poster

Tanečnice

 • Francie

  La danseuse

 • anglický

  The Dancer

 • Slovensko

  Tanečnica

Životopisný / Drama / Hudební

Francie / Belgie / Česko, 2016, 108 min

Předloha:

Giovanni Lista (kniha)

Kamera:

Benoît Debie

Hudba:

Laura Obiols

Producenti:

Alain Attal

Scénografie:

Carlos Conti

Kostýmy:

Anaïs Romand
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slon Hotovson
  ****

  Příběh natočený podle nepříliš známé skutečnosti a navíc ještě z této doby mne vždy potěší a Soko je vynikající a uvěřitelná.(9.2.2017)

 • kaylin
  ***

  Trochu mi to připomnělo snímek "Egon Schiele", který jsem nedávno viděl. Je to životopisné, je to dobré, ale přijde mi to spíše jako takové klasické životopisné drama, kterému chybí něco navíc, co byste dostali. Jasně, dozvíte se o životě dané osoby, kterou nejspíš ani neznáte, jasně, měla zajímavý a dramatický osud, ale s tím prostě počítáte.(6.8.2017)

 • Ivi06
  ****

  Je to příběh tanečnice, za jejímž dobově inovativním vystoupením se skrývaly hodiny dřiny, krev, pot a slzy. Ona sama krásou ani ladností neoplývala na rozdíl od své "přítelkyně"-sokyně, ale na její vystoupení ve Francii se stály fronty. Tento příběh sám o sobě není ničím nevídaně zvláštním, ale o jednu hvězdičku navíc si zaslouží díky krásné kameře a právě tanečním scénám, které když si vybavím, mám znovu husí kůži. Něco tak vizuálně krásného jsem na plátně neviděla už dlouho. V momentě, kdy poprvé začala tančit jsem ani nedýchala a přála si, aby tančila po zbytek filmu... Jediná výtka ohledně těch tanečních scén by byla ta, že byly moc krátké. Jakožto první celovečerní počin režisérky Stéphanie Di Giusto, velmi pěkná práce (zvlášť po vizuální stránce).(27.11.2016)

 • JohnyD
  ***

  Skvelé tanečné čísla s úžasnou hudbou, vizionárska a tvrde pracujúca Isadora patria k najväčším devízam filmu, ale tvoria len malý zlomok snímku. Ako náhle debutujúca režisérka začne rozprávať príbeh lásky, tak sa jej to sype pod rukami a vy iba neveriacky kývate hlavou. Nezachraňujú to ani skvelý herci na čele s Gaspardom. 5/10(13.3.2017)

 • BarGoldstein
  odpad!

  Přiznám se, že mi nebyl blízký námět (byl jsem do kina odvlečen Leďasem) a proto byla pro mně tentokrát francouzská bezduchost a absence děje bolestivějsí.(29.11.2016)

 • - Roli problematické Isadory Duncan měla původně hrát Elle Fanning, ale kvůli jinému projektu, Tři generace (2015), se této postavy vzdala. Roli pak získala Lily-Rose Depp. (Robbi)

 • - Část filmu se natáčela v Česku a to konkrétně v Praze v listopadu 2015. Filmaři si vybrali secesní Obecní dům, který
  ve filmu reprezentoval francouzský kabaret Folie Bergere, a hotel Evropa. (Zdroj: Artcam)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace