Vesmírná loď Hvězdné flotily narazila na neznámý objekt, o kterém se domnívá, že zničil jejich komunikační relé. Rozhodnou se jej prozkoumat. Jedná se však o klingonský posvátný artefakt, a když je při průzkumu jeden z nepřátel zabit, mají Klingoni záminku k útoku... (TV Prima)

pencho

Tento díl, dál jsem se již nedíval, je důsledek novodobé přehnané rovnosti ve všem, který se, předpokládám, snaží odlišit od původní patriarchální série. To, že by dvě vedoucí byli ženy, to je naprosto legitimní, ale to, že vlastně celou dobu spolu sdílejí nějaké společné ‘ženské břímě’ je vůči kapitánovi velice neprofesionální. Dále, Star Trek tak dobře neznám, ale to, že má Vulkánec vousy je taky podivné. Celkově design technologií, mimozemšťanů atd. je mnohem horší než v posledních ST filmech, kde je mnohem více minimalistický tudíž to není, myslím, otázka budgetu. Celkově jsem z prvního dílu natolik zklamán, že nehodlám pokračovat. ()

Pcermis

Jako Trekkie jsem za každý nový Star Trek vděčen. Ale shlédl jsem první epizodu STD a zatím to nebylo špatné doufám že to bude jen a jen lepší. A zároveň jsem shlédl i třetí epizodu Orvillu a musím říct že Orville má neuvěřitelný raketový nástup a epizoda od epizody je lepší a lepší pokud nepřijde v brzké době raketový pád tak to bude mít STD a další již známe ST díla sakra těžké. Ta třetí epizoda měla vše co by měla mít a klobou dolů za to, zároveň se těším i na další epizody STD ale už teď se bojím že Orville bude pro mně ten nový ST a STD bude jen nový dobrý sci-fi seriál ale nepředbíhejme zatím jsou venku 3 a 2 díly a v tomto stavu nelze říct žádný ortel až to budou 3 a 2 série tak pak se o tom můžeme bavit co je lepší. Ale toto je můj subjektivní názor po shlédnutí třech dílů Orville a jednoho dílu DSC. A jak říkám těším se na oba seriály ale Orville má jasně navrch. Ale na nové díly DSC se těším jen doufám že to bude méně akční a více Star Trek. ()

Namefar

No uvidíme jak se to vyvine dál, dobře se na to kouká. Znalci ST nebudou zmatení a doufám ani zklamání. Příjemné překvapení v podobě Klingonu! To jsou ti praví Klingoni. ()

woody.birch

Ne,ne, ne. Tohle prostě není "Star Trek Universe." Jako samostatný seriál by tohle mělo šanci tak 2,5%. ST Enterprise měla svého objevitelského ducha. A co je tady? Redyzajnovaní Klingoni? No to si děláte prču!!! ()

piggee

Po tom Abramsovom infantilnom exkremente je to moc prijemne osviezenie so zaujimavou zapletkou. Charizmaticky kapitan a celkovo normalne dospele obsadenie davaju tomuto serialu velky potencial, ktory dufajme ze casom nahradi tie filmove plesnive deti. Holt, ked raz stojis v prom vykale, tak mozes tomu dat snurky akekolvek drahe, tak kozene topanky z toho nebudu. Tak ako obsadis deticky do filmu, narves do toho miliony a cudujes sa, ze to nema charizmu, ze tym emociam nikto neveri a ze vsetkym je jasne, ze ani len netusia, co rozpravaju. Ale sorry, za odbocku. Pri Discovery som rad, ze to nie je dalsie Origins, ale naopak, ze to posunuli co najviac do buducnosti. Taktiez Spokova segra je zaujimava postava, aj ked obsadenim mi az moc pripomina Jolene Blalock z Star Trek Enterprise. A kde je sakra lekar? ()