Road movie / Drama

Velká Británie / USA, 2016, 163 min

Je to príbeh o dospievaní, príbeh o láske, kapitalizmus ako nočná mora, komentár k dnešnej mládeži zmiešaný so zbesilou energiou nočného šialenstva. Prehodnotenie amerického sna, kde mládež namiesto moci a postavenia hľadá stabilitu. "We are the saviors!" American Honey je meditatívna, zábavná, srdcervúca divoká jazda a najdôležitejší film mladej generácie posledných rokov.(31.10.2016)

Pokud má být American Honey filmem pro tuto generaci, tak potěš koště. :) Lehce amorální, ne tak zábavné jako Spring Breakers, zato mnohem hodnotnější a neuvěřitelně přirozené (klidně bych tomu věřil i ten sex před kamerou). Sasha Lane a Shia LaBeouf extratřída. A letos fakt nejlepší soundtrack. God’s Whisper - Raury(12.10.2016)

Nebudem k tomuto filmu asi rozpisovať dlhý komentár, lebo si myslím, že sa dá zväčša ohodnotiť len jedným slovom a to je okey. Všetko je podľa mňa na tomto filme v kategórii okey, s výnimkou dvoch vecí. V prvom rade je to naša hlavná hrdinka. Občas síce krútim hlavou nad jej naivnosťou a istou dávkou dobrosrdečnosti. Nie vždy, lebo občas to skutočne prinesie pekné momentky a myslím si, že aj ukáže jej dobré srdce. No potom si myslím, že čo sa týka Jakea, tak ho mala poslať niekam už oveľa skôr, kým jej ten vždy dokáže zamotať hlavu. Ale inak si myslím, že tu máme silnú protagonistku, ktorej akcie nás budú baviť sledovať. Je veľmi sympatická. Vzťahy medzi všetkými zamestnancami sú super. Máme pocit, že vnímajú jeden druhého ako rodinu a každý má svoje zvláštnosti, ktoré ho robia zaujímavým. Škoda, že sa im film nevenuje viac, no kedykoľvek je partia v autobuse spolu, má to vynikajúcu atmosféru. A ešte jedno je dobré. Hudba vo filme. Pasuje tam a dodáva tam ešte viac príjemnej atmosféry. Na druhú stranu si ale aj myslím, že sa to dalo spraviť aj kratšie. Film je strašne natiahnutý a akosi nás chce v tomto svete držať čo najdlhšie, no myslím si, že to nebolo nutné. Mohlo to ísť svižnejšie, aby sme si viac ako diváci film užili. Lebo jeho tempo je dosť pomalé a každú minútu budete cítiť. Z toho výsledne plynie asi len toľko, že som rád film videl, neviem, či by som si ho niekedy pozrel znovu, ale som rád, že som ho videl aspoň raz. Či by som ho odporúčil je otázne. V prvom rade to nie je ľahký oddychový film a v druhom rade si myslím, že to určite nie je pre každého. Hodnotenie: C+(1.8.2017)

Novodobá, vyprázdněná nádhera snímaná citlivě a opatrně - ponořená do metafor s živočichy, chytání hmyzu (propuštění včel, želvy na svobodu) nádherných ručních záběrů na panorama Ameriky, sexu, vztahu Star a Jakea. Hypnotické zpomalovačky tance, emocionální zápletky života. Pro někoho možná artově a hudebně kontroverzní (žánrově návrat do starých časů), ale tohle je realita a Andrea Arnold ji točí dokonale. American Honey rozhodně není pro masy, ale náročnější publikum hltající Gummo, nebo vizuální Spring Breakers. Závěrečná scéna v doplnění God's Whisper mrazivá, záběr ve vodě úžasný. ___ po velkém plátně zvukově trojnásobně vtahující [Cinematik, 2017].(20.2.2017)

Honey dozrává jak víno. Po filmařské stránce výjimečné dílo ve všech podstatných aspektech tohoto oboru (už jen ti neherci a mnou definitivně rehabilitovaný Shia). Prvotní pocit emocionální plochosti je způsobený jen režisérčinými rafinovanými hrátkami s katastrofou. Hmatatelný návrat do náctiletosti.(14.11.2016)

• - Téměř všechny scény byly natáčeny ruční kamerou. (Hal_Moore)

• - Film byl natočen v chronologickém pořadí. Většina dialogů byla improvizovaných. (Hal_Moore)

• - Herec Shia LaBeouf (Jake) byl zraněn při natáčení, když prováděl kaskadérský kousek, který zahrnoval rozbití okna jeho vlastní hlavou. Herec vyvázl po tržných zraněních hlavy a rukou s několika stehy. (filmsim)