jež jakákoli lama umlátí pantoflem, nýbrž budou hbití, bystří, rafinovaní a trochu sexy :) PPS: též doporučuji deskovou hru Pandemic, s filmem nemá krom názvu a tématu nic společného a bude se vám líbit ;) ()

Facerr

Tři hvězdy za to, že mám rád zombíky. Dokonce i v týhle, míň vyhovující formě,kdy se šance na přežití, vlivem brutálně rychle se pohybujících nemrtvých, značně zmenšujou. Bohužel tady nefungovala žádná chemie. Atmosféra navíc nulová a když došlo na akci, tak to byl takovej chaos, že z toho člověk neměl nic. Tohle bylo brutální ...... zklamání:/ ()

DJMaroko

Vše od plakátu filmu přes obsah se tváří jako film hodný zhlédnutí. Opak je pravdou děj je trochu mimo popsaný obsah a foto z plakátu můžete ve filmu hledat marně. Jeden bod pouze za snahu. Navíc je vše točeno ve stylu "Found footage" naštěstí bez roztřepané kamery. Tisíckrát obehraný scénář spousta nelogičností a nuda prakticky celý film. Už to tak vypadá, že nikdo nedokáže přijít s něčím novým originálním i u béčkového formátu. ()

Ace.A.T.L.

Myslel jsem si, že to bude jen další nudnej film, ale vůbec ne. Je to rychlý, akční, temný a hororový. Rachel je tady skvělá, ikdyž pořádně nevynikne. Scénář je průměr, ale neurazí. Nevěřil jsem, že se budu takhle bavit. Osobní kamery jsou super nápad na takovejhle film. Bavil jsem se průměrně od začátku do konce. Po prvním shlédnutí dávám 3* a DOPORUČUJU ()

wick

Tohle nebylo vůbec špatné... a film vypadá dražší než asi skutečně stál. Uvidíme, s čím přijde režisér, která má docela podle mého talent. ()

Sharlis odpad!

Bez dobrej kamery nemože byť dobrý film a už vobec nie, pokial sa to točí z first person. S hardcore Henry sa to nedá ani zďaleka porovnávať. Ten pohľad z prvej osoby je mizerný, scény šialene prestrihané, navyše kamera skáče medzi niekoľkými charaktermi a to aj počas akcie, takže úplný chaos. Ako keď sa dívam na video z telefonu, ktoeré je totálne roztrasené. A to by len stačilo ubrať ten šialený strih, ktorý je vyslovene každé 2 sekundy počas akcie. Niečo také mal režisér rozhodne zaraziť! ()

Catella

Celá planeta je zamořená nějakým neznámým virem, a tak je parta vojáků spolu s doktorkou vyslána do zamořený zóny, aby vyzjistili vo co vlastně gou. Jenže po cestě se zjistí jedna nepříjemnost, a sice, že doktorka, která s nima jede, není tak úplně doktorka, ale vobyč ženská, která šlohla doktorskou průkazku, protože jediný doktoři a vojáci měli zaručeno přežití. A jak si tak jedou s tou doktorkou, která není doktorka, tak se zjistí, že řidič voják, kterej celou partu veze, není tak úplně voják, ale zloděj a zabiják. Ale neva. Je přece apokalypsa a co kdo dělal před tím nehraje roli. Kór když všude kolem pobíhaj bacilonosiči nakažený kdovíjakym svinstvem. Jenže jak si tak projížděj centrem města mrtvol, tak všichni vojáci natáhnou bačkory (ne jako že si natáhnou bačkory aby měli nožičky v pohodlnějch botičkách, ale jakože prostě umřou) a jediný, kdo přežije je samozřejmě doktorka, co není doktorka a řidič voják, co není voják :-D ()