Reklama

Reklama

American Honey

  • Česko Americká jízda (více)
Trailer 4

VOD (1)

Obsahy(1)

Mladičká Star (Sasha Lane) žije život, který by nikdo z nás nechtěl. Sama se stará o dva mladší sourozence, protože otce nemá, matka se o nic nezajímá a otčím se o ni zajímá až moc. Když tedy na parkovišti obchoďáku potká dodávku plnou vrstevníků, kteří žijí specifickou verzi Amerického snu, neváhá moc dlouho a naskočí. Tím se stane součástí party mladých lidí, kteří si na živobytí vydělávají tím, že křižují Amerikou a dům od domu se snaží prodávat předplatné časopisů, o které by jinak nikdo neměl zájem. Všichni to jsou outsideři, kteří tuší, že po standardních kolejích cesta nevede, a tak se chytili jedné z posledních šancí, která jim ještě zbývala. Star záhy zjistí, že tahle činnost není ani tak práce jako spíš životní styl, naplněný polykáním kilometrů, nočními mejdany, svéráznými rituály a konflikty, k nimž v téhle nesourodé „rodině" není nikdy daleko. Když se navíc zamiluje do nejúspěšnějšího prodejce Jakea (Shia LaBeouf), na vlastní kůži pozná, že tahle jízda bude všechno, jen ne bezstarostná. (CinemArt)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (176)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak že sa dá v súčasnej Amerike zarábať aj podomovým predajom časopisov, to som vážne netušil, ale som zase o niečo múdrejší. Inak fakt, že im tam ľudia otvárajú dvere a občas si aj niečo kúpia, keď na Slovensku si nikto nekúpi ani Nota Bene na ulici, je možno znakom, že tam ľudia ešte medzi sebou komunikujú, ale možno je celé American Honey iba sci-fi z alternatívnej prítomnosti. Film nemá v podstate ani poriadny začiatok (ten je začlenenie Star do partie), stred a koniec, čo je dôsledkom toho, že cesta je samotný cieľ týchto teenagerov a tí skutočný životný cieľ nemajú. Iba nasávať život a nejako prežiť. Neodvážim sa v takom prípade súdiť ani moralizovať. Či išlo Arnoldovej aj o synekdochu celej súčasnej americkej či celosvetovej teen generácie, sa neodvážim tvrdiť, ale niečo by na tom mohlo byť. ()

Ant 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem artovou bublinu, ale ten film je opravdu unikátní podívaná. Rozhodně to není klasický road trip. Žádný Kerouac se tady nekoná. Tohle je moderní, reálný a iluzí zbavený příběh, který byl pro mě až místy děsivý - nevím, jestli záměrně. S postavami se těžko ztotožníte, naopak jsou až občas nepříjemné, což dělá ten film tak fascinujícím. Režie a kamera jsou vynikající, Sasha Lane a Shia Labeouf září. Film, z kterého nespustíte oči, i když bystě občas chtěli. ()

Reklama

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Nevím, americký med, americký sen, nebo možná spíš ženský sen, nevím. Každpodáně svět tvrdě postavený proti všem formám intelektuáoní a jiné reflexe, takový život ze dne na den, "zen" (nyní a teď) zbavený své vnitřní podstaty. Zkusit si to - i u nás - může každý, stačí jen odhodit zábrany (Američanům známé jako "rat race") - v mládí jsem na to také napsal písničku, která začíná: "chtěl bych být negrem co slouží milionářům / na stůl jim nosí kofolu a rum / sám si pak zajde na pár panáků / a zbytek peněž nacpe do slamáku / chtěl bych být negrem, svýho života mám dost / z těch krysích závodů mám jen krysí zlost atd". Režisérka Andrea Arnoldová to sice pojímá trochu jinak, více americky, ne jako protest-song, ale jako protest-business. Pozn. 1: V poslední době se množí filmy o nutnosti a způsobech, jak se rozejít s prací a/nebo s rodinou, pokud takové vztahy už nejsou funkční. Americký med patří také do této oblasti. Přesto je to asi poslední způsob, který bych si sám vybral. Pozn. 2: Z CD jsem nedávno poslouchal knihu "I Am Ozzy". V tomto smyslu také nic moc, ale je tu něco, co to uvádí do rovnováhy, a tedy vede i ke šťastnému konci: hudba! Ozzy jen jeden, protože Paranoid je také jen jeden. ()

malylada 

všechny recenze uživatele

Zvláštní road movie o komunitě z nejnižších sociálních vrstev, která cestuje Amerikou a prodává předplatné magazínu. Člověk neví, zda je jich líto, jak jsou využívání a jak na nich parazituje vůdčí komunity, neboť se vesměs jedná o hloupé naivní burany, kteří cestou jen hulí nebo chlastají. Hlavní hrdinka prchá od svého původního života a dá to do kupy s vypočítavým členem komunity LaBeofem, který je místy fajn a místy by jste mu urvali hlavu. Film je taková ukázka napříč sociálními vrstvami Ameriky a docela vybízí k zamyšlení. Některé pasáže se zbytečně opakují v podobných scénách a délka filmu je zbytečně dlouhá, ale i tak film nenudí, neboť něčím dokáže poutat pozornost. Herecké výkony jsou na jedničku, především ústřední dvojice. Možná mě zklamal závěr, kde jsem čekal větší přesah nebo něco, co by člověka posadilo na zadek.......7/10 ()

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Honey dozrává jak víno. Po filmařské stránce výjimečné dílo ve všech podstatných aspektech tohoto oboru (už jen ti neherci a mnou definitivně rehabilitovaný Shia). Prvotní pocit emocionální plochosti je způsobený jen režisérčinými rafinovanými hrátkami s katastrofou. Hmatatelný návrat do náctiletosti. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (10)

  • Během natáčení po vzoru hrdinů všichni spali jen v těch nejlevnějších motelech a najezdili neuvěřitelných osmnáct tisíc kilometrů. (Zdroj: Cinemart)
  • Jedenáct z patnácti ústředních představitelů nemělo žádnou předchozí hereckou zkušenost, včetně objevu filmu, Sashi Lane, kterou režisérka potkala na pláži. (Zdroj: Cinemart)

Související novinky

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Výběr tří nejlepších filmů roku dle jednotlivých TOP uživatelů ČSFD.cz je každoročně oblíbeným čtením. Adepti měli za úkol vybrat tři pro ně nejlepší filmy, uvedené v roce 2016 do českých nebo… (více)

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

30.09.2016

Festival Be2Can, který se uskuteční v kinech v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci a Zlíně od 6. do 12. října 2016, zveřejňuje kompletní program, jehož ozdobou bude čerstvá držitelka Ceny poroty z Cannes,… (více)

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes

23.05.2016

V neděli skončil 69. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes, který přinesl mnoha tvůrcům různá ocenění za jejich tvůrčí činnost v oblasti filmu. Patronem tohoto ročníku stal francouzský… (více)

Reklama

Reklama