Fauda

• Izrael Fauda
všechny plakáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (více)

Série(4) / Epizody(48)

Fauda je arabský výraz pro „chaos“, ale jde především o kódové slovo pro evakuaci izraelských jednotek z akce. Mezinárodně úspěšný izraelský seriál sleduje bývalého zvláštního agenta protiteroristické jednotky Dorona, který se rozhodne vrátit zpět do služby, aby dopadl vrcholného teroristu hnutí Hammás Abu Ahmada. Tohoto muže se před svým odchodem z armády pokusil zabít, leč zřejmě neúspěšně. Abu Ahmad je podle posledních informací nejen naživu, ale připravuje zřejmě rozsáhlou teroristickou operaci. (Česká televize)

Medwjed

Strhující pohled na izrelsko-palestinský konflikt, který není černobílý a vzájemná nenávist je tak zakořeněná v historii obou států s oběťmi na obou stranách, že nějaké východisko je v nedohlednu. 1. série 90%, 2. série 85%, 3. série 90% ()

vitsoft

Jako český divák jsem postrádal bidelníka, který by ukazoval: teď se mluví hebrejsky, teď zase arabsky, tohle se odehrává v Izraeli, tady jsme v pásmu Gaza, toto je izraelský agent, toto je arabský terorista... zpočátku bylo obtížné se v tom orientovat, zvláště pokud si občas Arab nasadí jarmulku anebo židovký infiltrátor zdraví Salam alejkum a rituálně se omývá před modlitbou v mešitě. Ale nelituji investovaného času, seriál zajímavě ilustruje blízkovýchodní reálie a zkorigoval mé dosavadní chabé představy o izraelsko-palestinském konfliktu. ()

kotrlak

Po '24' a 'Homeland' další toxická jízda, tentokrát od chosen nation. Pro víc kritickej pohled doporučuju přečíst review od user Shiryu05 na imdb.com. ()

Modeman123

Fauda jako chaos dnešku na Synaji. Realisticky ztvárněné. Kdo je vlastně ten dobrý a kdo ten špatný, z historického hlediska? ()

Maud164

Tak pozor - Fauda si ve mně získala fanouška, a to jsem ne-akční a ne-thrillerový divák. Je to hodně bojové, je to napínavé. Ale je tam něco navíc, co mě chytlo. Asi částečně prostředí Izraele jako takového, ale hlavně možnost nahlédnout poměrně reálně do zákulisí izraelsko-palestinského konfliktu, což se mi dosud takhle reálně nepovedlo žádnými jinými metodami - budu si z toho už napořád dost pamatovat. Dobře zvolení herci. ()

Vlkopec

V mém případě velká očekávání předcházela značnému zklamání. V mnoha ohledech je to výborný thrillerový seriál, ale já jsem čekal přece jen něco ještě víc "ze života". To by asi bylo na úkor thrillerovitosti, ke které standardně patří hodně hustí hrdinové s mimořádnými schopnostmi, kteří se objeví ve správný čas na správném místě a kde tolik nevadí, když se lidé chovají nekoherentně - chvíli úplně rozumně a zodpovědně, chvíli naivně jako děti. Já jsem čekal spíš drama s uvěřitelnými postavami, a tak po první sérii ukončuju sledování, protože čekám, že jiné už to nebude. ()

Sidenius

Na úplném začátku jsem nechápal proč protiteroristická jednotka chodí v tričku na akci. Na úplném konci seriálu jsem začal děkovat bohu že žijeme v srdci poměrně klidné Evropy. Výborně zpracované téma. Lior Raz evidentně čerpal z vlastní zkušenosti a na seriálu je to i vidět. Izraelská produkce je také poznat, žádný ovonění hollywood. ()

hanca.uh

Skvělý seriál. Nějakou dobu jsem odolávala (odrazovaly mě ty 4 série po 12), ale jak už jsem se začala koukat, nešlo přestat. Tož má to ten Lior / Doron dobře natočené - každý díl končí otázkou a nutkáním hned koukat dál. A konec 4 - tam je jasná možnost toho, aby si Lior Raz švihl další serii:-)). Řekla bych, že v Izraeli je seriál národní hitovka. No a jelikož se ve filmech ráda podívám i na hezké chlapské tmavovlasé týpky, tak tady mi bylo 100% splněno:-)) ()

falky

Netflix skrývá spoustu klenotů. A seriál Fauda k nim rozhodně patří. Napínavá akce zasazená na Západní břeh Jordánu. Všudypřítomný prach, písek a horký vzduch se v ní mísí s neustále hrozící smrtí, která tu číhá doslova na každém rohu. Ať už jsou to bojovníci pod vlajkou Hamás, fanatici tíhnoucí k ISIS anebo bublající konflikty ve vlastních řadách. A ačkoliv je produkce izraelská, nečekejte tu černobílé podání reality. Židovští agenti - protagonisti - mají své černé stránky a rozhodně nejsou hrdinové, které by mohl člověk obdivovat. Stejně tak jejich antagonisti nejsou jen hloupé karikatury zla. Mají své motivace a vývoj, a i když nesouhlasíme s jejich jednáním, chápeme, odkud se bere. Jestliže se říká, že zlo plodí jen další zlo, tak tady to platí na sto procent. Sympatické herecké osazenstvo má naštěstí spoustu prostoru se projevit díky nápaditému scénáři a dobře napsaným dialogům. A akční scény hravě strčí do kapsy mnohem nákladnější americké produkce. Sečteno podtrženo: kvalitní série, která vás lehce vtáhne a do posledního dílu udrží v napětí. Už teď se těším na další řadu. ()

Unlikelyhero

ještě jsem to nedokoukal, ale už teď musím napsat, že arabáckej boss - černý panter či co, sedí celou dobu statečně zašitej v úkrytu, nechává likvidovat lidi kolem sebe a charizma má jako houpací kůň postižený idiocií - v tomto směru zcela reálné ()

floppy4

Je to v celku chytľavé a dobre sa to pozerá, ale asi len kvôli tomu, že sa to točí priamo v Izraeli, inak dejovo klasická žánrovka. Asi to ani nemalo veľký rozpočet, čo je miestami dosť vidieť, no nepôsobí to lacno. V celku dosť solídne, kto má rád tento žáner tak určite odporúčam. ()

mdf

Fakt pecka,seriál,který si na nic nehraje,není tady žádná přiblblá amerikanizace,vše je dost civilní a realné,napínavé a ta arabština a hebrejština to umocňuje ještě víc.Pohled z obou stran je autentický i myslím vyvážený. ()

KcarlosK

S každým dalším seriálem se mi ty Izraelci zamlouvají víc a víc. Jen je to zase moc rozvláčné. Ale jinak je to syrový nářez bez amerického kýče. Vítěz vlastně neexistuje. ()

McDog

Dopozerané všetky 3 serie a ja mam pocit akoby mi navzdy odislo 5 ludi prec.Asi si to pustim este raz vsetko.A krasne v povodnom jazyku s titulkami.... ()

andreas_tool

Po dvou sériích jasných 5*! A rychle na tu 3. sérii, pak i napíšu recenzi :) Tak, třetí série byla ještě lepší! Kde je šestá hvězdička? :) ()

trasprd

Asi nejlepší akční seriál, který jsem kdy viděl. Protože to není zdaleka jenom o střílení, je tam taky hodně psychologie a politiky. A především - je to na rozdíl třeba od Homelandu uvěřitelné. Herci chodí v normálním oblečení (např. evidentně delší dobu nošeném tričku), chovají se uvěřitelně, jejich zásobníky mají omezené množství střeliva atd. Můžu jenom doporučit. ()