Toxický mstitel 2

The Toxic Avenger Part II

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

USA, 1989, 96 min

• TheRaven

Tak ani tímto si u mě Troma reputaci moc nezlepšila a zase se jí budu dlouho vyhýbat. Na tomto pseudobéčku opravdu neshledávám naprosto nic zábavného a hodného pozornosti. Jediné, co si ještě zítra budu možná pamatovat, je zajímavý dopravní prostředek na cestu do Japonska. Navíc je to typ filmu, na který se ani s největším přemáháním nekokážu dívat v celku, abych stále nekoukal na časomíru, na net, neodbíhal apod.(23.1.2009)

• Xeelee

Na rozdíl od skvělýho prvního dílu a naprosto perfektní čtyřky tenhle díl selhává úplně ve všem. Oproti některejm zetkovejm tromáckejm filmům, který si na nic nehrajou, je Toxickej mstitel 2 strašně nudnej a scénář (dá li se o něčem takovém vůbec mluvit) je naprosto nesmyslnej, utahanej, plnej WTF momentů nejhrubšího ražení a pár zdařilejch nápadů se monotónně točí pořád dokola. Sex v TROMA stylu prakticky schází, kratičkej záběr na kozy Japonky nefunguje, bitka v lázních, plnejch nahejch Japonek, je nudná. Přitom to musel bejt na TROMu enormně drahej film. Je tam spousta bojovejch scén (kde se opravdu dá mluvit o choreografii), honičky, dost zdemolovanejch aut a hodně scén rozhodně nebylo točenejch na první pokus. Každopádně tohle je asi první a poslední film, kde někdo zneškodnil ženskou kopancem mezi nohy :-) a gore scény se taky dost povedly.(19.10.2009)

• cariada

No čekal jsem lecos od Tromy ,ale tohle předčilo veškeré mé očekávání. Jenže směrem dolů. Naprostá kokotina o ničem s hororem to mělo pramálo společního ,je to šílená perverzní slátaná komedie. Toxík co sebou všude vláčí mop opravdu jsem jen žanul co že se dá všechno slátat dohromady. Celý je to moc ukecaný a dlouhý tím pádem to strašně klouže do nudy. Chtělo to aspoň víc krvavých scén. Děsím se co mě čéká v dalším díle. určitě nejhorší film od Tromy co jsem zatím viděl.(19.9.2008)

• SeBig

Tak jsem si konečně udělal čas a mrknul jsem na druhý díl Toxického mstitele. No a stejně jak už mám za sebou ujetou jedničku a nehorázně nejpřehnanější čtyřku, tak tohle je jen sotva odvar toho. Začátek je celkem vtipná bitka, pak ale jede Toxie do Japonska hledat svého tátu Big maca a to už mě nebavilo a na konci ta honička s tim taxikem celkem pobavila.(25.9.2016)

• juta

Totální propadák, který je absolutně o ničem, kde vtípky jsou totálně vymaštěné a směšné, kterým se nikdo normální nemůže smát. S jedničkou se tohle nedá srovnávat, tohle byla prostě hrůza, která málem spadla do odpadu. Možná k tomu špatnému hodnocení přispěl i Řiťka dabing, který byl také otřesný. (14.4.15 cz/pc)(14.4.2015)

• - Původním hercem v roli Toxického mstitele byl John Altamura, avšak po vzájemných neshodách a znevažování autority režiséra Llyoda Kaufmana byl během natáčení propuštěn. Scény s ním natočené ve filmu zůstaly. Zbylé scény, které se nestihly dotočit, zahrál Ron Fazio, který se ve filmu objevuje i jako manažer Apokalypse Inc. Ron Fazio také předaboval původní scény s Johnem Altamurou. V závěrečných titulcích jsou pak uvedeni u role Toxického mstitele oba herci. (gogos)

• - Původní sestřih měl 4 hodiny, a tak se Studio Troma rozhodlo z celého natočeného materiálu vytvořit dva filmy. Toxický mstitel 2 byl představen 24. února 1989, Toxický mstitel 3: Poslední pokušení Toxieho (1989) pak 24. listopadu téhož roku. (gogos)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku a Tokiu. (gogos)