Lovecká sezóna: Strašpytel

Open Season: Scared Silly

Lovecká sezóna: Strachopud

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2015, 84 min

Ako vážne toto myslíte? Kde sa podeli tie roztomilé zvieratká? Kde bol ten milý, sprostý Elliot? Táto jeho debilná napodobenina ho nahradiť nedokázala. Oceňujem síce návrat Shawa, ale znovu, kto boli tí jeho dvaja kreténsky spoločníci? To už nie je moja milovaná Open Season, ani zďaleka. "Som medveď, bububu" bez vtipu a s neoriginálnym "nechceš sa vrátiť domov Boog?!"(26.3.2016)

• Joran

Dámy a pánové, Lovecká sezóna je odepsaná. Ano, je pravda, že tato pohádka nikdy neměla tak dobré hodnocení, protože se nejedná o žádný revoluční majstrštyk, ale první díl mám opravdu dost rád, protože ten je opravdu povedený, vtipný, animace skvělá a má to hlavu a patu, kdy se zvířecí parta snaží zachránit svůj vlastní kožich před velkou partou lovců. Dvojka taky nebyla špatná a třetí díl i přesto, že byl slabší, tak byl koukatelný a bavilo mě to. Ale co je toto? Tento výplod pana Davida Feisse, který má zkušenosti s režírováním asi tak, jako poctivý klučina s 5 gramy heroinu, si dovolil vymyslet něco jako prequel, který se pravděpodobně odehrává mezi prvním a druhým dílem, jelikož tam nejsou Elliotovy 2 dcery a syn, stejné vymrdlo po tátovi, a ta nová ruská prcinka medvídka Booga. A také to, že si ještě Boog nezvykl na nové lesní prostředí, kde se musí naučit kakat do křovíčka a zadeček utírat smrkovými větvičkami. Jenže úroveň tohoto filmu je více, než podprůměrná, když se podívám zpátečně na poslední 3 díly. Katastrofální animace, katastrofální příběh a přímo apokalyptický humor. Ano, je pravda, že jsem se místy uculil, nebo dokonce zasmál, ale je nutno podotknout, že u předchozích dílu byly takové momenty mnohem četnější, než právě v tomto výplodu. Jako upřímně, modrý vlkodlak, ze kterého je celý les vysraný, to mi tak trochu hlavička nebere. Jako jsem rád, že se tam objevil starý dobrý Shaw, antagonista předchozího dílu, u kterého jsem myslel, že to alespoň trochu zachrání, ale doufal jsem zbytečně, protože nepřišla žádná změna, možná to taky kleslo o něco více do propadliště animáků. Také je nutno říci, že až na pár výjimek měly všechny postavy úplně jiný dabing, což je další hřebíček do rakve, kecám, žádný hřebíček, ocelový kůl hluboko do análního věnce. Takže sečteno, podtrženo, tento animák bylo jedno velké zklamání, které pár dobrých scén, hlášek a návrat Shawa moc nezachrání. Za mě 2 hvězdy...(27.3.2018)

• hous.enka

Ehm, omlouvám se, ale tohle byl omyl. Není mi deset a modrý vlkodlak pro mě není dost atraktivní, aby utáhl celý animák. Dobrý byl snad jen ten Buřtík, co měl pořád hlad a nosil svetr. Ke psům ve svetru mám důvěru, neb pes, který nosí svetr, vám přece nemůže ublížit, že jo.(29.3.2016)

• kaliakra

Kto vymyslel tú somarinu, že keď je animovaný film zlý, znamená to, že je určený malým deťom? A čím je horší, tým menším. Ľudia, to aj doma dávate svojim deťom to najhoršie? Pripálený obed, zle ušité oblečenie, skazené mlieko? Deti sa nedokážu brániť, preto potrebujú vyššiu kvalitu ako dospelí, nie nižšiu! Tento film je zločinom voči nevinným detským divákom a podľa mňa je najvyšší čas, aby výrobcov a dílerov takýchto nebezpečných tovarov konečne začala spoločnosť trestať. Alebo sa potom nečudujme, čo za čudnú nastupujúcu generáciu nám vyrastá.(22.9.2016)

• blondboss

Tento ďalší prequel Open Season na počudovanie dopadol o málinko lepšie ako posledné pokračovanie, avšak stále sa udržal len vo vodách podpriemeru. Tento diel opäť nepriniesol žiadne výrazné oživenie, aj keď tvorcovia pochopili, že by sa mali držať predlohy a toho prvotného nápadu, vďaka ktorému bola Lovecká sezóna ako tak úspešná. Podľa mňa to už ale aj tak len bolo varenie z vody za účelom zisku. 45 %(27.1.2018)