Reklama

Reklama

American Honey

  • Česko Americká jízda (více)
Trailer 2

Mladičká Star se sama stará o dva mladší sourozence. Otce nemá, matku děti ani domácnost nezajímají a otčím, ten se o Star zajímá až moc. Dívka ale touží zažít něco lepšího, než je tato nelákavá realita. Když jednoho dne potká skupinu vrstevníků, tak neváhá a přidá se k nim. Putují svobodně a bez přílišných závazků v dodávce Amerikou, i když částečně podřízeni obchodní disciplíně. Pod vedením Crystal prodávají po domech předplatné časopisů. Star se zamiluje do živelného Jakea, který je milencem Crystal. Jake Star zasvěcuje po svém do "obchodních praktik". Sám při prodeji lže a občas v navštívených domácnostech něco ukradne. Jejich vzájemný vztah se vyvíjí podivně. Jake se na jedné straně snaží Star chránit, když se občas dostane do nebezpečné situace, zároveň vše tají před Crystal. Star brzy zažije zklamání, ale posléze se vzpamatuje a je rozhodnutá pokračovat dál v cestě. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (172)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Banda ošklivejch a nesympatickejch pubertáků jezdí po Americe v dodávce a prodává předplatný na časopisy. Téměř tři hodiny furt to samý a nic zásadního se tam nestane. Ale stejně mě to vlastně bavilo, ani nevím proč. Andrea Arnold umí vystihnout atmosféru tak, že film působí přirozeně. Líbily se mi příhody s kovbojema, kamionákem a chudejma dětma. Jo, a hraje tam otřesná hudba. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Nádhera. Ojebávkový hustle roadtrip jako únik z bezvýchodný situace, plný drama a přitom bez starostí, nevšední, lidsky vzato podnětný, nevypočitatelný, poutavý. Připomnělo mi to několik písniček (nepřímo ta a ta, přímo ta), moji vlastní půlroční zkušenost s podomním prodejem v US, zvláštní přítomnost když jsi na cestě, nečernobílý dobrodružství a prostě život. Překvapivě jsem ustál kombinaci písničkářů a trapu, všechny ty sociální případy i dredy. Vedle čím dál střelenějšího LaBeoufa hodně mile překvapila nějaká Sasha Lane, film vás vtáhne jako by to byla nenucená realita (včetně sexu), zajímavý i jako profil Států v mozaice různých prostředí a vrstev. Nesedne všem, mně ano, jsem moc rád že nešlo o rozhovněnou artovku a chápu proč to bude nová kultovka. "I feel like I'm fucking America!" ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Pohodová road movie naplnená slobodou, spontánnosťou a poznávaním "neturistickej" Ameriky. Emocionálnu údernosť režisérkinho Fish Tank nedosahuje ani zďaleka, a dejovo je HODNE riedka, čím niektorých divákov unudí a iných pohladí. Vyhýba sa totiž akýmkoľvek zápletkovým klišé a zostáva (kryštalicky) čistou hippie pocitovkou. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Série amatérských „videoklipů“ pod spoustu písniček, kdy děj začne být trochu zajímavý až po polovině filmu, což je při dané stopáži docela problém. Je to dlouho nezajímavé, otravné, opakující se a zkrátka zbytečně natáhlé, kdy ani technické klady s důrazem na autentičnost a některé herecké výkony nemohou vyrovnat to zbylé. Škoda. Andrea Arnold by se měla vrátit z Ameriky na zem. 50% ()

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele

Novodobá, vyprázdněná nádhera snímaná citlivě a opatrně - ponořená do metafor s živočichy, chytání hmyzu (propuštění včel, želvy na svobodu) nádherných ručních záběrů na panorama Ameriky, sexu, vztahu Star a Jakea. Hypnotické zpomalovačky tance, emocionální zápletky života. Pro někoho možná artově a hudebně kontroverzní (žánrově návrat do starých časů), ale tohle je realita a Andrea Arnold ji točí dokonale. American Honey rozhodně není pro masy, ale náročnější publikum hltající Gummo, nebo vizuální Spring Breakers. Závěrečná scéna v doplnění God's Whisper mrazivá, záběr ve vodě úžasný. ___ po velkém plátně zvukově trojnásobně vtahující [Cinematik, 2017]. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (10)

  • Během natáčení po vzoru hrdinů všichni spali jen v těch nejlevnějších motelech a najezdili neuvěřitelných osmnáct tisíc kilometrů. (Zdroj Cinemart)
  • Film byl natočen v chronologickém pořadí. Většina dialogů byla improvizovaných. (Hal_Moore)

Související novinky

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American…

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Výběr tří nejlepších filmů roku dle jednotlivých TOP uživatelů ČSFD.cz je každoročně oblíbeným čtením. Adepti měli za úkol vybrat tři pro ně nejlepší filmy, uvedené v roce 2016 do českých nebo…

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

30.09.2016

Festival Be2Can, který se uskuteční v kinech v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci a Zlíně od 6. do 12. října 2016, zveřejňuje kompletní program, jehož ozdobou bude čerstvá držitelka Ceny poroty z Cannes,…

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes

23.05.2016

V neděli skončil 69. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes, který přinesl mnoha tvůrcům různá ocenění za jejich tvůrčí činnost v oblasti filmu. Patronem tohoto ročníku stal francouzský…

Reklama

Reklama