• DonFrolimo
  ***

  Jakmile jsem se odprostil od toho vnímat tu bizarnost jako komedii, protože většina komických situací tam vzbuzuje nanejvýš trapné rozpaky, začalo to docela fungovat. V rámci porevoluční divoké doby experimentální to není zas tak blbé, náznaky nějaké atmosféry sotva vyváží fakt, že to je o ničem a výkony neherců svým naivním nasazením převyšují pitvoření pražské ekipy, která se pokouší o horňácký dialekt, ale jako dokument o vykloubené době začátku 90. let to možná stojí za shlédnutí. Samosebou největší kvalitu obstarává lidová píseň a ne uplně vyumělkovaný fašank.(21.3.2014)

 • slovan1
  ***

  Povedená sonda do života venkovských "buranů" na pomezi Čr a Sr. Pár, poznamenaný blížicím se rozvodem se octne na dědině plné svérazných postav a hlavně mezi litry domácí pálenky. Jak zde čekají na změnu počasí aby se mohli dostavit k rozvodovému řízení, tak se jejich vztach začne měnit k lepšímu. Nebýt zde postav jako dědek "dobruška" nebo Bolek tak by to asi stálo za prd, ale za ten svéraz minimálně 3* určitě. Podoba s filmem Vidlácí v hlavní roli s Timem Allenem.(15.7.2010)

 • Pitryx
  ***

  Parádní oddechovka, bezva na odreagování. Nic nečekejte, žádné myšlenky, i když se ve snímku občas sem tam nějaká mihne. Nezbývá než závidět takový život, i když je tento filmem velmi silně přikrášlen. Mohlo sa tam méně „békat“, to určitě a snad to chtělo více gagů. Jak, říkám, je to jen a jen k oddechu.(25.11.2015)

 • Cushing
  *

  Nesrozumitelná parodie na čosi, odebírající se dřív než po 15 letech existence (viděno 2010) do věčných lovišť českomoravského filmu. Záměr možná za něco stál, ale scénář? Někdo zde srovnává s Kurvahošigutntág... Troufám si podotknout, že onen vachrlatý počin V. Ch. je proti tomuhle fuck-upu klasickým dílem. Ten dobře zraje. Tohle jen hnije.(15.7.2010)

 • Radek99
  **

  Miroslav Balajka měl zřejmě v plánu natočit prestižní komedii o vyčpělosti vyprázdněného (režimem protěžovaného) lidového folklóru, vyšla mu z toho ale jen prázdná manýra porevoluční grotesky, zbytečné figurkaření, snad jen ty kopaničářské zpěvy mají nějakou úroveň, ale to je opravdu hodně málo...tahle komedie dobře reprezentuje krizi československého filmu, který po tzv. sametové revoluci najednou neměl co říci. Je to jakési Dědictví Věry Chytilové naruby, ovšem zcela sterilní a okleštěné od vtipu - totiž tam, kde Bolek Polívka v Chytilové satiře exceluje a celý snímek stojí prakticky jen na něm, tam je Břetislav Rychlík úplně bezradný a coby Atlas se klátí k zemi nejen pod náporem slivovice, ale i pod tíhou své role. ...ani smrt nebere je tak naprosto plochým filmem a coby satira o vyprázdněnosti moravského folklóru (tak protěžovaného za období komunismu) vlastně funguje jen pramálo...(15.7.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace