poster

American Honey

 • USA

  American Honey

 • Slovensko

  American Honey

Road movie / Drama

Velká Británie / USA, 2016, 163 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • luka4615
  ***

  Ničím nepřikrášlený náhled do životního stylu lidí, které společnost již dávno odepsala. American Honey obsahuje skvělé herecké výkony a skvěle natočené scény, které jsou bohužel z větší části přerušovány hluchými místy a prázdnými dialogy. Nebýt těchto atributů a enormně dlouhé délce, neváhal bych snímku dát plný počet. Jako zrcadlo lidí, pro které se stal tento způsob života poslední nadějí na existenci, totiž funguje více než skvěle.(8.1.2017)

 • Davies182
  *****

  I feel like I've just fucked America.(28.1.2017)

 • Morien
  ****

  Filmy Andrey Arnoldové mě fascinují tím, že jsou skličující i povznášející zároveň. Úplně bych ji neobviňovala z realistické nebo snad dokumentaristické filmařiny. Její filmy jsou stavěné, nikoliv vypozorované. Stavěné jako pohádka a manipulované po vůli tvůrkyně k naplnění její představy. Vyprávějí opisem, jestli to jde takhle říct, možná si nemůžu jenom vzpomenout, jak se tenhle princip jmenuje. Ráda vidím film, kde je hlavní postavou do sebe uzavřená pozorovatelka, která si udrží svou vlastní osobnost i po srážce s novým, jiným, svůdným světem. Ráda vidím film, který je výsostně introvertní, nesnaží se tuto charakteristiku léčit a používá ji jako platný způsob sebevyjádření.(13.2.2017)

 • Dzeyna
  **

  Skoro 3 hodiny o ničem.(7.1.2017)

 • WillBlake
  *****

  Trapový velkofilm. Jeden z hlubokých zářezů dekády.(30.1.2017)

 • - Timeline: Režisérka začala psát scénář v roce 2013. Později se nechala slyšet, že vycházela z článku New York Times, který veřejnost informoval o skupinách lidí, prodávajících předplatné časopisů. O rok později byli ohlášeni producenti a název filmu. V březnu 2015 proběhly první castingy v Oklahomě. Režisérka hledala talenty na plážích a ulicích a oslovovala podnapilé mladistvé. Na pláži režisérka narazila také na Sashu Lane i s jejími přáteli, kteří byli na jarních prázdninách. Zbytek obsazených herců byl nalezen na parkovištích, staveništích a ulicích. V dubnu byl obsazen Shia LaBeouf. Začalo se natáčet v květnu ve městech Muskogee, Okmulgee a Norman v Oklahomě. O něco málo později se štáb pohyboval v Mission Hills v Kansasu a v okolí Kansas City v Missouri. Natáčení poté probíhalo také v Missouri Valley v Iowě, v Omaze a Grand Islandu v Nebrasce a ve Willistonu v Severní Dakotě, kde byl po zranění hospitalizován Shia LaBeouf. Poslední klapka padla 5. července. Na počátku roku 2016 zakoupila práva na kinodistribuci společnost A24. Film si odbyl premiéru 15. května 2016 na filmovém festivalu v Cannes, kde soutěžil o Zlatou palmu. Road film se objevil v kinech 30. září. (Hal_Moore)

 • - Pri rozhovore v Cannes herci a režisérka Andrea Arnold priznali, že sa scenár v klasickom zmysle neexistoval. To, aké scény sa budú točiť sa dozvedeli aktéri pár hodín (maximálne deň) dopredu. (jayman)

 • - Shia LaBeouf si během natáčení pořídil 12 tetování. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace