Pikovaja dama: Čjornyj obrjad

• Rusko Пиковая дама: Чёрный обряд (více)

Partia mladistvých sa počas dlhého zimného večera rozhodne vyskúšať privolanie ducha nazývaného Piková kráľovná, ktorého možno vyvolať prostredníctvom zrkadla. Po uskutočnení tejto akcie zistia, že sa zrejme jedná len o vymyslenú historku. Keď však začnú postupne účastníci vyvolávania za záhadných okolností zomierať, vyjde najavo, že prostredníctvom zrkadla sa do nášho sveta dostala nezastaviteľná temná sila, ktorá nenechá na pokoji nikoho, kto sa s ňou opováži zahrávať. Pred rodičmi detí, ktoré toto zlo vyvolali, tak stojí náročná úloha, pretože oni sú jediní, kto môže deti zachrániť. (Marceloo)

honajz2

Na jednu stranu to je skvěle natočené, perfektně zahrané a celkem dobře vedené, jenže na druhou stranu je tma hromada klišé z amerických duchařin a i když se ten film dost snaží o vyvolání atmosféry, na mě to zapůsobilo jen v pár scénách, jinak jsem se nudil. I když je mi ten horor něčím sympatický, kvůli jeho mínusům ho prostě nemůžu ohodnotit víc, než třemi hvězdami. Ale špatné to rozhodně není, za podívání to stojí a jestli vás chytne atmosféra, nejspíš si to užijete. Mě moc nechytla. 3* ()

dubinak

Spíše podprůměrný horor s většinou podprůměrných herců. Vlastně mě asi zaujal nejvíc svou zemí původu. Piková dáma je opravdu běžný CGI strašák, kterých tu bylo už mnoho a navíc ke své smůle nenábízí opravdu nic inovativního a tak nějak se veze v tradičních kolejích až do opravdu tradičního finále. Víc nevím, co napsat. Asi mi to v hlavě neutkví na dlouho. ()

PavelVanekArt

Hezký pozdrav z Ruska. Ruskou kinematografii neznám krom Mrazíka. A ruské horory už vůbec neznám, možná bych jich ale pár v paměti vyslídil. Piková dáma je námětem něco jako Krvavá Marry cinknutá Ouijou. Zpracováním se ale drží v lepším průměru. Partička děcek vyvolá šílenou bezvlasou stařenu která ráda stříhá vlasy a brouká si u toho pod nos. Pak něco sem tam zabije a jde o dům dál. Na horor klasické, pro diváka tuctové. Nekvalitu však vynahrazuje hodně dobrá kamera a zvuk. Mrmlání dámy je celkem zneklidňující. Moc se mi líbila celková atmosféra a za zmínku stojí i exteriérové záběry na betonovou džungli ruských sídlišť. Taková ta depresivní ruská pachuť, to já můžu. Film se celkem rychle rozběhne a i když ke konci ztrácí dech, tak se pořád něco děje a o netradiční ,,lekačky" nouze není. Herecké výkony se tak nějak hodnotit nedají, možná snad jen ,,vymítačova" role. Ruský jazyk tomu všemu dodal ten správný atmosférický punc i když Rusové prostě neumí prodávat emoce skrze slova. Finále ohrané. Takových filmů však existují mraky. Rozhodně je to ale lepší než 50% západních hororů a na první horor roku 2016 to vůbec není špatný. 4* a.k.a 75% ()

Yoshimitsu

Moje první načuchnutí k ruskému hororu. Mé dojmy jsou velmi rozpačité, pač to byl takový mišmaš, který snad smíchal všechny hororové prvky dohromady a vypadalo to dost prapodivně. Bylo to utahané, nezajímavé a herecké výkony nulové. Doufám, že Nevěsta nebude na stejné vlně. Dávám 35% ()

DaeGurth

Hm... takový horor, jaké kdysi dávno uměli Američani. Budování atmosféry stálo za to a postavám jsem věřil jejich motivaci a držel jim palce. (Sice tam bylo pár věcí, u kterých jsem musel přimhouřit oko, ale co:)) ()

Deratizer

Průměrný bubu horor na jedno zkouknutí a žádná sláva to není, stejně tak to není nic originálního. Třetí hvězdička z milosti. ()

Rathalos

Ruske horory maju smrnc a tento tiez nesklamal,velmi dobry namet,strasidelna atmosfera,dobre fungujuce lakacky,nechyba napatie,fajn herecke vykony a hrozostrasna Pikova dama v ciernom,ktoru keby som videl niekedy v nocnych hodinach,tak sa poseriem od strachu,u mna spokojnost s tymto filmom a mal som moznost toho casu uz vidiet aj dvojku a ta bola este lepsia...:-) ()

Eventyrer

Nuda, to je slovo, ktoré tento film dosť dobre vystihuje. Dvadsať minút prejde kým sa čosi iba črtá. Ľakačky či mrazivosť momentov kedy sa "dáma" objavuje je nulová. Jediné pocity sú nuda a ju vystrieda ešte väčšia nuda. Až ku koncu filmu sa pozeráme na niečo neokukané a rovnaký nápaditý je aj koniec, ktorý sa ale nemusí páčiť všetkým. ()

petrik11

Po dlhšej dobe zase čosi pozerateľné. S Čechovovou Pikovou dámou to má spoločné len názov. Postavy uveriteľné, dejovo to neškrípalo, efekty na úrovni, tak čo viac si želať. ()

CRYPT

Jako nebylo to spatny. Sice jsem se musel dokopavat k tomu, abych neco z ruske produkce shlednul, protoze mam averzi vuci tomuo narodu, ale snimek vcelku potesil. Navic ty mama blondynka, ta byla tezce k pomilovani. Herecke vykony nebyly nejhorsi a celkove na tu bidu co je v posledni dobe s horrory, se snimek vcelku vydaril ()

Solverino

Celkově slabota. Trochu Potěmkinova vesnice - takhle to snad ani v Rusku nevypadá, poměrně nesympatičtí herci, pár zajímavejch okamžiků, ale jinak nuda. Vykrádačka všeho možnýho a nemožnýho, snad jen ten úplnej konec a jeho vyznění hodnotím pozitivně. Jinak to nestojí ani za koukání. Podprůměr. ()

J.Mayen

Ani z mé strany nepřevládalo bůhví jaké nadšení. Ty 2 hvězdy dávám spíš za to, že si také někdo jiný, krom hororových velikánů troufne natočít horor. Spíš chci být trochu víc velkorysý než obvykle. Rád abych aby se to také někomu jinému, v tomto případě třeba Rusku povedlo. Zde bylo kromě po několikáté oprášeného klišé téměř vše špatně. Nejhorší byly ale asi animované triky, které navíc byly zateměné tak, aby divák nepoznal, že zde chybělo hodně financí. Líbila se mi budova, kde bylo točno, ale to asi tak vše. ()

stanyko

Vyborny horor, kt. slape, nenudi. Herci vyborni a neopozerani. Triky a lakacky slusne, a najma to malo cele hlavu a patu. Na rusky horor vyborna praca - co ma prekvapilo, ze v ruskom filme nikto nepil vodku iba caj :) ()

brasek

V snímku zo začiatku dominujú iba strašidelné scény, príbeh žiaľ mierne krivká na jednu nohu. Na jednej strane spokojnosť, že som videl slušný horor, na druhej strane však sklamanie z nezvládnutého finále snímku. ()

Wez

Koukat se na to určitě dá-má to dobrou atmosféru a dobré herce,navíc pro Ruské filmy začínám mít slabost..Trochu zamrzel takovej nevýraznej konec-čistý průměr ()

DyingAngel

Zamilovala som sa do tohto režiséra! Jeho atmosférické budovanie napätia a strachu je brilantné. Už teraz sa teším na ďalší počin z jeho tvorby... ()