Reklama

Reklama

Fauda

(seriál)
všechny plakáty
Trailer
Akční / Drama / Thriller
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Hrají:

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(48)

Fauda je arabský výraz pro „chaos“, ale jde především o kódové slovo pro evakuaci izraelských jednotek z akce. Mezinárodně úspěšný izraelský seriál sleduje bývalého zvláštního agenta protiteroristické jednotky Dorona, který se rozhodne vrátit zpět do služby, aby dopadl vrcholného teroristu hnutí Hammás Abu Ahmada. Tohoto muže se před svým odchodem z armády pokusil zabít, leč zřejmě neúspěšně. Abu Ahmad je podle posledních informací nejen naživu, ale připravuje zřejmě rozsáhlou teroristickou operaci. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (150)

Slasher 

všechny recenze uživatele

S01: Na krimi seriály nikdy nedívám bez extra důvodu a ten tu byl jak doporučení (a všeobecný ohlas), tak zájem o dění, konflikt a kulturu ve státě Izrael. Na FAUDA je asi nejlepší ta nezvyklá nestrannost - obojí v hebrejštině a arabštině sleduje jak osudy v rámci židovské anti-teroristické jednotky, tak jejich radikálního palestinského cíle, tak že velmi dobře (a lidsky) chápete obě strany. A skrze spirálu hrdosti, pomsty, zrad a emocí tu je 12 dílů plných napětí a tragédie, natočených příjemně civilně a z první ruky. Dvojí bravo Lior Raz, pokud vám to půjde sehnat tak určitě doporučuju. 80% ()

Fr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série je spíš taková seznamovací.... Teprve ta druhá má slušný grády. Sice se nevyhnou jistým "kreténským" berličkám, ale jestli vás tyhle politicko-teroristický národnostní třenice bavěj, doporučuji! Třetí série ukazuje možnosti, kam se dá s jejich rozpočtem a nekonečnou zásobárnou příběhů dojít.... Více u jednotlivých sérií. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za týden jsem dohnal tuhle chválenou Izraelskou akčně-špionážní sérii, která rozhodně stojí za to. Příběh se zaměřuje na vnitrostátní Izraelskou speciální jednotku Shin Bet, která se infiltruje a eliminuje teroristy z Palestiny. Speciální jednotka je velmi povedená a zaujme, že místo herců zde hrají opravdoví vojáci, kteří si prožili válku, takže profesionalita a autentičnost z toho stříká na všechny strany. Seriál má velmi dobré tempo, dokáže být velmi napínavý, osudový i emotivní, postavy jsou sympatické a čím více času jsem s nimi trávil o to víc bolelo když padla hlava. Každá série má jiného záporáka, což je fajn zpestření a ikdyž první 2 série nenabídly tolik akce, kolik bych si přál, tak 3. série to hravě vynahrazuje. Většinu času se odehrává v děsivém prostředí Gazy, kde proti jednotce čelí Palestinské speciální komando teroristů a tam jsem si mlaskal slastí. Koho baví kultura muslimů, teroristi a zdejší nepříjemné prostředí, tak seriál rozhodně dopuručuji, jelikož na podobné téma nic lepšího nevzniklo. Díky Illionoisce a Morholtovi za tip! Příběh*****, Akce****, Humor**, Násilí****, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Tak že bych konečně doplnil komentátorský rest. Bude to vlastně hodně podobné psaní jako u Bodyguarda, kterého jsem okomentoval loni. A to tak, že ač se mi dílo válí na disku už pár let (první dvě série), muselo se to dostat do TV programu, abych se konečně dokopal se na tento obdivovaný kousek podívat. No, neřeknu špatné, ale po té bezvýhradné chvále ze všech stran nemůžu říct, že bych byl nějak extra uchvácen sám. Jistě je zajímavé, že se rolí ujali neherci a bývalí vojáci, ale právě proto překvapuje, že akce v seriálu nevypadá nijak extra dobře. Nemyslím teď nějaký "vymazlený vizuál" a podobné holyvůdské hrátky, ale to, že postavy často takticky podle mě stojí úplně blbě, míří spíš na sebe než na nepřítele a kdyby to bylo na realitě a ne na scénáři (podle kterého když je třeba zasáhnout, zasáhne se, když je třeba minout, mine se, bez ohledu na konkrétní situaci), často by situace asi dopadla jinak. Plusem určitě je, že prostředí je zřejmě vykreslené dobře a věrně a že hlavní postavy nejsou tak úplně bílí rytíři (třeba dostanou-li se do průseru, neváhají vzít civilní rukojmí), ale jinak děj samotný často působí nereálně, příliš mnoho náhod, záchran na poslední chvíli, odhadnutelných úmrtí a tak. Můžu to určitě doporučit, ale za sebe říkám jednou stačilo. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Skutečně originální blízkovýchodní seriálový thriller popisující izraelsko-palestinský konflikt, který sleduje dění jak očima Izraelců, tak z druhé strany i Palestinců a dobře nastiňuje nemožnost jakéhokoliv mírového řešení konfliktu, do kterého jsou na obou stranách zapojeny silné emoce ze ztráty nejbližších... Dějový oblouk vytváří adekvátní napětí, přitom ale seriál působí nezvykle civilním dojmem, opravdu skvělý a přesný je casting, hlavní hrdina by takhle klidně mohl vypadat i v reálu a vyniká v kontrastu s nerealističností hollywoodských hvězd... Zajímavostí svědčící o kvalitě seriálu je fakt, jak velkým kulturním fenoménem a jak moc populární se Fauda stala nejen v samotném Izraeli, ale i na druhé straně ,,barikády", tedy v Palestině a okolních enklávách a státech... Serie 1: 95%, Serie 2: 90%, Serie 3: 90% ()

Galerie (167)

Zajímavosti (3)

  • Představitel hlavní postavy Dorona a spolutvůrce seriálu, Lior Raz, má s hlavní postavou hodně společného – sloužil v izraelské armádě v protiteroristické jednotce, od dětství mluví plynně arabsky a když mu bylo 19, jeho přítelkyně byla zavražděna palestinským teroristou. (jaaara)
  • V seriálu se několikrát objevil automobil značky Škoda. V první sérii to byla několikrát Škoda Fabia (žluté vozidlo Taxi), ve druhé sérii to byla šedá Škoda Octavia, kterou například v sedmé epizodě odjížděli členové speciálních jednotek po přestřelce na náměstí. (BaronDevil)
  • Představitel hlavní postavy Dorona a spolutvůrce seriálu, Lior Raz, v roce 1993, poté, co ukončil vojenskou službu, pracoval v USA jako osobní strážce Arnolda Schwarzeneggera a jeho rodiny. (jaaara)

Reklama

Reklama