Kapitánka Burnhamová a posádka se vydávají na misi, aby získali tajemný Romulanský artefakt. (SkyShowtime)

tomik99

Určité zlepšení tam je, i když se příběh musí zase napojit na známější postavy a zápletku z minulosti. Dokonce musím pochválit i vizuál. Stále je to ale těžký (pod) průměr. ()

PeteBuck

Fascinuje ma, že vždy každá séria začne nejakou zápletkou, ktorá má potenciál sa vyvinúť na niečo celkom zaujímavé a zábavné, ale v každej sérii to úplne zabijú. Teraz to zabili už v prvom dieli. Tak najprv klady. Občas nejaká akcia a prísľub nejakej záhady. Ale. Zasa sa riešia veľmi krehké vzťahy, zasa dojáky, prekvapivo sa ale nikto nerozplače. Postavy sú rovnako nesympatické ako v minulých sériách, ale tak ono sa s tým určite nedá veľa robiť, dorazil ma návrat ryšavej ukecanej babizne. Opäť sa vykráda. Už nie Borgovia, chvalabohu, tých sprasili tak strašne, že sa to nedá ani vypovedať, ale vybrali si inú epizódku z The Next Generation, ktorá bola celkom zaujímavá, vysvetľovala prítomnosť veľkého množstva humanoidov po celej galaxii a urobia z toho, nechcem vedieť, čo. A snaha nadviazať na hrôzostrašné kraviny, ktoré splodili v predchádzajúcich sériách Discovery, Picard a podobne. Takže sa nám tu objaví Sungov android, objavia sa Romulani, dokonca sa strihne aj fotka kapitána Picarda. To už som sa smial. Je mi jasné, že Discovery pôjde do sračiek. Prosím, netočte ďalšie série. Star Trek is dead. ()